LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Podgrzewacze wody

Strzałka w prawo

Podgrzewacze gazowe

Strzałka w prawo

Podgrzewacze gazowe

Gazowy podgrzewacz wody stosowany jest najczęściej w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w blokach, do których nie doprowadzono z różnych powodów ciepłej wody z sieci wodociągowej.

Filtry

Podgrzewacze gazowe

Gazowy podgrzewacz wody stosowany jest najczęściej w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w blokach, do których nie doprowadzono z różnych powodów ciepłej wody z sieci wodociągowej.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Podgrzewacze wody

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

Skuteczne podgrzewanie wody

Gazowy podgrzewacz wody stosowany jest najczęściej w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w blokach, do których nie doprowadzono z różnych powodów ciepłej wody z sieci wodociągowej. Urządzenia te dzielą się na przepływowe i pojemnościowe, a każdy z tych rodzajów ma swoje mocne i słabe strony, które powinieneś brać pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie. Choć urządzenia zasilane gazem są bezpieczne, to muszą być regularnie poddawane kontroli gazowniczej.

Podgrzewacze tego typu mogą być stosowane zarówno do podgrzewania wody w kranie, jak i wody do kaloryferów. Jeśli interesują Cię obie funkcje, musisz wybrać odpowiednio przystosowane do tego celu urządzenie.

Powszechnie stosowany podgrzewacz gazowy to urządzenie wydajne, które pozwala na podgrzanie wody do wybranej przez Ciebie temperatury. Z oczywistych względów ciepła woda w kranie nie pojawia się natychmiast, ponieważ urządzenie potrzebuje od kilku do kilkunastu sekund, aby skutecznie podwyższyć jej temperaturę. Odpowiednio dobrana moc podgrzewacza pozwala na skrócenie tego czasu i jednocześnie oszczędności na bieżącej wodzie.

Podczas codziennego użytkowania urządzenia działają stosunkowo cicho. Zgodnie z zaleceniami powinno się je montować w pomieszczeniach, gdzie na stałe nie przebywają ludzie, dlatego najczęściej pojawiają się w łazienkach, kuchniach lub – to już większe modele pojemnościowe – w specjalnych pomieszczeniach technicznych.

Gazowy podgrzewacz wody – dlaczego warto?

Gazowy podgrzewacz wody nie jest zwykle pierwszym wyborem podczas budowy nowych domów, ale wciąż cieszy się popularnością w mieszkaniach czy starszych budynkach jednorodzinnych. Choć wokół codziennego użytkowania tego urządzenia narosło wiele mitów, jest ono bezpieczne i wydajne.

Podgrzewacze na gaz są przede wszystkim uniwersalne. Wystarczy dostęp do instalacji wodnej z wodociągów lub własne ujęcie wody z zainstalowanym hydroforem, a także instalacja gazowa, żeby móc szybko i skutecznie podnosić temperaturę bieżącej wody. Jeśli urządzenie jest odpowiednio konserwowane i poddawane kontroli gazowniczej, będzie dobrze służyło przez wiele lat.

Kolejną istotną sprawą jest montaż. Gazowy przepływowy podgrzewacz wody może być zainstalowany zarówno w kuchni, jak i łazience, a także w osobnym pomieszczeniu gospodarczym. Przyjęło się, żeby instalować go możliwie jak najbliżej punktów czerpalnych, ponieważ skraca się wówczas czas, który musi pokonać podgrzana woda. Wpływa to na wydajność urządzenia i komfort codziennego użytkowania. Pomieszczenie musi spełniać kilka warunków: nie może być przeznaczone do stałego pobytu ludzi, musi być wysokie na co najmniej dwa metry i dwadzieścia centymetrów. Powinno być również możliwe zainstalowanie w nim wentylacji wywiewnej grawitacyjnej.

Kolejną zaletą podgrzewaczy gazowych jest ich wydajność. Mogą być stosowane w mieszkaniach czy domach, gdzie jest nawet kilka kranów. Urządzenie o odpowiednio dobranej mocy oraz wydajności będzie w stanie nagrzać tyle wody, żeby w każdym z nich było odpowiednie ciśnienie i właściwa temperatura. Alternatywą względem podgrzewaczy przepływowych są urządzenia pojemnościowe. Te zajmują już znacznie więcej miejsca, dlatego zwykle montuje się je w osobnych pomieszczeniach – mogą mieć pojemność nawet do dwustu litrów. Są wydajne, ale mniej praktyczne, dlatego nie nadadzą się do mieszkań. Instaluje się je w dużych domach czy w budynkach filmowych.

Podgrzewacz wody gazowy jest rozwiązaniem ekonomicznym z finansowego punktu widzenia. Ogrzewanie wody urządzeniami na energię elektryczną jest zauważalnie droższe niż gazem ziemnym. To kolejna zaleta, o której trzeba pamiętać podczas podejmowania decyzji o zakupie tego właśnie urządzenia.

Na to zwróć uwagę!

Decyzja o zakupie podgrzewacza na gaz powinna być przemyślana, ponieważ jak każdy tego typu system ma on swoje słabe i mocne strony. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że w ofercie znajdują się produkty o różnej mocy i możliwościach, a także w różnych cenach, dlatego będziesz mógł znaleźć urządzenie idealnie spełniające Twoje oczekiwania. Podczas zakupu zwracaj uwagę na zabezpieczenia wprowadzone przez producenta, które mają ogromne znaczenie podczas codziennego użytkowania. Gazowy podgrzewacz wody powinien posiadać systemy zapewniające ochronę przed przypadkowym zgaśnięcia płomienia, przez przegrzaniem wymiennika czy ochronę przed cofnięciem się spalin do pomieszczenia.

Istotną zmienną jest również system zapłonowy. Najczęściej spotykane są bateryjne, które pozwalają na wygodne użytkowanie urządzenia, ale jednocześnie baterie – najczęściej R19 – należy wymieniać regularnie i dbać o ich poziom naładowania. To dodatkowe obowiązki, ale piecyk zapali się na przykład podczas awarii sieci elektrycznej. Alternatywą są systemy pozwalające na podłączenie urządzenia do prądu. To wygodniejsze rozwiązanie, które nie generuje dużych kosztów nawet podczas częstego uruchamiania podgrzewacza.

Przepływowy podgrzewacz wody gazowy to większa jednorazowa inwestycja niż zakup alternatywnego urządzenia działającego na prąd. Mimo to wydatek może szybko się zwrócić, ponieważ zużycie gazu i jego cena sprawiają, że jest to system bardziej ekonomiczny. Przed zakupem oceń, które rozwiązanie będzie lepsze w wypadku Twojego gospodarstwa domowego i dostępnego budżetu.