Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Emalie

Strzałka w prawo

Emalie do dachów

Strzałka w prawo

Emalie do dachów

W kategorii emalie do dachów znalazły się emulsje znanych producentów, dzięki którym odnowisz wygląd swojego domu

Filtry

Emalie do dachów

W kategorii emalie do dachów znalazły się emulsje znanych producentów, dzięki którym odnowisz wygląd swojego domu

37 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Emalie

Wyświetlanie 24 z 37 produktów

Załaduj więcej

Farba na dach – estetyka i funkcjonalność w jednym

W kategorii emalie do dachów znalazły się emulsje znanych producentów, dzięki którym odnowisz wygląd swojego domu. Emalia na dach jest preparatem, który należy rozcieńczyć wodą. W naszym asortymencie znajdziesz wiele kolorów oraz opakowań farb o różnych pojemnościach. Dzięki temu bez trudu dobierzesz odpowiednią puszkę farby do rozmiarów swojego dachu.

W naszej ofercie znajdziesz farby na dach matowe oraz półmatowe. Dzięki temu sprawisz, że wygląd dachu będzie współgrał z elewacją. Pomoże Ci w tym również wybór odpowiedniego koloru. Szeroka oferta kolorystyczna natomiast pozwoli na idealne dopasowanie odcienia dachu do fasady, a także innych elementów konstrukcyjnych obiektu.

W kategorii emalie do dachów znajdziesz produkty różnych producentów. Znalazły się tutaj farby Nobiles „dach i rynna” oraz między innymi emalia „Śnieżka na dach”. Farby tych firm są znane z jakości oraz trwałości. Stanowią gwarancję, że Twój dach przez lata zachowa właściwy kolor. Sklepy Castorama oferują szeroki wybór emalii przeznaczonych do pokrywania nie tylko dachów, ale także przedmiotów wykonanych z różnych materiałów.

Farba na dach do zabezpieczenia dachu i rynien

Zabezpieczenie dachu emalią jest niezwykle istotnym elementem prac budowlanych i remontowych. Stalowe dachy są bowiem ciągle narażone na kwaśne deszcze, smog, palące słońce oraz duże wahania temperatury w ciągu roku. To wszystko wpływa negatywnie na blachę. Aby zatrzymać korozję i niszczenie dachu można zastosować odpowiednią emulsję do dachów.

Pokrycie metalowych elementów emalią sprawia, że na długo zachowują one swój estetyczny wygląd. Farba do malowania dachu zabezpieczy powierzchnię Twojego dachu przed korozją oraz negatywnym wpływem czynników pogodowych. Kolor nadany podczas malowania nie żółknie i nie blaknie – jest odporny na promienie UV.

Emalie do dachów są to specjalistyczne preparaty do malowania dachów i rynien. Dzięki ich zastosowaniu możesz odnowić stare powierzchnie, a także zabezpieczyć nowe przed zniszczeniem. Farba na dach pozwoli Ci nadać mu odpowiedni kolor oraz połysk.

Emalie te są przystosowane do trudnych warunków, na jakie narażone są dach i rynny. Oznacza to, że nie zaszkodzą im ani promieniowanie UV, ani też deszcz czy zmienna temperatura. Dzięki temu dach prezentuje się estetycznie przez długi czas.

Bardzo dużą zaletą tych emalii jest ich elastyczność. Blacha w wyniku zmian temperatur kurczy się i rozszerza. Warstwa farby również wykazuje takie właściwości, dzięki temu nie pęka.

Farby do dachu – jakie wybrać i jak je stosować

Wybór farby do dachu uzależnij w pierwszej kolejności od jej rodzaju. Zasadniczo do malowania blachodachówki oraz rynien wykorzystuje się dwa typu emalii: farby akrylowo-styrenowe oraz poliwinylowo-akrylowe. Dzięki tym farbom zabezpieczysz swój dach przed deszczem, mrozem i nadmiernym słońcem. Będą one chroniły blachę przed rdzą. Dzięki temu Twój dach przez długie lata będzie wyglądał elegancko i spełniał swoje funkcje, czyli chronił dom przed ucieczką ciepła oraz przed dostawaniem się do wnętrza wody, zimna i szkodliwych promieni słonecznych.

Emalia akrylowo-styrenowa jest to produkt 3 w 1. Oznacza to, że oprócz składników farby zawiera także składniki charakterystyczne dla gruntu oraz dla podkładu. Duża elastyczność i wodna receptura ułatwią stosowanie tego produktu. Dodatkowo ta farba do blachodachówki wykazuje odporność na wilgoć, niską temperaturę i promieniowanie UV. Nakładanie tej farby nie jest trudne. W zależności od własnych preferencji możesz wykorzystać do tego pędzel, wałek lub pistolet natryskowy. W przypadku stosowania tego typu emalii warto nałożyć dwie, a nawet trzy warstwy.

Emalia poliwinylowo-akrylowa jest dostępna w różnych pojemnościach. Zapewnia ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, w tym przed promieniowaniem UV. Produkt ten charakteryzuje się dobrą przyczepnością. Pierwsza warstwa schnie szybko, bo w zaledwie godzinę. Warto jednak zdecydować się na więcej warstw. Pełną ochronę emalia zapewnia po mniej więcej trzech dobach. Jest to bardzo skuteczna farba do blachy ocynkowanej.

Oba rodzaje farb charakteryzują się dużą elastycznością. Jest to istotne, ponieważ przy dużych różnicach temperatury latem i zimą metal rozszerza się i kurczy. Aby w emalii nie powstały pęknięcia, farba do dachu musi być elastyczna i dostosowana do aktualnych warunków.

Kolejną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest dobra przyczepność farby do podłoża. Dzięki temu łatwo ją naniesiesz i nie musisz martwić się, że powstaną pęknięcia czy ubytki, nawet jeśli użyjesz farby na powierzchni, która nie jest idealnie czysta. W przypadku dachu ma to szczególne znaczenie, ponieważ jego położenie i duża powierzchnia praktycznie uniemożliwiają idealne wyczyszczenie przed malowaniem.

Podczas wyboru produktu zwróć także uwagę na aspekt estetyczny. Kolor farby dopasuj do odcienia elewacji i innych elementów konstrukcyjnych budynku. Kolor dachu i rynien warto dobrać do pozostałego wykończenia domu oraz otoczenia, dlatego wśród naszego asortymentu znajdziesz kilka odcieni emalii do dachów, dzięki czemu wybór odpowiedniego koloru przebiegnie bezproblemowo. Dostępne są między innymi różne odcienie czerwieni, brązu i kolory imitujące drewno różnych gatunków o matowym wykończeniu.

Wybór odpowiedniego produktu to nie jest jednak wszystko. Jeśli zależy Ci na jego dobrym zabezpieczeniu, powinieneś odpowiednio przygotować się do pracy.

W zależności od farby, której używasz, możesz albo usunąć zabrudzenia, rdzę i pozostałości starej farby poprzez piaskowanie, albo po prostu umyć dach przy pomocy myjki wysokociśnieniowej. Niejedna emalia do dachu pozwala także na jej położenie bezpośrednio na rdzę, bez wcześniejszego oczyszczania dachu. Niemniej umycie go zwiększy przyczepność farby.

Chcąc nałożyć farbę na dach, możesz skorzystać z kilku sposobów. Malowanie dachu z blachy możesz wykonać z użyciem pędzla, wałka lub pistoletu natryskowego. W przypadku każdej z tych metod bez trudu pomalujesz swój dach. Wszystkie niezbędne do tego narzędzia i akcesoria znajdziesz na stronie internetowej i w sklepach stacjonarnych Castorama.

Jeśli szukasz czegoś jeszcze, polecamy przejrzeć pozostałe produkty w tej samej kategorii.