Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Farby wewnętrzne

Strzałka w prawo

Farby białe

Strzałka w prawo

Farby białe

Farby białe to podstawowy i nieodzowny produkt w każdym malarskim zestawie. Są one niezastąpione do malowania ścian, sufitów, drzwi, mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz.

Filtry

Farby białe

Farby białe to podstawowy i nieodzowny produkt w każdym malarskim zestawie. Są one niezastąpione do malowania ścian, sufitów, drzwi, mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz.

Wybierz pojemność:

123 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Farby wewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 123 produktów

Załaduj więcej

Rodzaje białej farby i ich zastosowanie

Do malowania wnętrz często sięgamy po białe farby. Jest to wybór ponadczasowy i nowoczesny. Idealnie wpisuje się w trendy i pozwala wprowadzić wizualny ład w mieszkaniu. Biała farba emulsyjna jako baza we wnętrzu ułatwia jego aranżację. Kolor ten komponuje się z pomieszczeniami urządzonymi w dowolnym stylu - klasycznymi, a także tymi zaaranżowanymi zgodnie z najnowszymi trendami. Farba emulsyjna biała to przede wszystkim element charakterystyczny dla skandynawskich aranżacji.

Wnętrza pomalowane na biało wyglądają estetycznie i schludnie. Farba emulsyjna w najjaśniejszym z kolorów wpływa także na ich optyczny odbiór. Pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, dlatego białe ściany świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Wnętrze sprawia też wrażenie jaśniejszego i czystszego.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych białych farb. Dostępne są produkty akrylowe charakteryzujące się trwałością oraz zmywalnością. Farby emulsyjne doskonale nadają się jako podkład pod inne kolory. Możesz również wybrać farbę gruntującą, która łączy w sobie właściwości farby podkładowej i kolorowej. Dostępne są także produkty lateksowe, w szczególności polecane do malowania pomieszczeń wilgotnych oraz miejsc, które łatwo ulegają zabrudzeniom. Farby emulsyjne fasadowe przydadzą Ci się do wykończenia elewacji. Pomalowana na biało będzie wyglądała bardzo elegancko.

W sklepach Castorama dostępne są również odcienie farb kolorowych oraz akcesoria do malowania. Łatwo więc dotrzesz do produktu, którego potrzebujesz.

Farba emulsyjna - czym się wyróżnia?

Nie tylko w tej kategorii, ale też na sklepowych półkach znajdziesz różnorodne produkty do ścian, które różnią się kolorami, ale przede wszystkim właściwościami. Jednym z najchętniej wybieranych preparatów do malowania jest farba emulsyjna. Co przeważyło o jej popularności? Przede wszystkim fakt, że jest łatwa w aplikacji i doskonale kryje malowaną powierzchnię. Ma gęstą konsystencję, więc nie skapuje, a podczas pracy wałkiem nie powstają zacieki. Farba ta szybko schnie. W trakcie malowania nie czuć nieprzyjemnego zapachu. Farba emulsyjna biała sprawdza się do malowania i ścian, i sufitów. Stworzona powłoka nadaje się do czyszczenia.

Farba emulsyjna nadaje się do zastosowania nie tylko na murach wewnętrznych i zewnętrznych, ale też na płytach OSB, tapetach czy drewnianych deskach (po odpowiednim przygotowaniu materiału). Poszczególne produkty różnią się składem, co ułatwia dopasowanie ich do konkretnego wnętrza czy powierzchni.

Farba biała – czy nadaje się do każdego pomieszczenia?

Farby białe są uznawane za te najbardziej uniwersalne. Dzieje się tak dlatego, że do białego podłoża można dobrać dowolne dodatki. Pomieszczenie będzie wyglądało modnie, designersko i nowocześnie. Mówi się, że biała farba emulsyjna do ścian jest idealnym rozwiązaniem nie tylko do pokoju dziennego, ale także do kuchni, łazienki, a nawet sypialni oraz przedpokoju. Mimo to wiele osób sprzeciwia się stosowaniu białej farby ze względu na jej potencjalną skłonność do szybkiego brudzenia się oraz szarzenia, które mogłoby postępować w miarę upływu czasu. Nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrana farba emulsyjna biała jest kluczem nie tylko do pięknego wyglądu pomieszczenia. Sprawia także, że powłoka, która pokrywa Twoje ściany, przetrwa w idealnym stanie nie tylko pierwsze godziny po nałożeniu, ale może nawet… lata.

