LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Grzejniki

Strzałka w prawo

Akcesoria grzejnikowe

Strzałka w prawo

Akcesoria grzejnikowe

Dostępne w tej kategorii akcesoria do grzejników wykorzystasz podczas wymiany systemu grzewczego w Twoim domu lub podczas instalacji systemu centralnego ogrzewania w nowopowstającym budynku.

Filtry

Akcesoria grzejnikowe

Dostępne w tej kategorii akcesoria do grzejników wykorzystasz podczas wymiany systemu grzewczego w Twoim domu lub podczas instalacji systemu centralnego ogrzewania w nowopowstającym budynku.

158 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Grzejniki

Wyświetlanie 24 z 158 produktów

Załaduj więcej

AKCESORIA DO GRZEJNIKÓW - NIEZBĘDNE DODATKI W ZASIĘGU RĘKI

Odpowiednie ogrzanie pomieszczeń codziennego użytku to jedna z podstawowych kwestii, którą trzeba wziąć pod uwagę przy projektowaniu mieszkania. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór grzejników, od tradycyjnych płytowych, poprzez żeberkowe grzejniki łazienkowe, aż po eleganckie kaloryfery, które stanowić będą ozdobę pomieszczenia. Sam grzejnik to jednak nie wszystko – by spełniał on swoją funkcję, musi zostać odpowiednio zamontowany. Rzecz jasna we wszystko, co potrzebne do montażu, najwygodniej zaopatrzyć się za jednym zamachem, stąd potrzebne akcesoria do grzejników i elementy montażowe w Castoramie są dostępne od ręki. W ten sposób z pewnością unikniesz pomyłki związanej z zakupem niekompatybilnych części.

DO CZEGO ZASTOSUJESZ DOSTĘPNE DODATKI?

Dostępne w tej kategorii akcesoria do grzejników wykorzystasz podczas wymiany systemu grzewczego w Twoim domu lub podczas instalacji systemu centralnego ogrzewania w nowopowstającym budynku. Zgromadziliśmy również tutaj dodatki, które wspomogą konserwację kaloryferów, a także ułatwią codzienne obsługiwanie w okresie intensywnego grzania. W marketach budowlanych Castorama znajdziesz takie narzędzia, jak klucz do nypli grzejnikowych, ale również dodatki przydatne w trakcie normalnego użytkowania, takie jak osłona na grzejnik i koncentrat płynu zabezpieczającego instalację przed zamarzaniem.

NYPEL DO GRZEJNIKA - NIEWIELKI I NIEZASTĄPIONY

W trakcie instalowania systemu centralnego ogrzewania w jakimkolwiek budynku niezwykle ważna jest szczelność całej instalacji. Gwarantuje ona nie tylko bezpieczeństwo użytkowników, ale również skuteczne i ekonomiczne ogrzanie pomieszczeń. Jednym z małych, ale niezastąpionych akcesoriów jest nypel do grzejnika. Pod tą niespotykaną nazwą kryje się niewielka, integralna część instalacji grzewczej. Produkt wykonany jest z odpornego na korozję aluminium i gwarantuje odpowiednio wysokie ciśnienie w całym obwodzie grzewczym. W ten sposób zapewniasz sobie i innym użytkownikom bezpieczeństwo - nie narażasz nikogo na poparzenie gorącą wodą. Wysokie ciśnienie wewnątrz instalacji pozwala też na maksymalne wykorzystanie ciepła transportowanego do poszczególnych grzejników.

DLA PROFESJONALISTÓW ORAZ LAIKÓW

By odpowiednio zamontować nypel do grzejnika, konieczne jest wykorzystanie dopasowanego klucza. W markecie Castorama znajdziesz solidnie wykonany klucz do nypla grzejnikowego. Dostępny w naszym asortymencie sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości materiału, dlatego też jest odporny na wyginanie. Jego budowa uniemożliwia również ześlizgnięcie się z nypla podczas pracy, dzięki czemu zapewnia on wygodę podczas montowania grzejników. Klucze dostępne w naszej ofercie mogą być wykorzystywane zarówno przez profesjonalne ekipy budowlane, jak i przez domowych majsterkowiczów w trakcie drobnych, możliwych do samodzielnego przeprowadzenia napraw.

GDZIE I JAK ZAMONTOWAĆ GRZEJNIK?

W jakim miejscu umieścić kaloryfer, by ogrzewanie domu lub mieszkania było jak najbardziej ekonomiczne? Fachowcy zgodnie twierdzą, że miejsce to znajduje się pod oknem, minimum dziesięć centymetrów nad podłogą. Dlatego też kolejnym akcesorium niezbędnym podczas montażu instalacji grzewczej jest odpowiedni wieszak grzejnikowy. Dostępne w naszej ofercie wieszaki wykonane są wysokiej klasy materiałów, dlatego możesz mieć pewność, że każdy z nich zagwarantuje Ci pełną satysfakcję. Pamiętaj, by dobrać rodzaj wieszaka do posiadanego grzejnika - w naszym sklepie znajdziesz dodatki do kaloryferów aluminiowych oraz stalowych, czyli najczęściej spotykanych modeli grzejników.

POJEDYNCZO LUB W ZESTAWIE

Znaczącym, chociaż niewielkim elementem instalacji centralnego ogrzewania jest zaślepka do kaloryfera. Jest to element umieszczany na końcu ciągu grzewczego, w ostatnim kaloryferze w linii. Zaślepka do grzejnika pozwala w bezpieczny sposób zakończyć pasmo grzewcze, składające się z połączonych za pomocą aluminiowych lub stalowych rurek grzejników. Dlatego też dostępne w naszych marketach zaślepki wykonane są z materiału odpornego na działanie wody. Korki zaślepiające dostępne są jako pojedyncze elementy - wykorzystasz je jako uzupełnienie zestawu lub do wymiany uszkodzonego elementu. Jeśli jednak jesteś na etapie składania całej instalacji, dobrym wyborem będzie zakup zestawu montażowego, w którego skład poza zaślepką wchodzą również inne, niezbędne elementy, takie jak korki redukcyjne, odpowietrzniki oraz uszczelki.

JAK ZMIENIĆ WYGLĄD KALORYFERA?

Instalacja grzewcza zamontowana, ale efekt nie jest dokładnie taki, jak tego oczekiwałeś? Nie w każdej przestrzeni kaloryfer prezentuje się tak, jak sobie założyliśmy. Nie jest to jednak nieodwracalne - i wcale nie musi oznaczać wymiany grzejnika. Jeśli nie jesteś przekonany, czy pomieszczenie wygląda tak, jak chciałeś, w naszych sklepach znajdziesz rozwiązanie. Maskownica na grzejnik poprawia efekt wizualny i umożliwia zakrycie niedopasowanego do wystroju wnętrza kaloryfera. Możesz zamontować ją na dopiero zainstalowanym kaloryferze, ale również dobrze z jej pomocą odmienisz wnętrze niezmienianego od lat pokoju. Osłona na grzejnik dostępna jest w kilku wariantach, żebyś miał możliwość jak najlepszego dopasowania rozmiaru.