Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Drewno do kominka

Strzałka w prawo

Drewno do kominka

Drewno kominkowe to zdecydowanie jeden z najlepszych produktów do spalania w kominku, jaki znajdziesz w naszej ofercie. Docenisz go przede wszystkim za niską cenę

Filtry

Drewno do kominka

Drewno kominkowe to zdecydowanie jeden z najlepszych produktów do spalania w kominku, jaki znajdziesz w naszej ofercie. Docenisz go przede wszystkim za niską cenę

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Materiały opałowe do kominków

Wyświetlanie 10 z 10 produktów

Drewno opałowe – sprawdzony sposób na rozpalenie w kominku

Kominek to element dekoracyjny i użytkowy, który nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Oprócz tego, że jest ozdobą, pełni także funkcję źródła ogrzewania w budynku. Aby urządzenie działało sprawnie, niezbędny jest odpowiedni opał do kominka.

Najpopularniejszym jego rodzajem jest drewno kominkowe, które jest odnawialnym źródłem energii. To oznacza, że to paliwo przyjazne środowisku i Twojemu zdrowiu.

Drewno opałowe od lat używane jest do uzyskiwania ciepła. Chociaż przez długi czas ustępowało popularności węglowi, dzisiaj znów staje się bardzo cenionym materiałem opałowym. Wszystko dzięki temu, że jest ono odnawialnym źródłem energii. W miejsce wyciętych drzew nieustannie sadzi się nowe.

To fakt, dzięki któremu najchętniej sięgamy po drewno jako paliwo stałe do kominka. Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o drewno opałowe, jest surowiec pochodzący z drzew liściastych. Najczęściej wybrać możesz dąb, buk, brzozę, grab oraz jesion. W naszym asortymencie znajdziesz przede wszystkim te gatunki.

Dlaczego drewno kominkowe pochodzi głównie z drzew liściastych? Nie zawiera ono dużych ilości żywicy, która podczas spalania powoduje powstawanie trudnych do usunięcia plam. Ponadto drewno drzew iglastych wydziela podczas spalania naprawdę dużo dymu.

Drewno do kominka z drzew liściastych w procesie spalania generuje znacznie mniej sadzy. Dzięki niemu będzie Ci łatwiej utrzymać palenisko w czystości, a to szczególnie ważne, jeśli Twój kominek znajduje się w reprezentacyjnym salonie.

Drewno do kominka z gatunków liściastych wyróżnia się większą wartością opałową. W praktyce oznacza to, że drzewo pali się dłużej i generuje znacznie więcej ciepła. Najbardziej kaloryczny jest grab, dąb i buk. Drewno kominkowe, które znajduje się w naszym asortymencie, nie zawiera elementów lakierowanych, impregnowanych oraz innych środków chemicznych. Jego spalanie jest więc bezpieczne dla środowiska oraz zdrowia domowników.

W sklepie Castorama znajdziesz specjalnie przygotowane palety z różnych gatunków, niewielkie worki idealne do przechowywania pod kominkiem oraz rozpałkę. Każde drzewo do kominka jest wyselekcjonowane i odpowiednio przygotowane do opału. Pocięte kawałki są gotowe do palenia, dzięki czemu zaoszczędzisz czas na dodatkową obróbkę drewna.

Dlaczego warto palić drewnem w kominku?

Drewno kominkowe to zdecydowanie jeden z najlepszych produktów do spalania w kominku, jaki znajdziesz w naszej ofercie. Docenisz go przede wszystkim za niską cenę. Jeśli dotychczas narzekałeś na wysokie rachunki za ogrzewanie, drewno kominkowe może pozwolić Ci zaoszczędzić. Rozpalony kominek jest w stanie ogrzać cały salon oraz przyległe pomieszczenia. Sprawdzi się doskonale na przykład w domu sezonowym, w którym nie możesz sobie pozwolić na zamontowanie stałego systemu ogrzewania.

Szacuje się, że palenie drewnem może być nawet o trzydzieści procent tańsze niż postawienie na węgiel. Szczególnie palenie suchym drewnem jest po prostu opłacalne. Generuje ono więcej ciepła i spala się wydajniej niż zawilgocone, a nawet mokre drewno. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w rozpałkowe drewno do kominka w naszym sklepie. Jest ono od razu gotowe do włożenia do kominka.

