Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Farby wewnętrzne

Strzałka w prawo

Farby dekoracyjne

Strzałka w prawo

Farby dekoracyjne

Farby dekoracyjne to specjalne farby, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i pozwalają na tworzenie różnorodnych wzorów i efektów dekoracyjnych. Dzięki nim możemy udekorować ściany, meble, akcesoria i wiele innych elementów w naszym domu lub miejscu pracy

Filtry

Farby dekoracyjne

Farby dekoracyjne to specjalne farby, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i pozwalają na tworzenie różnorodnych wzorów i efektów dekoracyjnych. Dzięki nim możemy udekorować ściany, meble, akcesoria i wiele innych elementów w naszym domu lub miejscu pracy

51 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Farby wewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 51 produktów

Załaduj więcej

Efektowne farby dekoracyjne – sposób na eleganckie wnętrze

Większość domowych remontów kończy się co najmniej odświeżeniem koloru ścian w odnawianym pomieszczeniu. Już sama zmiana koloru pozwala uzyskać nową stylistykę wystroju i sprawić, że poczujesz się jak w zupełnie innym wnętrzu. Jeśli jednak zależy Ci na bardziej spektakularnym efekcie, sięgnij po farby dekoracyjne. Dzięki produktom z tej kategorii łatwo stworzysz wyjątkową aranżację.

Dekoracyjne farby do wnętrz to świetny kompromis między zwykłą farbą wewnętrzną a przestrzenną dekoracją ścian w formie boazerii czy paneli. Od standardowych farb odróżniają je nietypowe właściwości, takie jak ozdobna faktura powłoki malarskiej, metaliczny połysk, obecność migoczących drobinek lub imitowanie powierzchni innego materiału. Czasem do tej grupy zaliczane tu są także tynki dekoracyjne – gęste masy nakładane na ściany, które tworzą chropowatą ozdobną strukturę.

W swoim składzie farby dekoracyjne do ścian mają substancje i dodatki niespotykane w klasycznych farbach. Popularne są na przykład mieniące się drobinki, w tym brokat. Bezbarwna lub kolorowa emulsja z ich dodatkiem sprawi, że Twoje ściany rozświetlą pomieszczenie za każdym razem, gdy padną na nie promienie słońca. Inne farby mogą imitować powierzchnię betonu, cegły lub naturalnego kamienia.

Ze względu na swój wyrazisty charakter farba dekoracyjna najczęściej używana jest do wykończenia jedynie niewielkiej części pomieszczenia – na przykład jednej ściany lub jej fragmentu. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie szablonów i drobnych pędzelków czy wałków do wykonywania zdobień. Jeśli chcesz, możesz oczywiście połączyć kilka produktów dekoracyjnych w jednym wnętrzu. To jednak rozwiązanie dla odważnych, wymagające uważnego dobrania współgrających barw i faktur.

Ten specjalny rodzaj farby jest za to dość uniwersalny, jeśli chodzi o powierzchnie, na jakich może być nakładany. Malowane dekoracje możesz wykonać zarówno na otynkowanych ścianach, jak i surowym betonie czy cegle. Środki dekoracyjne zachowają przyczepność także przy ściankach z płyty kartonowo-gipsowej. Ten sam produkt może jednak dawać delikatnie zróżnicowane efekty w zależności od wybranej powierzchni malowania.

Rynek materiałów budowlanych oferuje obecnie wiele rodzajów preparatów do dekoracyjnego malowania. Będą to zarówno gęste masy, tynki i emulsje, jak i lakiery czy bejce bezbarwne. Szeroki wybór takich produktów znajdziesz w naszej ofercie.

Efekt glamour w niskiej cenie, czyli do czego przyda Ci się farba dekoracyjna

Stale rosnąca popularność farb dekoracyjnych i strukturalnych ma wiele powodów – a każdy z nich jest równie dobry, aby sięgnąć po tego typu preparaty także we własnym domu. Z ich pomocą możesz osiągnąć efekt równie spektakularny jak ten, który jest możliwy dzięki wykorzystaniu okładziny czy klejonych elementów dekoracyjnych. Takiego wykończenia nie zapewni Ci żadna zwykła farba do wnętrz!

Dekoracyjne malowanie wiąże się zazwyczaj z niższym łącznym kosztem i mniejszym nakładem pracy niż przy innych formach ozdabiania ścian. Farba dekoracyjna rozprowadza się i wysycha podobnie jak zwykła. Z nałożeniem poradzisz sobie samodzielnie. Jeśli jednak planujesz bardziej skomplikowane wzory, możesz skorzystać z fachowej pomocy – albo przygotować wcześniej odpowiedni szablon do malowania.

