Strona główna

Strzałka w prawo

Garaż i warsztat

Strzałka w prawo

Szczypce i chwytaki

Strzałka w prawo

Szczypce i chwytaki

Szczypce i chwytaki to narzędzia ręczne, które służą do chwytania, przecinania, zginania, wyginania i formowania różnych materiałów. Są one idealne dla majsterkowiczów, mechaników i elektryków, którzy potrzebują precyzyjnego uchwytu lub odcinacza do pracy z rurami, przewodami, drutami i innymi materiałami metalowymi lub sztywnymi.

Filtry

Szczypce i chwytaki

Szczypce i chwytaki to narzędzia ręczne, które służą do chwytania, przecinania, zginania, wyginania i formowania różnych materiałów. Są one idealne dla majsterkowiczów, mechaników i elektryków, którzy potrzebują precyzyjnego uchwytu lub odcinacza do pracy z rurami, przewodami, drutami i innymi materiałami metalowymi lub sztywnymi.

1 produkt

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia i akcesoria samochodowe

Wyświetlanie 1 z 1 produktów

Chwytaki – wygodne narzędzia nie tylko do prac porządkowych

Chwytaki to jeden z tych narzędzi, które znajdują zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie. Robotyka, branża przemysłowa, warsztaty samochodowe i wiele innych miejsc – to tylko niektóre z przykładów, gdy chwytaki są wykorzystywane jako przedłużenie rąk. Chwytaki to również jedne z tych narzędzi, które w doskonały sposób łączą ze sobą historyczne zastosowanie z nowoczesnymi rozwiązaniami. Sama ich specyfika jest znana od wielu lat, jednak obecnie została wzbogacona o bardziej współczesne mechanizmy.

Chwytaki jako narzędzia są wykorzystywane podczas wielu różnorodnych zadań. Najbardziej podstawowe wersje przydają się w czasie sprzątania śmieci z ziemi. Dzięki nim nie musisz się schylać, a same prządki przebiegają znacznie szybciej.

Innym miejscem, w którym zastosowanie znajdują chwytaki, są warsztaty samochodowe oraz zakłady produkcyjne. W miejscach tych stosuje się również szczypce. Chwytaki do podnoszenia przedmiotów wykorzystywane są też w budownictwie. Mowa przede wszystkim o chwytakach do kostki brukowej, które ułatwiają jej układanie.

Chwytaki dedykowane do różnych zastosowań

Chwytaki to bardzo uniwersalne narzędzie. Chwytaki do śmieci mogą być wykorzystane również do podnoszenia mniejszych i lżejszych przedmiotów. Dzięki temu przydają się w czasie innych prac porządkowych.

Kategoria ta obejmuje również bardzo praktyczne chwytaki magnetyczne. Doskonale sprawdzają się w pracy z metalowymi przedmiotami. Szczypce natomiast możesz wykorzystać w warsztacie samochodowym do transportu metalowych części.

Dostępne w naszej ofercie chwytaki i szczypce mają różne wymiary, a także rozstaw szczęk. Dzięki temu możesz w pełni dostosować je do każdego wykonywanego zadania.

Chwytaki magnetyczne

Chwytaki magnetyczne to rodzaj narzędzia przeznaczonego do stosowania z ferromagnetykami. Są to tworzywa, które charakteryzują się silnymi właściwościami magnetycznymi, czyli żelazo, nikiel oraz kobalt. Ponadto niektóre rodzaje stali również są ferromagnetykami.

Chwytaki magnetyczne nadają się tym samym do podnoszenia właśnie takich elementów. Ich budowa jest bardzo prosta. Przewiduje bowiem dwa magnesy trwałe. Jeden z nich jest stabilny, z kolei drugi ruchomy. Za pomocą specjalnej dźwigni można włączyć i wyłączyć pole magnetyczne w chwytaku. Samo narzędzie nie potrzebuje żadnego źródła zasilania. Dzięki zastosowaniu magnesów neodymowych pole magnetyczne jest bardzo silne. Może tym samym przyciągać nawet bardzo ciężkie ferromagnetyki. Zastosowanie tak prostego mechanizmu nie zwiększa natomiast wagi samego narzędzia.

Chwytaki magnetyczne znajdują zastosowanie w fabrykach, stoczniach, a także dokach portowych. Mogą być również stosowane w warsztatach i magazynach.

Chwytaki do śmieci – łatwiejsze i bardziej bezpieczne porządki

Chwytaki do podnoszenia śmieci charakteryzują się bardzo prostą budową. Długi kij, nierzadko teleskopowy, wytrzymałe szczypce i ergonomiczny uchwyt to najważniejsze cechy tego narzędzia. Chwytaki do śmieci ułatwiają podnoszenie odpadów różnego typu z ziemi bez konieczności schylania się. Dlatego stosuje się w ich przypadku długie kije lub teleskopowe uchwyty.

Chwytaki do kostki brukowej

Budownictwo to jedna z tych dziedzin, w której chwytaki zajmują szczególne miejsce. Chwytaki do kostki brukowej to bardzo duże ułatwienie w pracach brukarskich. Ze względu na różnorodność rodzajów kostki szczypce mogą mieć inny kształt. Do każdego rodzaju materiału brukarskiego możesz wybrać najbardziej optymalne narzędzie do podnoszenia. Zapobiega to przypadkowemu wysunięciu się materiału lub uszkodzeniu go.

Chwytaki do podnoszenia w przypadku prac brukarskich pozwalają na łatwe podniesienie materiału budowlanego bez ryzyka uszkodzenia dłoni. Ułatwiają również ułożenie kostki lub krawężnika dokładnie tak, jak należy. Chwytaki brukarskie charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością.