Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Oświetlenie zewnętrzne

Strzałka w prawo

Lampy ogrodowe

Strzałka w prawo

Lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe to niezbędne elementy dobrej aranżacji naszej przestrzeni rekreacyjnej. Dzięki nim możemy stworzyć przytulną atmosferę i cieszyć się ogrodem również po zmroku. Takie oświetlenie to świetna opcja nie tylko do prywatnych posesji, ale również dla przedsiębiorstw, które chcą zaproponować swoim klientom coś więcej niż tylko standardowe oświetlenie.

Filtry

Lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe to niezbędne elementy dobrej aranżacji naszej przestrzeni rekreacyjnej. Dzięki nim możemy stworzyć przytulną atmosferę i cieszyć się ogrodem również po zmroku. Takie oświetlenie to świetna opcja nie tylko do prywatnych posesji, ale również dla przedsiębiorstw, które chcą zaproponować swoim klientom coś więcej niż tylko standardowe oświetlenie.

230 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Oświetlenie zewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 230 produktów

Załaduj więcej


Lampy ogrodowe – bezpieczne, efektowne i ekonomiczne w użytkowaniu

Lampy ogrodowe to produkty, które możesz z powodzeniem stosować w ogrodzie. Oznacza to, że są w pełni odporne na trudne warunki atmosferyczne, które panują na zewnątrz. Nie szkodzi im wilgoć, deszcz czy promieniowanie słoneczne. Często nawet są nim zasilane.

Oświetlenie ogrodowe pełni kilka funkcji. Przede wszystkim zapewnia większe bezpieczeństwo, gdy poruszasz się po zmroku po ogrodzie. Takie lampy ogrodowe oświetlają teren wokół domu. Pozwalają zatem na lepsza kontrolę nad nim. Ułatwiają także nocne spacery.

Funkcja praktyczna to nie wszystko. Równie ważne jest przeznaczenie dekoracyjne tych produktów. Lampy ogrodowe mogą stać się wyjątkową dekoracją każdego miejsca. Nawet najbardziej podstawowe lampki ogrodowe zamontowane na tarasie lub na balkonie stworzą wyjątkowy efekt. Takie oświetlenie nie musi zapewniać bardzo wyraźnego światła. Wystarczy, że prezentuje się wyjątkowo estetycznie.

Lampy ogrodowe można montować na różne sposoby. Wbijane w ziemię, mocowane na ścianach czy stawiane na blatach – to tylko niektóre z możliwości, jakie daje Ci ta grupa produktów. Przede wszystkim jednak lampa ogrodowa zapewni Ci światło zawsze wtedy, gdy zabraknie tego dziennego.

Lampy ogrodowe znajdą zastosowanie jako oświetlenie ścieżek, tarasów, balkonów, ganków, a także fasad budynków. Od Ciebie zależy, gdzie zechcesz zamontować te praktyczne i estetyczne zarazem lampy zewnętrzne.

Oświetlenie ogrodowe – odpowiednie do każdej aranżacji

Lampy ogrodowe to szeroka grupa produktów. Wśród nich znajdują się modele o wielu różnych sposobach montażu. Na tym jednak nie kończą się różnice. Obejmują one również styl, w jakim są wykonane poszczególne produkty. Możesz tym samym zdecydować się na nowoczesne lampy ogrodowe lub postawić na bardziej klasyczne rozwiązania.

Oświetlenie ogrodowe mogą być również zasilane w inny sposób. Energia słoneczna lub prąd z sieci to najczęściej wybierane rozwiązania.

Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi produktami, które znajdziesz w tej kategorii. Bogactwo kolorów, wzorów, a nawet metody zasilania pozwala na dostosowanie ich do każdych potrzeb. Możesz z łatwością wybrać lampę na taras, która będzie spełniać Twoje oczekiwania.

Kinkiety – praktyczne lampy do montowania na ścianie

Jednym z chętniej wybieranych rodzajów lamp ogrodowych są kinkiety. Ten rodzaj oświetlenia montuje się bezpośrednio na ścianie. Produkty te natomiast wyglądają jakby z niej zwisały. Kinkiety mogą kojarzyć się ze starodawnymi aranżacjami. Nic jednak bardziej mylnego. Obecnie produkty te są wykonane w tak różnych stylach, że na pewno uda Ci się dopasować coś dla siebie.

Kinkiety przeważnie wymagają zakupu więcej niż jednej sztuki. Rozmieszczone w regularnych odstępach będą bardzo atrakcyjnym oświetleniem fasady budynku. Nadają się również do montażu nieco poniżej podbitki dachowej.

Kinkiety są zasilane w dwojaki sposób. Te montowane w nasłonecznionych miejscach mogą być zasilane solarnie. W większości przypadków jednak takie rozwiązanie może okazać się nietrafionym wyjściem. Kinkiety zasłonięte przed słońcem nie będą pobierały wystarczającej energii z promieni do zasilania układu elektrycznego.