Efektowe pokrycie ścian, poza oczywistymi zaletami estetycznymi, ma także praktyczne zastosowanie. Dobrym przykładem będzie tynk dekoracyjny, podobnie jak gęstsze farby strukturalne. Grubą warstwą możesz szybko i skutecznie pokryć uszkodzenia i uzupełnić nierówności murów, bez konieczności wypełniania ubytków gipsem lub innym rodzajem bazy.

Z kolei farba brokatowa odwróci uwagę od różnego rodzaju niedoskonałości przez wyeksponowanie innego fragmentu ściany. Wszystkie proponowane w tej kategorii produkty odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, temperaturę oraz warunki atmosferyczne. Dzięki temu idealnie nadają się do zastosowania również na schodach, posadzkach czy często dotykanych ścianach. Nowoczesne farby dekoracyjne pozwalają murom oddychać, dlatego niestraszna jest im także wilgoć w łazience czy kuchni.

Choć na pierwszy rzut oka zauważysz dysproporcję między cenami tradycyjnych farb a cenami farb dekoracyjnych, weź pod uwagę ich specyficzne zastosowanie. W przeciwieństwie do zwykłej kolorowej emulsji, która tworzy tło całego pomieszczenia, farba dekoracyjna służy za przyciągający uwagę akcent. W związku z tym zużyjesz jej zdecydowanie mniej. Im więcej powierzchni nią pomalujesz, tym bardziej odważna stanie się Twoja kompozycja.

Farby dekoracyjne są też w większości farbami o bardzo wysokim kryciu, dzięki czemu nie musisz malować powierzchni po raz drugi – co często jej konieczne w przypadku zwykłych farb. Zużywasz dzięki temu jeszcze mniej produktu i oszczędzasz swój czas.

Farby dekoracyjne do ścian w lofcie, rustykalnej kuchni i romantycznej sypialni

W opisywanym dziale asortymentu sklepów Castorama znajdziesz różnorodne materiały wykorzystywane przy ozdabianiu ścian we wnętrzach. Oferujemy Ci tynki dekoracyjne, farby dekoracyjne do ścian oraz osobne brokaty i pigmenty dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach. Jak wybrać produkt najlepszy? Przeczytaj kilka naszych wskazówek, aby zdecydować się na jeden kierunek. Możesz też skorzystać z pomocy ekspertów Castorama, którzy doradzą Ci podczas zakupów.

Jeśli szukasz czegoś, co Twojej ścianie doda romantycznego blasku i elegancji, dobrym wyborem będzie farba dekoracyjna z brokatem. Najlepiej stosować ją w miejscach, które przez większość dnia są oświetlone – promienie słońca wydobędą urok migoczącego światła. Gotowe mieszanki z połyskującymi drobinami zostały dobrane tak, aby kolor ozdób idealnie zgrywał się z odcieniem farby.

W naszym asortymencie znajdziesz również brokatowe lakiery bezbarwne oraz sypki brokat, który możesz samodzielnie wymieszać z wybraną przez Ciebie farbą. Pamiętaj przy tym, aby do ścian w ciepłych kolorach wybrać drobinki w odcieniach złotych i miedzianych, a do chłodniejszych ścian – metaliczne srebrne brokaty.

Chcesz, aby Twoja kuchnia zyskała przytulne wykończenie, ale nie masz czasu ani cierpliwości do klejenia tapet? Pomocna okaże się odpowiednia farba strukturalna, która pozwala uzyskać na ścianie oryginalny wzór, niepowtarzalne cieniowanie albo charakterystyczną trójwymiarową strukturę. Jeśli masz wątpliwości, czy chcesz pokryć w ten sposób całą powierzchnię, farbę możesz zastosować tylko na części ściany, żeby wyeksponować znajdujące się na niej elementy.

W nowoczesnych loftowych wnętrzach popularność zyskuje ozdobna funkcja surowego betonu. Jednak stosowanie surowego i nieimpregnowanego betonu jest rozwiązaniem niezbyt trwałym. Jeśli chcesz, aby atrakcyjny rezultat utrzymał się na dłużej, zastosuj beton dekoracyjny. Uzyskany za jego pomocą efekt jest na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od oryginału. Ma za to gładszą i bardziej zwartą powierzchnię, która lepiej chroni przed działaniem wilgoci. Dzięki temu wykorzystasz go też w kuchni oraz łazience.