Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Anteny i akcesoria TV

Strzałka w prawo

Anteny TV

Strzałka w prawo

Anteny TV

Anteny TV są dziś obecne w prawie wszystkich budynkach – zarówno wielorodzinnych, czyli blokach, jak również jednorodzinnych domach. Wielość rozwiązań pozwala dopasować antenę dokładnie do Twoich potrzeb oraz warunków montażu.

Filtry

Anteny TV

Anteny TV są dziś obecne w prawie wszystkich budynkach – zarówno wielorodzinnych, czyli blokach, jak również jednorodzinnych domach. Wielość rozwiązań pozwala dopasować antenę dokładnie do Twoich potrzeb oraz warunków montażu.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Anteny i akcesoria TV

Wyświetlanie 10 z 10 produktów

TELEWIZOR W DOMU

Telewizor to niemal niezbędny element wyposażenia domu czy mieszkania. Wraz z rosnącymi możliwościami tego typu urządzeń, niezmiennie znajdują się one w centrum zainteresowania – najczęściej też stoją w takim miejscu, by były widoczne z całego pomieszczenia. Żeby jednak telewizor móc ustawić tam, gdzie pragniesz, należy najpierw wykonać szereg czynności przygotowawczych. Potrzebna Ci będzie nie tylko antena do telewizora ściągająca sygnał, ale też gniazdka, wtyczki RTV oraz zasilacze, które tchną życie (czy też energię) w całą instalację.

Niekiedy może się jednak okazać, że sygnał telewizyjny w Twoim rejonie jest zbyt słaby – żeby rozwiązać ten problem, powinieneś zaopatrzyć się we wzmacniacz sygnału. Jeśli z kolei posiadasz telewizor poprzedniej generacji, wystarczy Ci tuner, który udostępni Ci możliwość odbioru telewizji cyfrowej. Przydatne mogą okazać się również wszelkie niezbędne elementy do zawieszenia odbiornika TV na ścianie: uchwyty oraz wsporniki montażowe.

ZALETY ANTEN TELEWIZYJNYCH

Anteny TV są dziś obecne w prawie wszystkich budynkach – zarówno wielorodzinnych, czyli blokach, jak również jednorodzinnych domach. Wielość rozwiązań pozwala dopasować antenę dokładnie do Twoich potrzeb oraz warunków montażu. W miastach coraz lepiej sprawdzają się anteny wewnętrzne, choć nadal prym wiodą modele zewnętrzne montowane na dachu czy elewacji. Nowoczesne anteny dostosowane są do różnych typów zabudowy, dlatego bez trudu znajdziesz produkt idealny zarówno do miasta, jak i odległej wsi.

Anteny nie są kosztowne, a pozwalają bardzo wyraźnie polepszyć jakość sygnału odbieranego z nadajników telewizyjnych. Do działania nie potrzebują dużej ilości energii, dlatego nie mają negatywnego wpływu na Twoje rachunki za prąd. Wielkość anteny możesz dobrać do ilości miejsca, którym dysponujesz. W przypadku anten montowanych w pomieszczeniach możliwe jest również dobranie wyglądu sprzętu w taki sposób, aby tworzył on spójną całość z aranżacją wnętrza.

ANTENY TV – JAK JE WYBIERAĆ?

Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie produkty takie jak antena pokojowa. To urządzenia niewielkie, bardzo estetycznie wykonane i stosunkowo tanie. Tego rodzaju sprzęt zazwyczaj wybierany jest w mieście, gdy nie ma możliwości montażu anteny na zewnątrz, na przykład z powodu zakazu naruszania elewacji. Pamiętaj jednak, że anteny pokojowe mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o odbiór sygnału w przypadku zakłóceń. Wybieraj je w sytuacji, gdy odległość od nadajnika jest niewielka, a sama antena może stać blisko dużej konstrukcji okiennej.

Anteny wewnętrzne szczególnie polecane są w przypadku osób mieszkających w centrum miasta, niedaleko nadajnika, z oknami wychodzącymi wprost na niego. Jeśli dodatkowo mieszkasz na wysokim piętrze, a między Twoimi oknami a nadajnikiem nie ma żadnych przeszkód, jest duża możliwość, że antena do telewizora montowana wewnątrz pomieszczenia będzie wystarczająca, o ile zostanie ustawiona w oknie.

Anteny telewizyjne wyposażone we wzmacniacz będą dobrym wyborem przede wszystkim w sytuacji, gdy pomiędzy anteną a odbiornikiem znajduje się wiele przeszkód. Najczęściej taką przeszkodę stanowi kiepskiej jakości kabel, który dodatkowo jest długi – w takim przypadku wysoki będzie tak zwany współczynnik tłumienia. Oznacza to, że sygnał docierający do odbiornika będzie gorszej jakości niż w sytuacji, gdyby kabel był o wiele krótszy. Z tego powodu antenę ze wzmacniaczem wybieraj przede wszystkim w sytuacji, gdy odbiornik dzieli od niej więcej niż kilka metrów.

Wbrew obiegowej opinii wzmacniacz nie tylko poprawia sygnał docierający z nadajnika od anteny. Tutaj liczy się przede wszystkim to, na zakup jakiej jakości anteny TV się zdecydujesz oraz jaki będzie miała ona charakter, sposób oraz zakres działania. W przypadku, gdy odbiornik znajduje się blisko anteny, nie inwestuj w produkt ze wzmacniaczem, bo będzie on pogarszać jakość sygnału, wzmacniając emisję szumów i zakłóceń. Pamiętaj również, że wzmacniacz przez cały czas podłączenia anteny do prądu wpływa na zużycie energii elektrycznej – również wówczas, gdy nie oglądasz telewizji.

Jeżeli montaż na zewnątrz budynku jest możliwy, to antena zewnętrzna zawsze będzie najkorzystniejszym wyborem. Najbardziej uniwersalna będzie antena szerokopasmowa, która łapie pasma o różnej częstotliwości: zarówno FM, jak również VHF (telewizja analogowa) czy UHF (telewizja cyfrowa naziemna). Ma ona jednak swoje wady: jest najmniej odporna na zakłócenia oraz często wymaga użycia wzmacniacza. Ten ostatni najczęściej jest oferowany w komplecie z samą anteną.

W większości przypadków, gdy nie masz możliwości montażu anteny TV dostatecznie wysoko, między nią a nadajnikiem jest dużo przeszkód (zarówno zabudowy, jak również na przykład drzew), a odległość od nadajnika jest większa niż dwadzieścia kilometrów, lepszym rozwiązaniem będzie antena kierunkowa. Pamiętaj, że musisz ją ustawić dokładnie w stronę nadajnika. Wykazuje ona dużą skuteczność. Jeśli nie jest wystarczająca, wybierz model z wbudowanym przedwzmacniaczem. W przypadku odbioru telewizji satelitarnej najlepszym rozwiązaniem jest antena satelitarna.