Znacznie częściej wybierane są kinkiety zasilane z sieci energetycznej. Specjalnie pod ich montaż wyciąga się na zewnątrz elewacji zakończenia kabli. Takie kinkiety mogą działać wszędzie tam, gdzie jest możliwość bezpośredniego podłączenia tego oświetlenia do sieci.

Lampy ogrodowe na prąd będą działały niezależnie od pogody czy ilości światła słonecznego. Wprawdzie ich montaż jest bardziej inwazyjny, jednak ostateczny efekt i funkcjonalność są tego warte.

Lampy solarne – ekologiczne zasilanie w światło dla Twojego ogrodu

Lampy do ogrodu solarne są zasilane energią słoneczną. W ich górnej części znajduje się niewielki panel słoneczny, który pobiera energię. Jest ona następnie magazynowana w akumulatorze zamontowanym w lampie. Działanie tych modeli jest ściśle uzależnione od ilości słońca danego dnia. Im bardziej słoneczny był, tym dłużej i tym bardziej wyraziste światło zapewnią takie lampki ogrodowe solarne.

Lampy zewnętrzne zasilane solarnie są dostępne w wielu rodzajach. Bardzo ciekawe do aranżacji są modele wiszące. Możesz je powiesić praktycznie w dowolnym miejscu. Przeważnie jednak montuje się je pod daszkami. Sprawdzają się w zabudowie wielorodzinnej do oświetlenia balkonu. Mogą także zawisnąć pod zabudową tarasu.

Lampki ogrodowe wiszące to jednak nie wszystko. Ciekawym rozwiązaniem są także modele stojące. Mogą z powodzeniem stać na podłożu lub na stole ogrodowym. Lampy ogrodowe stojące wymagają płaskiego podłoża, które zapewni im stabilność. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie latarnia ogrodowa, która zamieni teren w wyjątkowo urokliwe miejsce.

Alternatywnym rozwiązaniem są modele wbijane w podłoże. Taka lampa ogrodowa stojąca jest łatwa do zamontowania. Wystarczy wbić jej ostry koniec w trawę. Dzięki temu zachowuje stabilność. Sam montaż natomiast jest bardzo prosty.

Wbijane lampy stojące działają dzięki zasilaniu solarnym. Nie jest możliwe podłączenie ich do sieci energetycznej. Dzięki temu zachowujesz dużą swobodę stosowania tych lamp. Możesz zamontować je w dowolnym miejscu w swoim ogrodzie.

Lampa ogrodowa stojąca może być stosowana do oświetlenia ścieżek ogrodowych. Jest dostępna w różnych rozmiarach. Im większą wysokość mają latarnie ogrodowe, tym większy obszar oświetla pojedynczy produkt. Może być także stosowany pośród rabat kwiatowych lub krzewów ozdobnych. Mniejsze lampy natomiast będą odpowiednie do oświetlenia otwartych przestrzeni.

Słupki oświetleniowe – praktyczne oświetlenie ścieżki

Słupki oświetleniowe to bardzo charakterystyczny produkt. Takie oświetlenie zewnętrzne montuje się zazwyczaj na krawędziach tarasu. Taka lampa ogrodowa doskonale uzupełniaj jego aranżację. Nowoczesny wygląd doskonale sprawdza się przede wszystkim wokół budynków o współczesnym charakterze.

Lampa ogrodowa tego typumoże być dodatkowo wyposażona w czujniki ruchu. Takie rozwiązanie pozwala na dużą oszczędność energii elektrycznej. Dodatkowo ułatwia poruszanie się ścieżkami przy których zostały zamontowane te produkty.

Słupi oświetleniowe są podłączane bezpośrednio do sieci energetycznej. Dzięki temu nie będą zależne od zasilania energia słoneczną. Takie rozwiązanie jest zalecane w tych miejscach, w których oświetlenie zewnętrzne pełni przede wszystkim praktyczną funkcję.

Girlandy – efektowne oświetlenie do ogrodu

Jeśli zależy Ci na efektownym dekoracyjnym oświetleniu do ogrodu, girlandy na pewno będą dobrym wyborem. To w gruncie rzeczy łańcuch świetlny, do którego przymocowano od kilku do nawet kilkudziesięciu źródeł światła.

Girlandy mogą być zasilane z sieci lub solarnie. Ich budowa jest w pełni przystosowana do użytkowania tych produktów na zewnątrz. Sam montaż girlandy natomiast nie sprawia trudności. Wystarczy przymocować ją do podbitki dachu, balustrady balkonowej lub innego elementu budynku.

Girlandy prezentują się bardzo ciekawie. Mogą świecić światłem o dowolnej barwie: ciepłej, zimnej lub w wielobarwnych kolorach. Dzięki temu girlandy staną się doskonałym uzupełnieniem wystroju na imprezie. Będą także ciekawym dopełnieniem wystroju tarasu utrzymanego w bardziej tradycyjnym stylu.