LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Ogrzewanie przenośne

Strzałka w prawo

Nagrzewnice olejowe

Strzałka w prawo

Nagrzewnice olejowe

Nagrzewnice olejowe to urządzenia, które wykorzystują olej napędowy do wytwarzania ciepła i ogrzewania pomieszczeń. Dzięki swojej wydajności i wysokiej mocy, nagrzewnice olejowe znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w domach, garażach czy magazynach.

Filtry

Nagrzewnice olejowe

Nagrzewnice olejowe to urządzenia, które wykorzystują olej napędowy do wytwarzania ciepła i ogrzewania pomieszczeń. Dzięki swojej wydajności i wysokiej mocy, nagrzewnice olejowe znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w domach, garażach czy magazynach.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogrzewanie przenośne

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Nagrzewnice olejowe – ekonomiczne ogrzewanie pomieszczenia

Ogrzewanie budynku może być przenośne lub stałe. To drugie stanowi system centralnego ogrzewania, który tworzy się dopiero na określonym etapie prac budowlanych. W pewnych sytuacjach jednak skorzystanie z niego jest niemożliwe. Dotyczy to budowy, na której dopiero zostały postawione mury, a także domków letniskowych. Czasem też system centralnego ogrzewania nie wystarcza, aby szybko uzyskać ciepło w domu.

W takiej sytuacji rozwiązaniem są przenośne nagrzewnice olejowe. To bardzo funkcjonalne urządzenia, które możesz wykorzystać w wielu miejscach. Sprawdzają się w prywatnych domach oraz w obiektach użyteczności publicznej. Nagrzewnica powietrza na olej napędowy może być umieszczona w warsztacie lub w zakładzie przemysłowym. Wszędzie tam, gdzie potrzebujesz dodatkowego źródła ciepła, przenośne nagrzewnice olejowe będą dobrym rozwiązaniem.

Spalanie płynnego paliwa to główna zasada, zgodnie z którą działa nagrzewnica. Olej opałowy lub olej napędowy to główne produkty spalane w tych urządzeniach. Wybór odpowiedniego paliwa zależy od samego urządzenia, a także jego mocy. Korzystanie z oleju jest jednak nadal bardzo ekonomiczne. Na pewno będzie też mniej kosztowne niż prąd elektryczny.

Działanie nagrzewnicy olejowej wykorzystuje proces spalania oleju. Może on następować w otwartej lub w zamkniętej komorze. Zasysane przez wentylator powietrze ogrzewane jest płomieniem, a następnie wydmuchiwane dzięki wentylatorowi do pomieszczenia.

Nagrzewnice do domu i dla przemysłu

Olejowa nagrzewnica powietrza jest dostępna w wielu wariantach o różnych parametrach. Przede wszystkim będą to różnice w mocy urządzenia. Z tego względu nagrzewnice można podzielić na przeznaczone do stosowania w domu oraz do użytku w przemyśle.

Nagrzewnice olejowe są również wyposażone w system odprowadzania spalin, ale równie dobrze mogą być go pozbawione. Te pierwsze nadają się do użytku w otwartych pomieszczeniach. Drugie możesz zastosować do ogrzewania ścian w otwartych obiektach, np. wiatach, budynkach w surowym stanie i innych. Sprawdzają się na stanowiskach pracy na otwartych przestrzeniach.

Nagrzewnica na olej opałowy może być również wyposażona w dodatkowe funkcjonalności, jak bezwonne spalanie czy termostat.

Wszystkie modele znajdziesz w ramach tej kategorii. Duży wybór nagrzewnic pozwoli Ci na dopasowanie urządzenia do miejsca użytkowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Nagrzewnice z wymiennikiem ciepła

Nagrzewnica na olej opałowy z wymiennikiem ciepła jest inaczej nazywana nagrzewnicą z odprowadzaniem spalin. Działa na zasadzie procesu spalania oleju opałowego. Jest on wtryskiwany poprzez dyszę paliwową do komory spalania. Do niej również wentylator zasysa powietrze. To z kolei zostaje nagrzane przez płomień. W tym typie nagrzewnicy komora spalania jest zamknięta, a wymiennik ciepła nagrzewa powietrze.

Zamknięta komora spalania sprawia, że spaliny nie mieszają się z wydmuchiwanym ciepłym powietrzem. Dlatego też takie nagrzewnice mogą być wykorzystane bezpiecznie w każdym miejscu. Nagrzewnica powietrza na olej napędowy nadaje się do użytku również w pomieszczeniach zamkniętych, w których przebywają ludzie i zwierzęta.

Wadą stosowania nagrzewnic z wymiennikiem są pewne straty ciepła. Sam wymiennik nie oddaje go w pełni. Dlatego też działanie i skuteczność tych urządzeń są mniej imponujące niż nagrzewnic olejowych z otwartą komorą spalania.

Nagrzewnice bez systemy odprowadzania spalin

Jeśli szukasz urządzenia o dużej mocy grzania, nagrzewnice olejowe bez wymiennika ciepła są dobrym rozwiązaniem. W ich przypadku olej również jest wtryskiwany do komory spalania, gdzie generowany jest płomień. Do tej samej komory zasysa się również powietrze z otoczenia. Ulega ono nagrzaniu, a komora nie jest zamknięta. Z tego powodu wydmuchiwane powietrze miesza się ze spalinami, które powstają w czasie spalania oleju.

Olejowa nagrzewnica powietrza nie powoduje żadnych strat ciepła. Równocześnie jednak z powodu spalin nie nadaje się do użytku w zamkniętych pomieszczeniach. Dlatego można ją stosować np. w otwartych wiatach czy na stanowiskach pracy na otwartej przestrzeni.

Dodatkowe funkcjonalności nagrzewnic z wymiennikiem ciepła

Podstawowe nagrzewnice z wymiennikiem ciepła wymagają manualnej obsługi. Obejmuje ona regulację szybkości spalania płomieni. Dlatego też nagrzewnicana olej wymaga praktycznie ciągłej kontroli, aby nie dopuścić do przegrzania pomieszczenia.

Jeśli nie chcesz stale monitorować pracy urządzenia, możesz zdecydować się na nagrzewnice olejowe z termostatem. To urządzenie, które mierzy temperaturę otoczenia i na tej podstawie samo reguluje prędkość oraz moc ogrzewania wnętrza. Nagrzewnica na olej jest bardziej ekonomiczna w stosowaniu niż inne urządzenia tej kategorii, ponieważ utrzymuje stałą temperaturę przez cały czas pracy. Dzięki temu nie musisz pamiętać o wietrzeniu przegrzanego pomieszczenia.