LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Kotły i piece

Strzałka w prawo

Kotły gazowe

Strzałka w prawo

Kotły gazowe

Ogrzewanie gazowe to jeden z popularnych systemów techniki grzewczej. Jest doceniany przede wszystkim ze względu na jakość pracy, wydajność oraz minimalną ilość niezbędnego miejsca do montażu urządzeń.

Filtry

Kotły gazowe

Ogrzewanie gazowe to jeden z popularnych systemów techniki grzewczej. Jest doceniany przede wszystkim ze względu na jakość pracy, wydajność oraz minimalną ilość niezbędnego miejsca do montażu urządzeń.

9 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kotły i piece

Wyświetlanie 9 z 9 produktów

Kotły gazowe w Castoramie

Niezależnie, na jaką technikę grzewczą się zdecydujesz, w Castoramie znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do tego, by całość funkcjonowała sprawnie i bezpiecznie. Jeden ze sposobów na ogrzanie mieszkania to zamontowanie urządzenia, jakim jest piec gazowy. W tym dziale prezentujemy różnorodne kotły, których podstawowym i jedynym paliwem jest gaz. Z pewnością znajdziesz tutaj wariant odpowiedni do swoich potrzeb i warunków budowlanych. W tej kategorii umieszczono przeróżne modele urządzeń, które różnią się przede wszystkim parametrami technicznymi, funkcjonalnością i zasadą działania.

Ogrzewanie gazowe to bardzo uniwersalne i coraz częściej stosowane rozwiązanie, które stanowi ekonomiczną i ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych metod grzewczych. Gwarantuje sprawną pracę, a dzięki temu niższe koszty eksploatacji. Ten argument ma istotne znaczenie, ponieważ sezon grzewczy w naszym kraju trwa przez dużą część roku. Dlatego podczas projektowania systemu ogrzewania warto zastanowić się nad wyborem systemu, który nie będzie drogi w eksploatacji.

Nowoczesny kocioł kondensacyjny to urządzenie, które spala paliwo w niezwykle efektywny sposób. To czyni go bardzo wydajnym na tle innych dostępnych technologii. W znacznej mierze piece gazowe zostały skonstruowane tak, by ich obsługa nie wymagała dużego udziału ze strony człowieka. Nie zapomniano też o kluczowym bezpieczeństwie. Wybierz piec gazowy – wystarczy, że go uruchomisz, ustawisz parametry, a kocioł sam wykona resztę pracy. Niektóre kotły umożliwiają też uzyskanie ciepłej wody użytkowej – wystarczy wybrać odpowiedni zestaw instalacyjny.

Jakie korzyści płyną z użytkowania ogrzewania gazowego?

Ogrzewanie gazowe to jeden z popularnych systemów techniki grzewczej. Jest doceniany przede wszystkim ze względu na jakość pracy, wydajność oraz minimalną ilość niezbędnego miejsca do montażu urządzeń. Instalacja i piec gazowy nie wymagają składowania opału w postaci drewna, węgla czy ekogroszku. Niezależnie od tego, czy zakupiłeś kocioł jednofunkcyjny, czy dwufunkcyjny – każdy z nich wymaga podłączenia do sieci. Jeśli Twój dom nie ma bezpośredniego dostępu do sieci gazowej, możesz zdecydować się na zakup lub wynajęcie zbiornika na gaz, który będziesz uzupełniał co jakiś czas.

Ogromną zaletą i korzyścią dla użytkowników ogrzewania gazowego jest kultura pracy urządzeń. Podczas spalania gazu w kotle nie powstaje popiół ani pył. Takiego kotła nie musisz regularnie opróżniać z pozostałości opału. Dzięki temu Twoje obowiązki polegają wyłącznie na ustawieniu odpowiednich parametrów, które określają, w jaki sposób pracuje piec gazowy. To tyle – już możesz wygodnie korzystać zarówno z ogrzewania, jak i gorącej wody. Urządzenie możesz zatem bez problemu zamontować w kuchni czy łazience. Dzięki temu nie musisz przeznaczać oddzielnego pomieszczenia na kotłownię.

Ogrzewanie gazowe jest popularne nie tylko w większych budynkach, ale przede wszystkim w domach i mieszkaniach szeregowych. Piec gazowy to także ogromna korzyść pod względem ekonomicznym. Jeśli zależy Ci na niższych kosztach wynikających z ogrzewania domu, to ten system z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Wybór właściwego modelu zapewni Ci również stały dostęp do ciepłej wody użytkowej.

