Kable głośnikowe
Kable głośnikowe to niezbędny element każdego systemu audio. Bez nich nie byłoby możliwe przesyłanie sygnału dźwiękowego z urządzenia źródłowego do głośników. Kable do głośników są często traktowane po macoszemu, ale ich jakość ma wpływ na jakość dźwięku, który ostatecznie usłyszymy.
Kable głośnikowe
Kable głośnikowe to niezbędny element każdego systemu audio. Bez nich nie byłoby możliwe przesyłanie sygnału dźwiękowego z urządzenia źródłowego do głośników. Kable do głośników są często traktowane po macoszemu, ale ich jakość ma wpływ na jakość dźwięku, który ostatecznie usłyszymy.
Zobacz więcej Kable i przewody niskonapięciowe
Wyświetlanie 7 z 7 produktów
Polecane kategorie produktów:
Kable głośnikowe – zadbaj o jakość systemu audio
Muzyka towarzyszy nam przez całe życie, a dla prawdziwych melomanów ma ona szczególne znaczenie. Jeśli lubisz relaksować się przy ulubionych dźwiękach lub też często organizujesz imprezy, z pewnością zależy Ci na zaopatrzeniu się w dobrej jakości sprzęt audio. Ważną jego częścią są kable głośnikowe. Sam temat kabli jest powodem dyskusji na forach internetowych. Dla wielu osób kable audiofilskie, gwarantujące najwyższą jakość dźwięku, to podstawa muzycznych doznań płynących z korzystania ze sprzętu grającego.
Kabel głośnikowy jest niezbędny, aby sygnał dźwiękowy wysłany przez sprzęt audio trafił do głośników. Przewody głośnikowe różnią się między sobą rodzajem materiału, z którego wykonano żyły znajdujące się w osłonce najczęściej wyprodukowanej z PVC. Mają one także różną długość i średnicę. Jeśli nie wiesz, jaki kabel głośnikowy wybrać, zawsze zwracaj uwagę na rodzaj przewodnika, który się w nim znajduje. To on przesyła bowiem sygnał dźwiękowy i ma w związku z tym wpływ na jakość dźwięku. Znaczenie ma także izolacja oraz długość – kable do głośników muszą być bezproblemowo doprowadzone do miejsc, gdzie ulokujesz głośniki.
Jakie kable głośnikowe są dostępne na rynku?
Kable głośnikowe, które znajdziesz także w szerokim asortymencie Castoramy, różnią się między sobą parametrami odpowiadającymi za jakość dźwięku i Twoje zadowolenie z korzystania ze sprzętu audio. Jeśli przewód głośnikowy nie ma dla Ciebie aż tak wielkiego znaczenia i zależy Ci po prostu na tym, aby z głośnika popłynęła muzyka, zdecyduj się na podstawową wersję kabla, w którym przewodnik wykonany jest ze zwykłej miedzi. Do wyboru masz jeszcze kable do głośników wyprodukowane z aluminium lub metalu pokrytego warstwą miedzi. Warto jednak wiedzieć, że nie gwarantują one długiej żywotności i zadowalającej jakości.
Kabel głośnikowy dobrej jakości ma żyły w całości wykonane z miedzi, która jest bardzo dobrym przewodnikiem. Na rynku są także dostępne przewody głośnikowe wykorzystujące miedź beztlenową, monokrystaliczną lub srebrzoną. Producenci stosujący takie materiały oferują kable audiofilskie, które zgodnie z obietnicami gwarantują jakość dźwięku na najwyższym poziomie. Jeśli z kolei często zdarza Ci się puszczać muzykę ze smartfona przez głośnik, zainteresują Cię kable głośnikowe z końcówkami typu Jack.
Kable wykonane z miedzi – dlaczego warto je wybrać?
Miedź jest jednym z najlepszych przewodników, ważne jest więc, aby przewód głośnikowy miał jej jak najwięcej. Z tego względu warto podczas zakupów postawić na kabel głośnikowy, którego żyły są wykonane w całości z miedzi, a nie z aluminium pokrytego tylko jej warstwą. Warto zaznaczyć, że znaczenie ma także czystość miedzi. Im wyższa, tym oczywiście lepsza. Z kolei kable głośnikowe wykonane z twardej miedzi, zawierającej duże ilości cząsteczek tlenu, mogą dość szybko stracić na jakości, przesyłając z odtwarzacza audio coraz gorzej brzmiący dźwięk.
Jeśli zależy Ci na długiej żywotności oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne, zdecyduj się na przewód głośnikowy, w którym przewodnikiem jest miedź beztlenowa. Dzięki bardzo małej ilości cząsteczek tlenu zjawisko utleniania się miedzi jest w przypadku tych kabli niemal całkowicie wyeliminowane. Wpływa to na żywotność przewodnika oraz jakość przesyłanego dźwięku. Podczas zakupów możesz spotkać także kable głośnikowe, w których żyła wykonana z miedzi jest dodatkowo pokryta warstwą srebra – metalu charakteryzującego się najlepszym przewodnictwem.
Kable audiofilskie – na czym polega ich fenomen?
Kable audiofilskie to przewody, które są wytwarzane przez producentów specjalizujących się w tej właśnie dziedzinie. Charakteryzują się one zaawansowanymi parametrami technicznymi, które naturalnie przekładają się na cenę przewodów. Do wytworzenia przewodnika jest używana miedź beztlenowa, monokrystaliczna lub też bardziej zaawansowane materiały, takie jak miedź posrebrzana czy też czyste srebro z domieszką złota. Jedno jest pewne – kable audiofilskie są produkowane z najwyższą starannością, zgodnie z przekonaniem, że każdy element ich budowy ma znaczenie dla jakości dźwięku.
W przypadku kabli tego typu innowacyjne rozwiązania są stosowane na każdym etapie powstawania przewodów. Ich producenci dużo uwagi poświęcają kwestii izolacji kabli – w najbardziej zaawansowanych modelach przewody głośnikowe są izolowane przez powietrze lub próżnię. Podobne zaangażowanie wkładają oni w sposób, w jaki ułożone są przewodniki oraz elementy, które odpowiadają za utrzymanie właściwej odległości między żyłami. Specjaliści pracujący nad kablami audiofilskimi dbają też o to, aby przewodniki były odizolowane od drgań pochodzących z zewnątrz, a także wolne od drgań, które powstają w samych przewodach.
Rozwiń swoje poszukiwania i zobacz, co jeszcze możesz znaleźć wśród innych produktów w tej grupie.