Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Place zabaw i trampoliny

Strzałka w prawo

Trampoliny

Strzałka w prawo

Trampoliny

Trampoliny to nie tylko zabawa dla dzieci, ale też świetna forma aktywności fizycznej dla całej rodziny. W sklepie Castorama znajdziesz różne rodzaje trampolin - od małych, jednoosobowych modeli do dużych, rodzinnych o wymiarach kilku metrów. Są one wykonane z wytrzymałych materiałów, zapewniających bezpieczeństwo oraz komfort podczas skakania.

Filtry

Trampoliny

Trampoliny to nie tylko zabawa dla dzieci, ale też świetna forma aktywności fizycznej dla całej rodziny. W sklepie Castorama znajdziesz różne rodzaje trampolin - od małych, jednoosobowych modeli do dużych, rodzinnych o wymiarach kilku metrów. Są one wykonane z wytrzymałych materiałów, zapewniających bezpieczeństwo oraz komfort podczas skakania.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Place zabaw i trampoliny

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Trampoliny – ciekawe wyposażenie dla Twojego ogrodu

Ogród może stać się miejscem, w którym będziesz aktywnie spędzać czas. Wystarczy, że wyposażysz go w przedmioty, które to umożliwiają. Jednymi z takich produktów są trampoliny ogrodowe.

Dawniej trampoliny były dostępne jako profesjonalne sprzęty dla sportowców lub też akrobatów cyrkowych. Obecnie jednak bez trudu można skorzystać z produktów, które są przeznaczone dla osób bez lekkoatletycznego doświadczenia. Trampoliny ogrodowe coraz częściej stają się częścią wyposażenia działki rekreacyjnej lub przydomowego ogrodu.

Trampolina do ćwiczeń lub zabawy to konstrukcja w kształcie koła. Na metalowym pierścieniu jest rozpostarta elastyczna płachta wykonana zazwyczaj z mocnego tworzywa o nieprzerwanym splocie. Aby zapewnić elastyczność trampolinie, a przy tym nie osłabić powierzchni do odbijania się na niej, stosuje się metalowe sprężyny. To dzięki nim podłoże zachowuje sprężystość i pozwala na naprawdę wysokie skoki.

Trampoliny ogrodowe są wyposażone również w siatkę zabezpieczającą. W zależności od modelu może być ona rozpięta wokół elastycznego elementu trampoliny lub też metalowego pierścienia.

Trampoliny są urządzeniami, z których mogą korzystać osoby w różnym wieku. Doskonale bawią się na nich dzieci, nastolatkowie, a nawet dorośli. Trampoliny ogrodowe charakteryzują się dużym dopuszczalnym obciążeniem, dlatego nierzadko mogą się na nich bawić dwie lub trzy osoby w tym samym czasie.

Trampoliny ogrodowe służą do szalonych skoków najmłodszym. Równocześnie jest to bardzo dobry sprzęt do ćwiczeń. Skoki na trampolinie sprzyjają utracie wagi, a także kształtowaniu sylwetki, dlatego jest to również wyposażenie, z którego chętnie korzystają dorośli.

Trampolina dla dzieci i dorosłych – dobierz odpowiedni model

Trampoliny ogrodowe są dostępne w wielu rozmiarach. W zależności od wybranego rozmiaru mogą korzystać z nich kilka lub jedna osoba w tym samym czasie. Szczególnie trampoliny o dużej średnicy będą doskonałym wyborem do domu, w którym przebywa więcej dzieci. Dzięki temu będą mogły bawić się równocześnie.

Trampolina do ćwiczeń nie musi mieć dużych rozmiarów. Podstawowe trampoliny fitness mają w rzeczywistości niewiele ponad metr średnicy. W zupełności wystarcza to do wykonywania podstawowych ćwiczeń kształtujących sylwetkę.

W ramach tej kategorii znajdziesz trampoliny ogrodowe, które różnią się nie tylko rozmiarem, ale też sposobem montażu. Najbardziej powszechne są modele wolnostojące. Bezpiecznie i pewniejsze natomiast będą trampoliny wbudowane w podłoże.

Trampolina dla dzieci to produkt, który może stać się doskonałym dopełnieniem Twojego ogrodu. Dobierz zatem rozmiar i rodzaj trampoliny do własnych potrzeb. Weź także pod uwagę jej parametry fizyczne. W tej kategorii na pewno znajdziesz model, który najlepiej sprawdzi się w każdym miejscu.

Trampolina z siatką zabezpieczającą wewnętrzną

W zależności od wybranego modelu nieco inaczej montowana jest siatka zabezpieczająca. To obowiązkowy element każdej trampoliny wolnostojącej. Chroni ona przed przypadkowym wypadnięciem z przestrzeni przeznaczonej do oddawania skoków.

Bardzo popularnych rozwiązaniem jest trampolina z siatką zabezpieczającą wewnętrzną. W ich przypadku średnica siatki jest równa średnicy pola przeznaczonego do skoków. Innymi słowy, użytkownik na trampolinie nie ma kontaktu ze sprężynami podtrzymującymi elastyczną płaszczyznę.

Taka trampolina z siatką zabezpieczającą wewnętrzną jest przeznaczona przede wszystkim dla osób bez większego doświadczenia w korzystaniu z tego sprzętu. Użytkownik nie musi tak bardzo kontrolować swoich skoków.

Trampolina z siatką zabezpieczającą wewnętrzną jest również przeznaczona do osób ze zmniejszoną stabilnością lub gorszą koordynacją ruchową. Przestrzeń ze śrubami jest wprawdzie zabezpieczona, jednak nadal istnieje ryzyko wpadnięcia w szczeliny między śrubami. Siatka wewnętrzna skutecznie ogranicza ryzyko podobnej sytuacji.

Trampolina z siatką zabezpieczającą zewnętrzną

Trampolina dla dzieci wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Jeśli jednak jesteś pewny swoich umiejętności, możesz zdecydować się na model z siatką zabezpieczającą zewnętrzną. W tym przypadku średnica siatki jest równa średnicy metalowej obręczy całej trampoliny.

Największą zaletą tego rozwiązania jest zwiększona przestrzeń do oddawania skoków. Nie musisz tak bardzo uważać na siatkę, która wyznacza koniec elastycznego elementu trampoliny. Model z siatką zewnętrzną ułatwia także wykonywanie akrobacji. Nie jesteś zmuszony do korzystania z trampoliny na bardzo ograniczonej przestrzeni.

Podczas korzystania z takiej trampoliny bardzo ważne jest, aby nie upaść na sztywne elementy konstrukcji trampoliny. Dlatego z tego modelu mogą korzystać osoby mające już pewne doświadczenie.

Jeśli w ogrodzie nie masz zbyt dużo miejsca i szukasz modelu o niewielkiej średnicy zewnętrznej, trampoliny ogrodowe z siatką zewnętrzną będą lepszym wyborem.

Trampolina wolnostojąca

W ogrodach przeważnie stosuje się trampoliny wolnostojące. Ich budowa prawie zawsze przedstawia się tak samo. Metalowa obręcz jest osadzona na stelażu lub nogach o określonej szerokości. Dzięki temu trampolina może być dowolnie przenoszona czy też składana po zakończeniu cieplejszej pory roku.

Trampoliny wolnostojące muszą spełniać normy bezpieczeństwa. Oznacza to tym samym, że ich konstrukcja jest stabilna, a skakanie na nich bezpieczne. Równocześnie jednak samo wchodzenie na trampolinę niekoniecznie jest bezpieczne. Dlatego też trampolina dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, nie powinna wystawać ponad powierzchnię ziemi.

Trampoliny wolnostojące są bez wątpienia bardzo praktycznym rozwiązaniem czy to do ogrodu, czy na działkę rekreacyjną. Możesz je ustawiać w wybranym miejscu. Sam montaż nie zajmuje wiele czasu. Pamiętaj jednak, że wymagana jest do nich drabina, która umożliwia wejście na trampolinę. Co więcej, im krótsze są nogi trampoliny, tym bezpieczniejsza i stabilniejsza będzie konstrukcja. Równocześnie jednak nie mogą być one zbyt krótkie, ponieważ wtedy podczas skoków istniałoby ryzyko uderzenia stopami o podłoże po napięciu się elastycznej części trampoliny.

Trampolina wbudowana w ziemię

Alternatywnym rozwiązaniem będą trampoliny wbudowane w ziemię. To rozwiązanie stosuje się przede wszystkim na miejskich placach zabaw. Rozwiązanie jest bardzo bezpieczne, a z samej trampoliny mogą korzystać nawet mniejsze dzieci.

Niestety taka trampolina dla dzieci lub dla dorosłych ma także wady. Przede wszystkim jej montaż zajmuje znacznie więcej czasu. Musisz wykopać odpowiedni dół, w którym następnie osadzisz konstrukcję trampoliny. Bardzo ważne jest, aby do wnętrza nie osuwała się ziemia. Wymagałoby to regularnego pogłębiania otworu.

Trampolina wbudowana w ziemię nie jest w żadnym stopniu mobilna. Oznacza to, że jej montaż wykonuje się na stałe. Dlatego też nie zawsze będzie to odpowiednie rozwiązanie do Twojego ogrodu. Równocześnie jednak może być to bardzo dobra trampolina do ćwiczeń. Jej niewielka średnica w zupełności wystarcza do aktywności fitness.