Drewno opałowe zakupione prosto z lasu wymaga długotrwałego suszenia oraz czasochłonnego cięcia. Dostępne w naszej ofercie drewno do kominka jest już odpowiednio poprzycinane, aby mogło bez trudu zmieścić się w średniej wielkości palenisku.

Kupując gotowy opał do kominka, zyskujesz też pewność, że nie zapodzieją się wśród nich kawałki drzew iglastych lub te zawierające domieszki środków chemicznych. Ponadto drewno na opał ułożone jest na wygodnych, gotowych do transportu paletach. Tak przygotowane drewno opałowe możesz od razu wstawić do składzika, ułożyć pod wiatą lub zaraz obok kominka w salonie. Wygląda ono bardzo estetycznie i może być nawet elementem dekoracyjnym w skandynawskiej aranżacji.

Jak wybrać odpowiednie drewno opałowe do Twojego kominka?

Wbrew pozorom odpowiedni wybór drewna do kominka ma duże znaczenie. Jest to świetna alternatywa dla innych materiałów opałowych, ale również w przypadku biomasy liczy się kaloryczność spalania. Pamiętaj o wydajności konkretnych gatunków. To pozwoli Ci dłużej cieszyć się ciepłem przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu zużycia drewna. Poznaj kryteria, którymi warto kierować się przy wyborze i zdecyduj się na zakup.

W sklepach Castorama znajdziesz najpopularniejsze gatunki drewna do kominków (brzozę, grab, olchę i dąb), a także brykiet drzewny, który może sprawdzić się jako substytut drewna opałowego.

Właściwe zasilanie kominka sprawia, że będzie on należycie spełniał swoją funkcję. Dlatego tak ważne jest, abyś dobrał odpowiedni gatunek drewna do swoich potrzeb. Szeroki asortyment nie ułatwia podjęcia decyzji, ale poniżej podane wskazówki na pewno pomogą Ci wybrać najlepszą z możliwych opcji.

W pierwszej kolejności powinieneś zastanowić się nad tym, który gatunek idealnie nadaje się do Twoich potrzeb. Jeśli poszukujesz drewna, które pali się długo i spokojnie, zwróć uwagę na buk oraz dąb. To doskonały wybór, jeśli nie chcesz zbyt często dokładać do pieca. W trakcie spalania będą tworzyć estetyczne płomienie, przy których z przyjemnością zjesz rodzinny obiad czy wypijesz kieliszek wina wieczorową porą. Mają one stosunkowo wysoką wartość opałową.

Lepszy od nich może być jednak grab. Nie tworzy on jednak tak atrakcyjnego wizualnie płomienia, za to wydziela więcej ciepła. To sprawdzony wybór, jeśli chcesz dobrze ogrzać pomieszczenie, a niekoniecznie patrzeć w płomienie. Nie powinieneś też martwić się o wydajność takiego drewna – chociaż nie dorównuje kalorycznością węglowi kamiennemu, to nadal jest bardzo wydajne i z pewnością znacznie łatwiejsze do przechowywania i transportu. Korzystna cena to też istotna zaleta wynikająca z wyboru takiego paliwa.

Kolejne drzewo do kominka, które warto wziąć pod uwagę, to drzewa owocowe. Podczas spalania wydziela bardzo przyjemny zapach, dlatego szczególnie chętnie wykorzystywane jest także przy wędzeniu mięs. Również pali się powoli i bardzo równym płomieniem. Dzięki temu spędzanie czasu przy kominku z takim drewnem w palenisku może być samą przyjemnością.

Kupując drewno opałowe, zwróć również uwagę na to, czy zostało ono należycie przygotowane do użytkowania. Drzewo do kominka powinno zostać odpowiednio wysuszone. To sprawi, że będzie twardsze i wydajniejsze. Wtedy też drewienka będą spalać się równomiernie, dając pożądany aromat. Przede wszystkim ograniczą konieczność uciążliwego czyszczenia wkładu.

W naszej ofercie znajdziesz wiele gatunków drewna do kominka, które występuje w różnych formach. Zdecyduj się na gotową paletę, niewielki worek lub rozpałkę, by zaopatrzyć się w odpowiednią ilość opału. Mając na uwadze powyższe kryteria, z pewnością wybierzesz taki rodzaj drewna, który spełni Twoje oczekiwania pod względem wydajności i zapachu w przypadku gatunków owocowych. Bogaty asortyment sklepu Castorama to gwarancja udanych zakupów.