LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Emalie

Strzałka w prawo

Emalie do metalu

Strzałka w prawo

Emalie do metalu

Emalie do metalu to farby, które mogą być wykorzystywane do wykonania ostatniej warstwy wykończeniowej. Są produktem, który bardzo dobrze zabezpiecza pomalowane powierzchnie.

Filtry

Emalie do metalu

Emalie do metalu to farby, które mogą być wykorzystywane do wykonania ostatniej warstwy wykończeniowej. Są produktem, który bardzo dobrze zabezpiecza pomalowane powierzchnie.

170 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Emalie

Wyświetlanie 24 z 170 produktów

Załaduj więcej

Emalia do metalu – skuteczne zabezpieczenie metalowych elementów

Metal jest materiałem o dużej trwałości i wytrzymałości. Jednak nawet on wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Odpowiednie emalie do metalu są w stanie uchronić ten materiał od szkodliwego działania czynników atmosferycznych, negatywnego wpływu wody, a także od skutków działania przez dłuższy czas wilgoci.

Emalie do metalu to farby, które mogą być wykorzystywane do wykonania ostatniej warstwy wykończeniowej. Są produktem, który bardzo dobrze zabezpiecza pomalowane powierzchnie. Tworzą na nich powłokę odporną na wpływ wody, o lekko matowym wykończeniu i estetycznym wyglądzie.

W tej kategorii oferujemy szeroki wybór produktów o różnym składzie. Dostępne są wodorozcieńczalne emalie akrylowe, wyróżniające się szybkim czasem schnięcia. Możesz wybrać również emalie alkidowe, chlorokauczukowe lub silikonowe. W zależności od indywidualnych upodobań nadasz powierzchniom różny stopień połysku – od matu, przez półpołysk, satynę, aż do wysokiego połysku. Wśród naszego asortymentu dostępne są emalie w wielu kolorach, na przykład imitujących odcienie różnych metali. Oferujemy także farby antykorozyjne, które nie wymagają wcześniejszej aplikacji emalii podkładowej. Dla niecierpliwych odpowiednia będzie farba do metalu szybkoschnąca.

Aby zapewnić sobie wygodę podczas aplikacji, możesz wybrać emalie w sprayu. W naszej ofercie dostępne są produkty renomowanych marek – Hammerite, Dekoral, Dragon, Nobiles, Colours, Stahldur oraz innych – dzięki czemu z łatwością znajdziesz potrzebny Ci preparat.

Emalia do metalu zapewni ochronę przed korozją i estetyczny wygląd

Emalie do metalu mają za zadanie wykończenie metalowych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz budynków. W zależności od rodzaju malowanego przedmiotu, a także miejsca użytkowania go, emalie będą chroniły przed nieco innymi czynnikami zewnętrznymi.

Stosując emalie do metalu, odnowisz metalowe przedmioty, zabezpieczysz je przed korozją. To główna zaleta tych farb. Dobra emalia do metalu jest w stanie nie tylko powstrzymać wystąpienie korozji. Dodatkowo nadaje się również do pomalowania powierzchni, na której już pojawiła się rdza. Dzięki temu warstwa farby chroni przed jej dalszym rozprzestrzenianiem.

Emalie są to farby dostępne w szerokiej ofercie kolorystycznej. Oznacza to, że możesz wykorzystać je do estetycznego odnowienia metalowego przedmiotu. Produkty te pozwolą nadać atrakcyjny kolor malowanej powierzchni.

Metalowe przedmioty użytkowane na zewnątrz są w dużym stopniu narażone na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych. Mowa szczególnie o deszczach, ale też o promieniowaniu UV. Emalie zabezpieczają także przedmioty pozostające na zewnątrz przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Są odporne na działanie promieni słonecznych. Tworzą również nieprzepuszczalną powłokę dla metalowych elementów. Deszcz nie będzie przez nią przenikał.

Jeśli zatem zależy Ci na estetycznym pomalowaniu metalowych przedmiotów lub odnowieniu nawet skorodowanego materiału, emalia akrylowa do metalu, a także inne jej rodzaje będą odpowiednim produktem.

Jaką emalię do metalu wybrać?

Podczas wyboru emalii do metalu powinieneś kierować się jej właściwościami, a także rodzajem. Ten pierwszy jest najważniejszą wytyczną podczas wyboru. Farby do metali dzielą się zasadniczo na substancje do metali żelaznych i nieżelaznych.

Farby do metali nieżelaznych mogą być stosowane wraz z aluminium oraz metalami ocynkowanymi. Są to przeważnie farby akrylowe, akrylowo-lateksowe, winylowe oraz winylowo-akrylowe.

Drugim rodzajem są farby do metali żelaznych, czyli do stali, żeliwa i żelaza. W tej grupie znajdziesz chlorokauczuk do metalu, farby alkilowe, epoksydowe, olejno-alkidowe oraz poliuretanowe.

Zwróć również uwagę na sposób zastosowania danego produktu. Niektóre farby wymagają dodatkowego podkładu. Farby gruntujące wykazują bardzo dobre właściwości chroniące przed rdzą. Z kolei farby nawierzchniowe nadają kolor i estetyczny wygląd malowanemu przedmiotowi.

Być może przedmiot, który chcesz pomalować, uległ już korozji. Możesz jeszcze go odnowić i przywrócić mu dawny blask. Wystarczy, że zaopatrzysz się w preparat na rdzę. Może być stosowany bezpośrednio na korozję, której rozwój hamuje. Przy czym takie antykorozyjne emalie można stosować w sytuacji, gdy na metalu pojawiły się pojedyncze i nieliczne rdzawe wykwity.

Spośród ciekawych produktów do metalu na uwagę zasługuje farba do metalu przeznaczona do metalowych elementów narażonych na działanie wysokich temperatur. Taką emalię wykorzystuje się do malowania elementów systemu centralnego ogrzewania, kominów, pieców i wielu podobnych przedmiotów.

Podczas wyboru odpowiedniego produktu zwróć również uwagę na względy estetyczne. Przede wszystkim upewnij się, że dany kolor emalii Ci odpowiada. Dodatkowo do wyboru masz produkty, które tworzą powłokę satynową oraz błyszczącą. Jej rodzaj również dobierz do własnych preferencji. Dzięki temu będziesz w stanie nadać metalowym przedmiotom zupełnie nowy wygląd.

Sposób aplikacji jest kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę. Emalie do metalu są oferowane w puszkach oraz w formie sprayu. Te pierwsze wymagają użycia pędzla lub wałka. Ich aplikacja może być przez to nieco trudniejsza. Spray natomiast charakteryzuje się mniejszą precyzją szczególnie w przypadku niewielkich elementów i detali.