Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Ogrzewanie podłogowe

Strzałka w prawo

Zespół kolektorów

Strzałka w prawo

Zespół kolektorów

Zespoły kolektorów, które znajdziesz w tej kategorii produktowej, zapewniają sprawne funkcjonowanie instalacji ogrzewania podłogowego. Są to tak zwane rozdzielacze.

Filtry

Zespół kolektorów

Zespoły kolektorów, które znajdziesz w tej kategorii produktowej, zapewniają sprawne funkcjonowanie instalacji ogrzewania podłogowego. Są to tak zwane rozdzielacze.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogrzewanie podłogowe

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

KOLEKTORY DO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz większą popularność w gospodarstwach domowych – zarówno w domach wolnostojących, jak i mieszkaniach w bloku. Pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła po całej powierzchni lokalu, a możliwość chodzenia boso po posadzce o optymalnej temperaturze zwiększa komfort domowników. W sklepie Castorama przygotowaliśmy akcesoria, które umożliwią Ci stworzenie efektywnego i bezawaryjnego ogrzewania podłogowego w Twoim domu.

Zespoły kolektorów, które znajdziesz w tej kategorii produktowej, zapewniają sprawne funkcjonowanie instalacji ogrzewania podłogowego. Są to tak zwane rozdzielacze. Odpowiadają one za regulację i efektywny rozkład temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Rozdzielacz do podłogówki z elektrozaworami pozwala na lepszą gospodarkę ciepłem i jest niezbędny zarówno w ogrzewaniu dużych, jak i niewielkich powierzchni.

OGRZEWANIE PODŁOGOWE – EFEKTYWNE I ATRAKCYJNE CENOWO

Ogrzewanie podłogowe ciągle uważane jest za zbędny wydatek, dlatego często się z niego rezygnuje na rzecz dodatkowych grzejników montowanych pod oknami. Tymczasem maty grzewcze ułożone pod posadzką mogą w znacznym stopniu przyczynić się do obniżenia kosztów. Dzieje się tak dzięki temu, że rury z wodą lub elektryczne kable grzejne skuteczniej rozprowadzają ciepło po całym domu niż znajdujące się w jednym miejscu kaloryfery.

Ogrzewanie podłogowe to także instalacja niemal niewidoczna gołym okiem. Pozostawia to szersze pole dla pomysłów aranżacyjnych i doskonale sprawdza się w mieszkaniach o małej powierzchni. Równomierne nagrzewanie pomieszczeń wpłynie także na zmniejszenie wilgoci, co jest ważne w domach narażonych na powstawanie grzybów czy pleśni. Podłogówka też jest fantastycznym rozwiązaniem dla alergików – mniejsza liczba grzejników, na których osadza się kurz, dobrze wpływa na zdrowie osób mających problem z uczuleniem na roztocza.

Do montażu ogrzewania podłogowego możesz podejść samodzielnie. Należy go jednak zaplanować jeszcze przed wyłożeniem posadzki – ważny jest także wybór odpowiednich paneli lub płytek ceramicznych, które będą odporne na bezpośrednie grzanie i nie stopią się lub nie powyginają pod wpływem wyższej temperatury. Aby stworzona przez Ciebie instalacja była w pełni sprawna, niezbędne będą takie elementy jak: przewody, termostat, maty, kolektor z przepływem i kolektory z zaworami umożliwiające poprowadzenie kabli grzewczych w dowolne miejsce w domu.

KOLEKTOR – JAK WYBRAĆ?

Jedną z kwestii, na którą musisz zwrócić uwagę, jest materiał wykonania rozdzielacza. Wyróżnia się modele ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, a także mosiądzu. Ten ostatni materiał jest niewrażliwy na korozję, co sprawia, że wykonane z niego zespoły kolektorów na długo pozostają bezawaryjne. Mosiądz charakteryzuje się również wyjątkową wytrzymałością. Każdy kolektor z naszej oferty cechuje się odpornością na uderzenia, a dla jego lepszej ochrony należy zastosować specjalne szafki – znajdziesz je w asortymencie Castoramy.

Przy zakupie rozdzielacza sprawdź także odległość między belkami – przyjęto dwie standardowe, czyli 210 i 235 mm. Zdecyduj także, czy jest Ci potrzebny dwuparametrowy kolektor. Taki produkt posłuży Ci jako rozdzielacz do podłogówki i grzejników. Jego funkcjonowanie polega na korzystaniu z dwóch belek. Kolejny parametr, który należy sprawdzić, to liczba obwodów zasilających i powrotnych. Czym więcej pomieszczeń w domu, tym większy powinien być zakres pracy rozdzielacza.

Wybierając rozdzielacz do ogrzewania podłogowego, weź pod uwagę akcesoria, w które jest wyposażony lub które można do niego dokupić. Kolektory z zaworami pozwolą Ci odciąć dopływ wody, na przykład w trakcie awarii. Ważnym elementem może się również okazać mechanizm odpowietrzająco-spustowy – dzięki niemu zmniejszysz ryzyko usterki. Zrobisz to, odprowadzając nadmiar powietrza z kabli grzewczych.

Sprawdź także uszczelnienie rozdzielacza – najczęściej jest ono wykonane z gumy, która charakteryzuje się wytrzymałością. Parametrem, z którym musisz się zapoznać, jest dopuszczalna temperatura pracy – przekroczenie jej może spowodować trudne do usunięcia usterki.

Do rozdzielacza możesz dokupić zestaw pompowy, który znajdziesz w naszym asortymencie. Element ma termometr tarczowy oraz ręczny odpowietrznik. Przy pomocy takiego zestawu znacząco zwiększysz efektywność ogrzewania podłogowego. Regulacja urządzenia nie sprawi Ci trudności, a dokładne ustawienie temperatury sprawi, że nawet duża powierzchnia stanie się równomiernie ogrzana, natomiast straty ciepła będą zminimalizowane. Wpłynie to bezpośrednio na zmniejszenie opłat.

Kolektory do ogrzewania podłogowego mogą być wyposażone w przepływomierz. To przydatny element, którego ustawienie nie sprawi Ci trudności. Przy pomocy przepływomierza wybierzesz odpowiednią ilość wody w pętli grzewczej, a dodatkowo dowiesz się, ile cieczy znajduje się w przepływie. Element pozwoli Ci uniknąć sytuacji, w której w jednym z pomieszczeń będzie zbyt chłodno, a w innym temperatura stanie się za wysoka.