Farba biała jest też nieoceniona w małych mieszkaniach czy kawalerkach, gdzie nadmiar kolorów może przytłoczyć wnętrze. Emulsyjna farba biała jest jednym z najlepszych wyborów, jeśli chcesz ujednolicić wygląd mieszkania lub go odświeżyć. No i co najważniejsze - biel jest ponadczasowa.

Biała farba do ścian – dobrze kryjący produkt

Podczas dokonywania zakupu farby do ścian kluczowym argumentem stojącym za wyborem puszki są zapewnienia producenta o nienagannym kryciu, jakie możesz osiągnąć już po nałożeniu pierwszej warstwy. Owszem, jest to możliwe, jednak w przypadku białych farb duże znaczenie ma podłoże, które uprzednio warto odpowiednio przygotować. Dzięki temu możesz uniknąć problemów w czasie malowania i tuż po nim.

Przed przystąpieniem do właściwego malowania ścian, pamiętaj, aby oczyścić podłoże z pozostałości po starej farbie lub jakichkolwiek wyrazach innego rodzaju twórczości artystycznej. Wyrównaj ścianę i zaszpachluj dokładnie wszystkie niedoskonałości, jakie na niej dostrzegasz. Dążysz przecież do uzyskania gładkiej białej tafli, która ma cieszyć oko i podbijać walory estetyczne zawieszonych na niej obrazów czy mebli, którym posłuży za tło.

Nie zapomnij także o zastosowaniu podkładu. Dzięki niemu farba emulsyjna lepiej przylgnie do ściany, nie będzie bąbelkować, a to z kolei sprawi, że nie skruszeje i nie odpadnie fragmentami z muru. Kiedy podkład wyschnie, pomaluj równomiernie ścianę. Nie spiesz się i przestrzegaj zaleceń producenta. Jeżeli zauważysz prześwity, nanieś drugą warstwę – tylko wtedy, gdy powłoka będzie sucha. Farba biała do ścian dobrze kryjąca zapewni doskonały efekt już po dwóch malowaniach. Jeśli przemalowujesz ciemne wnętrze, liczba potrzebnych warstw może być większa.

Jak eksploatować pomieszczenie pomalowane białą farbą?

Jeżeli Twoje ściany zostały pomalowane wyłącznie białą farbą bądź widnieje tam ona w przeważającej większości, jej czystość i klarowność od razu rzuca się w oczy. Warto wówczas zadbać, aby zawsze była nienagannie czysta. Co jednak, kiedy dziecko ubrudzi ścianę jedzeniem lub przy użyciu kredek zechce dać upust swojej artystycznej wyobraźni?

Zanim odpowiesz na to pytanie, przypomnij sobie, jaki charakter ma wybrana przez Ciebie biała farba do ścian? Jeżeli słowo zmywalna przemknęło w opisie tego produktu, to jesteś na wygranej pozycji. Biała farba do ścian z takimi właściwościami nie absorbuje zabrudzeń. Wytwarza specjalną powłokę, która nie wchłania zanieczyszczeń, a dzięki temu łatwo ją wyczyścić – na przykład przy pomocy zwilżonej ściereczki. Takie farby zazwyczaj wykonane są na bazie akrylowej lub lateksowej, co gwarantuje powłokę, do której na stałe nie przywiera brud.

Taka farba jest także przyjazna w eksploatacji zwłaszcza dla dzieci, które często zmagają się z uczuleniami. Lateksowe farby nie działają drażniąco i są wodorozcieńczalne. Dzięki temu nie wpływają negatywnie na dziecięcy układ oddechowy, a przy tym wyglądają estetycznie i na długo zachowują swój wygląd.

Ile to kosztuje?

Kupno białej farby jest nie lada wyzwaniem. Wielu producentów oferuje najróżniejsze rozwiązania. Jaka zatem jest najlepsza emulsyjna farba biała? Cena może stanowić ważne kryterium wyboru, ale nie powinno być najważniejszym. Czym więc się kierować, jeśli nie kosztami? Najlepiej właściwościami, jakie ma produkt. Niektóre rodzaje farb nie sprawdzają się z bardzo różnych względów – krycia, czasu schnięcia czy sposobu rozcieńczania.

Następnie zwróć uwagę na cenę preparatu. Chcesz dobrze zainwestować? Korzystną opcją będzie farba biała Dulux, której cena doskonale współgra z oferowaną jakością. Każde opakowanie takiej farby stanowi gwarancję wysokiej jakości oraz wyjątkowo dobrego krycia, które przetrwa wiele lat użytkowania.