Strona główna

Strzałka w prawo

Hydraulika

Strzałka w prawo

Syfony

Strzałka w prawo

Syfony

Syfon umywalkowy to niezbędny i bardzo funkcjonalny element wyposażenia każdej łazienki. Przede wszystkim skutecznie zatrzymuje brzydkie zapachy w postaci gazów pochodzących z kanalizacji. Oprócz tego zbiera większe zanieczyszczenia, dzięki czemu w instalacji wodnej nie osiadają one ścianach, co spowodowałoby ograniczenie jej drożności.

Filtry

Syfony

Syfon umywalkowy to niezbędny i bardzo funkcjonalny element wyposażenia każdej łazienki. Przede wszystkim skutecznie zatrzymuje brzydkie zapachy w postaci gazów pochodzących z kanalizacji. Oprócz tego zbiera większe zanieczyszczenia, dzięki czemu w instalacji wodnej nie osiadają one ścianach, co spowodowałoby ograniczenie jej drożności.

173 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Syfony i odpływy wewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 173 produktów

Załaduj więcej

Syfon umywalkowy jako część instalacji wodnej

Syfon umywalkowy to element, który został opatentowany w 1825 roku. Od tamtego czasu budowa instalacji wodnej stała się znacznie łatwiejsza. To obecnie najpopularniejsze i w zasadzie jedyne zamknięcie wodne, stosowane przede wszystkim w umywalkach. Syfony do umywalek są produkowane z wysokiej jakości materiałów. Ich eksploatacja trwa nawet przez kilkanaście lat, co wiąże się z tym, że są bardzo odporne na działanie wody, środków czyszczących oraz zanieczyszczeń.

Syfony montowane są również w brodzikach i wannach. Mają szczególne zastosowanie, a ich konstrukcja i zasada działania są bardzo proste. Zużycie wody powoduje, że trafia ona wprost do pionu kanalizacyjnego. Jednak jej niewielka część pozostaje w syfonie. Dzięki temu z kanalizacji nie przedostają się do łazienki lub kuchni bardzo nieprzyjemne zapachy. Warto pamiętać o uzupełnianiu wody, jeśli syfon umywalkowy nie jest użytkowany przez dłuższy czas.

Syfony do umywalek zbierają również większe zabrudzenia, które mogłyby powodować zamulenie instalacji. W tej kategorii znajdziesz różne modele syfonów. Różnią się one konstrukcją, materiałem wykonania oraz wielkością. Wyróżnikiem tego typu produktów jest także design – możesz zdecydować się na klasyczny, biały wariant lub postawić na bardziej nowoczesne rozwiązania.

Syfon rurowy czy butelkowy? Poznaj ich zastosowanie, korzyści z montażu i wybierz element, który idealnie będzie pasował do Twojej łazienki.

Funkcje syfonów do umywalek

Syfon umywalkowy to niezbędny i bardzo funkcjonalny element wyposażenia każdej łazienki. Przede wszystkim skutecznie zatrzymuje brzydkie zapachy w postaci gazów pochodzących z kanalizacji. Oprócz tego zbiera większe zanieczyszczenia, dzięki czemu w instalacji wodnej nie osiadają one ścianach, co spowodowałoby ograniczenie jej drożności. Syfony do umywalek cechują się prostą konstrukcją. Są łatwe w montażu, dzięki czemu możesz je szybko zamocować we właściwym miejscu.

Obecnie projektowane syfony do umywalek zajmują naprawdę niewiele miejsca. Dzięki temu możesz dopasować je do odpływu nawet w małej łazience. Nie musisz już zastanawiać się nad dużą szafką, by ukryć w niej skomplikowany system. Wystarczą kompaktowe syfony butelkowe lub rurowe, by zapewnić poprawne działanie odpływu, nie zabierając przy tym zbyt dużo miejsca.

Jak wybrać odpowiedni syfon do umywalki?

W tej kategorii oferujemy Ci szeroki wybór produktów przeznaczonych do podłączenia armatury do instalacji wodnej. Posiadamy syfony i odpływy do umywalek, zlewozmywaków, brodzików, wanien, a także do pralek.

Syfony są wykonane z różnych materiałów – możesz wybrać produkt z polipropylenu, który będzie ukryty, lub elegancki odpływ ze stali nierdzewnej czy niklu szczotkowanego w odkrytej instalacji. Tego rodzaju syfon do umywalki świetnie sprawdzi się przy połączeniu umywalki.

Do zlewozmywaków proponujemy na przykład syfony podwójne z przelewem, które zapewniają skuteczne odprowadzanie wody ze zlewów dwukomorowych. W naszym asortymencie są dostępne syfony umywalkowe o budowie rurowej i butelkowej. W zależności od projektu możesz wybrać syfon do pralki montowany podtynkowo lub natynkowo.

W naszej ofercie znajdziesz także odpływy do brodzików różnej budowy – niskich oraz wysokich. W tej kategorii znajdziesz również korki automatyczne do baterii sztorcowych oraz korki typu klik-klak w wielu rozmiarach i kształtach, dzięki którym zamykanie odpływu przebiega szybko oraz bezproblemowo.

Jak wybrać odpowiedni syfon umywalkowy? Zakup należy uzależnić od rodzaju sanitariatu, który będzie do niego podłączony. Modele stosowane w umywalkach różnią się przede wszystkim rodzajem. Do najpopularniejszych należą syfony rurowe lub butelkowe. Pierwsze z nich, czyli rurowe, rzadko się zapychają i są wydajne. Niestety, potrzebują znacznie więcej miejsca do montażu. Syfon rurowy doskonale sprawdzi się w większych szafkach. Z kolei syfon do umywalki butelkowy to praktyczne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń.