Strona główna

Strzałka w prawo

Garaż i warsztat

Strzałka w prawo

Przyczepy samochodowe

Strzałka w prawo

Przyczepy samochodowe

Przyczepy samochodowe to must-have dla wielu kierowców, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni podczas przewozu towarów lub sprzętu. Przyczepy samochodowe mogą być przyczepione do niemal każdego samochodu, dzięki czemu posiadanie ich nie wymaga posiadania dużej ciężarówki

Filtry

Przyczepy samochodowe

Przyczepy samochodowe to must-have dla wielu kierowców, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni podczas przewozu towarów lub sprzętu. Przyczepy samochodowe mogą być przyczepione do niemal każdego samochodu, dzięki czemu posiadanie ich nie wymaga posiadania dużej ciężarówki

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Garaż i warsztat

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

Praktyczne przyczepy samochodowe do transportu małych i dużych rzeczy

Potrzebujesz więcej miejsca na przewożenie materiałów i innych rzeczy? Twój bagażnik samochodowy ma niewystarczającą pojemność? W takim razie odpowiednia dla Ciebie będzie przyczepa samochodowa. Produkty te stanowią przedłużenie samochodu. Są czymś w rodzaju zapasowego bagażnika czy też platformy transportowej.

Przyczepy samochodowe różnią się przede wszystkim rozmiarem, a co za tym idzie – także dopuszczalną ładownością. Wśród nich znajdziesz tym samym zarówno niewielkie przyczepki, jak i wielkopowierzchniowe modele, które nadadzą się do transportu przedmiotów o naprawdę dużych gabarytach. Zasadniczo im większy jest rozmiar przyczepy, tym bardziej zwiększa się jej dopuszczalna ładowność.

W zależności od wybranego modelu możesz zdecydować się na przyczepę z dwoma lub czterema kołami. Niezależnie od ich ilości, koła są zlokalizowane pośrodku przyczepy. Zapewnia to jej lepszą stabilność, zwrotność, a także responsywność na ruchy samochodu. Innymi słowy, umieszczone pośrodku przyczepy koła sprawiają, że skręca ona znacznie sprawniej, niż miałoby to miejsce w przypadku modeli z kołami umieszczonymi na krawędziach przyczepy.

Przyczepka samochodowa może także różnić się budową pod kątem zastosowanego wykończenia. Do wyboru masz tym samym otwarte platformy, na których umieścisz przedmiot o dowolnej wysokości. Z drugiej strony natomiast możesz zdecydować się na model zakryty. Jest on wyposażony w stelaż, na którym rozciągnięta jest wykonana z tworzywa sztucznego plandeka.

Przyczepa samochodowa pomoże Ci zwiększyć pojemność bagażnika

Przyczepa samochodowa przyda się nie tylko w czasie wakacji, gdy bagaże na długi wyjazd zajmują zdecydowanie zbyt dużo miejsca. Również w czasie codziennych trudności transportowych, dobrą alternatywą okaże się zakupienie przyczepy. Dzięki niej nie będziesz musiał wymieniać samochodu na auto dostawcze czy typu bus. W zwiększeniu pojemności bagażnika skutecznie pomoże Ci dobrze dobrana przyczepka samochodowa.

Produkty te mogą służyć do transportu materiałów budowlanych. Będą także doskonałe do przewożenia mebli, które dopiero co zakupiłeś lub planujesz wymienić. Wiele przedmiotów o większych wymiarach wymaga specjalnego środka transportu. Zdecydowanie tańszą oraz praktyczniejszą alternatywą od dużego samochodu jest przyczepka samochodowa. Możesz w dowolnym momencie przypiąć ją do auta. Dlatego z łatwością dopasujesz ładowność pojazdu do aktualnych potrzeb transportowych. To natomiast pozwoli Ci zaoszczędzić koszty i zmniejszyć rachunki za paliwo. Te byłyby większe, gdybyś stale musiał korzystać z dużego samochodu.

Jaka przyczepa samochodowa sprawdzi się najlepiej?

Zanim zaczniesz wybierać przyczepy samochodowe, zapoznaj się z obowiązującym prawem. Praktycznie każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B może zaopatrzyć się w przyczepę. Co jednak istotne, nie może ona przekraczać masy całkowitej równej trzech tysięcy pięciuset kilogramów. To nie jedyna kwestia, na którą powinieneś zwrócić uwagę.

Przyczepka samochodowa powinna być dostosowana do ładowności danego samochodu. Musisz tym samym sprawdzić, ile wynosi DMC posiadanego przez Ciebie auta. Informacja o tym znajduje się na dowodzie rejestracyjnym. Znajdziesz w nim informacje o maksymalnej masie przyczepy z hamulcem i bez niego. Jeśli planujesz doczepiać przyczepy samochodowe do różnych aut, dopasuj ją do najmniejszej wartości z dowodu rejestracyjnego.

Przyczepa samochodowa ma Ci służyć okazjonalnie czy też będziesz z niej często korzystał? Zastanów się nad tym, zanim zakupisz ten produkt. Do okazjonalnego użytkowania w zupełności wystarczy Ci najbardziej podstawowa przyczepa o niewielkiej ładowności, małych rozmiarach, a także pozbawiona hamulców. Mała waga tego produktu sprawia, że hamujący samochód jest w stanie bez problemu zatrzymać również przyczepę. Co bardzo ważne, przyczepa samochodowa bez amortyzatorów i hamulców jest znacznie tańsza.

Kiedy zatem warto wybrać droższy produkt? Przede wszystkim, gdy jesteś właścicielem firmy budowlanej remontowej lub też rozpoczynasz budowę. W takiej sytuacji bardzo szybko zwróci Ci się własna przyczepka samochodowa. Przede wszystkim zaoszczędzisz na wynajmowanych zewnętrznie transportach. Po drugie zapewnisz sobie większą swobodę podczas przewożenia materiałów budowlanych. Większa przyczepa samochodowa przyda się również, jeśli chcesz zajmować się organizacją przeprowadzek na nieco mniejszą skalę. W tej sytuacji wybierz koniecznie model z amortyzatorami i hamulcami najazdowymi.

Pod uwagę weź również wymiary, które ma przyczepa samochodowa. Powinny być jak najbardziej zbliżone do rozmiarów Twojego samochodu. Ułatwi Ci to wykonywanie manewrów czy nawet sam transport.

Jakość wykonania konstrukcji to kolejny parametr, który powinien Cię interesować. Szczególnie zaś podwozie, w które jest wyposażona przyczepka samochodowa. Może mieć ono kształt litery T lub V. Dodatkowo ciekawą alternatywą jest przyczepa z regulacją podwozia, która ułatwia dopasowanie jej do samochodu.

Jeśli ten produkt Cię zainteresował, warto zobaczyć, co jeszcze mamy w tej kategorii.