Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Kominki

Strzałka w prawo

Obudowy kominkowe

Strzałka w prawo

Obudowy kominkowe

Obudowy kominkowe to niezwykle funkcjonalne produkty, które pełnią rolę elementu dekoracyjnego jak również wspomagają efektywność działania kominka. W naszym asortymencie można znaleźć różnorodne modele wykonane z materiałów o wysokiej jakości, takich jak stal, kamień czy ceramika.

Filtry

Obudowy kominkowe

Obudowy kominkowe to niezwykle funkcjonalne produkty, które pełnią rolę elementu dekoracyjnego jak również wspomagają efektywność działania kominka. W naszym asortymencie można znaleźć różnorodne modele wykonane z materiałów o wysokiej jakości, takich jak stal, kamień czy ceramika.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kominki

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO I ESTETYCZNY WYGLĄD KOMINKA

W tej kategorii znajdziesz obudowy kominkowe, które wykorzystasz w instalacjach w swoim domu. W asortymencie, który dla Ciebie przygotowaliśmy, znajdują się zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne rozwiązania. Bez wątpienia zabudowa kominka jest elementem, który znacznie podwyższa walory estetyczne wnętrza i nadaje mu elegancki, stylowy charakter.

Szeroka gama produktów, którą zgromadziliśmy w naszej ofercie, zwiększy estetykę i ochroni przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi kominek. Obudowa dostępna jest w wielu kolorach tak, byś odcień z łatwością dobrał do zaaranżowanej przez Ciebie przestrzeni. Obudowa kominka stanowi duży element dekoracyjny wnętrza. Dopasuj go zatem do wystroju panującego w pomieszczeniu.

Abyś mógł cieszyć się domowym paleniskiem, musisz pamiętać również, jak ważne jest wymurowanie podstawy kominka, na której stanie wkład kominkowy. Popularnym materiałem wykończeniowym tego elementu jest kamień naturalny. Najczęściej spotykaną odmianą jest marmur, piaskowiec, granit, a także cegła klinkierowa.

Aby kominek nie przytłaczał i nie przeciążał wnętrza, zwykle murowana jest tylko jego podstawa oraz obudowa paleniska. Sprawdź jakie rozwiązania przygotowaliśmy dla Ciebie w ofercie sklepów Castorama.

CO, JEŚLI W DOMU NIE JEST WSKAZANA INSTALACJA KOMINKA?

Atrapa kominka nie jest wcale droga. Koszty obejmują jedynie zakup samej konstrukcji szkieletu obudowy. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których zwykle zbudowana jest obudowa kominka. Atrapa może być wykonana z materiału, który dopasujesz do wystroju wnętrza. Jej cena zależy od tego, czy do jej stworzenia wykorzystano kamień, plastik czy drewno.

Jeśli posiadasz aspiracje oraz umiejętności dekoratorskie, to drewnianą atrapę możesz wykonać samodzielnie. Dzięki temu stworzysz oryginalną, spersonalizowaną obudowę, której nie spotkasz nigdzie indziej. Sprawdź materiały, które zgromadziliśmy dla Ciebie w ofercie sklepów Castorama i zainspiruj się przed rozpoczęciem prac remontowych w swoim domu.

Atrapa obudowy kominka jest elementem niezwykle uniwersalnym. Co więcej, ze względu na to, że pełni funkcję jedynie dekoracyjną i od początku do końca możesz stworzyć ją sam, jest w stanie dopasować się zarówno do wnętrz urządzonych w nowoczesnym, jak i minimalistycznym stylu. Sprawdzi się także we wnętrzach zaprojektowanych przez osoby, które są miłośnikami tradycyjnych rozwiązań. Jest to świetna alternatywa w miejscach, gdzie montaż oraz instalacja kominka nie są wskazane. Obudowa kominka tego rodzaju sprawdzi się zwłaszcza w blokach mieszkalnych czy domach wielorodzinnych.

SPRAWDŹ, JAKIE RODZAJE OBUDOWY KOMINKOWEJ PRZYGOTOWALIŚMY W NASZEJ OFERCIE

Obudowa do kominka to element, który dzięki dostępnej gamie produktów możesz dobrać według swojego gustu oraz pomysłu na urządzenie wnętrza. Obudowy kominkowe nowoczesne charakteryzują się prostotą wykończenia oraz niezwykłą dbałością o detale. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Zapewnią bezawaryjne funkcjonowanie kominka oraz jego schludny wygląd przez lata. Inne modele produktu czekają na Ciebie w naszej bogatej ofercie.

Obudowa kominka narożnego pozwala osłonić element grzewczy. Sprawi także, że będzie on wyglądał schludnie i estetycznie. Narożny model najczęściej występuje z szybą boczną. Do wykonania tego rodzaju obudowy najczęściej wykorzystywany jest marmur, czyli naturalny surowiec, który charakteryzuje się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Dzięki temu obudowa cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, pomimo upływu lat nie traci swoich właściwości i walorów estetycznych. Poza tym produkt jest bardzo prosty w montażu, więc z łatwością wykonasz go samodzielnie.

Obudowa kominka z kamienia to jeden z najczęściej spotykanych, dostępnych na rynku wariantów. Tego rodzaju zabudowa cechuje się niezwykłą trwałością. Prezentuje się bardzo elegancko i doskonale pasuje do salonów urządzonych w klasycznym stylu. Marmur, granit, czy piaskowiec to naturalne surowce, które występują w bogatej gamie kolorystycznej. Dzięki temu z łatwością dobierzesz odcień korespondujący z wybraną przez Ciebie aranżacją.

Obudowa wykonana z kamienia nie wymaga również drogiej, specjalistycznej pielęgnacji, by prezentowała się schludnie. Wystarczy, że powierzchnie będziesz regularnie przecierać wilgotną ściereczką, a od czasu do czasu zastosujesz preparat, który pomoże Ci podkreślić blask kamienia i go zaimpregnuje. Dzięki temu kamień zachowa wysokie walory estetyczne przez lata.

Jak widzisz – wariantów wykorzystania obudowy kominkowej jest wiele. Tylko Ty możesz zdecydować, jaki efekt najlepiej odzwierciedli charakter zaaranżowanego przez Ciebie wnętrza. Jeśli montaż klasycznego kominka w Twoim domu nie jest możliwy, zawsze możesz skorzystać z alternatywnej wersji i zdecydować się na montaż atrapy. Dzięki temu możesz cieszyć się spektakularnym efektem wnętrzarskim. Pomieszczenie będzie prezentowało się niezwykle oryginalnie i stylowo. Zapoznaj się z ofertą akcesoriów do instalacji kominowych, którą przygotowaliśmy dla Ciebie w ofercie sklepów Castorama.