Szeroki wybór pieców gazowych

W Castoramie przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór kotłów gazowych. Umieściliśmy w naszej ofercie kotły jedno- i dwufunkcyjne. Oferujemy także kotły kondensacyjne oraz kotły z zasobnikiem. Znajdziesz tutaj również innowacyjne piece z otwartą komorą czy elektronicznym sterownikiem. Proponowane urządzenia grzewcze znanych marek różnią się pojemnością i funkcjonalnością. Dzięki temu z pewnością dostosujesz rozmiar urządzenia do swoich potrzeb oraz wymiarów pomieszczenia, w którym masz zamiar umieścić piec gazowy. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze typu kotłów i ich właściwości.

Kotły jednofunkcyjne

Najpopularniejszym wariantem jest kocioł jednofunkcyjny. Jak sama nazwa wskazuje, spełnia tylko jedno zadanie, a jest nim podnoszenie temperatury w instalacji grzewczej domu. Jeśli potrzebujesz także ciepłej wody użytkowej, do takiego kotła należy dokupić podgrzewacz pojemnościowy – popularnie zwany zasobnikiem – lub zdecydować się na gotowy, przygotowany przed producenta zestaw.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem ma dwie funkcje: nie tylko podnosi temperaturę wody w instalacji centralnego ogrzewania, ale także dostarcza ciepłą wodę użytkową. W przypadku takiego zastosowania podgrzewana woda trafia albo do instalacji grzewczej, albo do kranu czy prysznica. Takie rozwiązanie zajmuje więcej miejsca niż przeciętny kocioł dwufunkcyjny. Będzie to jednak idealny wybór, jeśli Twoja rodzina liczy więcej osób lub jeśli chcesz przy jego pomocy ogrzewać wodę czerpaną jednocześnie z wielu miejsc.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem to świetny wybór, jeśli w Twoim domu znajduje się kilka kuchni czy łazienek. Sprawdź takie modele także w sytuacji, gdy Twój dom jest obszerny i piec będzie znajdował się w znacznej odległości od kranów. Zaletą stosowania tego rozwiązania jest też znacznie mniejsza strata wody niż w przypadku kotłów dwufazowych.

Kotły gazowe dwufunkcyjne

Kolejną propozycją jest kocioł gazowy dwufunkcyjny, który spełnia dwa zadania: podgrzewa wodę użytkową oraz wodę służącą do ogrzewania domu. Jest to rozwiązanie, które nie zajmuje wiele miejsca, ponieważ zasobnik stanowi element kotła. Będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, jeśli mieszkasz w apartamencie czy mieszkaniu, a krany nie znajdują się daleko od kotła.

Możesz bez obaw zdecydować się na taki kocioł, jeśli masz małą rodzinę i chcesz przy jego pomocy podnieść temperaturę wody w łazience i kuchni. Taki piec gazowy powoduje znacznie mniejsze straty ciepła niż w przypadku kotłów jednofunkcyjnych. W tej technologii woda ogrzewana jest na bieżąco w momencie jej poboru, czyli tylko wówczas, gdy jest ona potrzebna.

Kotły kondensacyjne

Warto przyjrzeć się również gazowym piecom kondensacyjnym, które dodatkowe ciepło odzyskują z pary wodnej powstałej ze spalanego gazu ziemnego. Takie rozwiązanie sprawia, że są oszczędniejsze i jeszcze bardziej wydajne. Kocioł kondensacyjny ma też tę zaletę, że w przypadku niektórych modeli nie ma potrzeby budować komina do odprowadzania spalin. Wystarczy wylot w ścianie domu.

Jak pokazują badania, znaczna część ciepła ucieka z domu właśnie przez komin, stąd coraz częściej w domach pasywnych i energooszczędnych montowana jest wentylacja mechaniczna. Gdy rezygnujesz z komina, oszczędzasz dwa razy. Za pierwszym razem nie musisz wydawać środków na jego budowę, a za drugim – już na etapie eksploatacji domu – ciepło nie będzie uciekało przez komin.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko piece gazowe, ale również kotły na paliwa stałe – węgiel, drewno czy zboża energetyczne. Od konkretnych uwarunkowań zależy bowiem, jaki rodzaj kotła będzie dla Ciebie optymalny. Najważniejsze jednak, że w naszym sklepie otrzymasz nie tylko profesjonalną poradę, ale zaopatrzysz się we wszystkie akcesoria, które są niezbędne do prawidłowego montażu i eksploatacji pieców oraz kotłów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.