Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Alarmy i monitoring

Strzałka w prawo

Kamery

Strzałka w prawo

Kamery

Dostępne w naszej ofercie kamery pomogą Ci uchronić się przed utratą lub zniszczeniem mienia na skutek włamania.

Filtry

Kamery

Dostępne w naszej ofercie kamery pomogą Ci uchronić się przed utratą lub zniszczeniem mienia na skutek włamania.

23 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Alarmy i monitoring

Wyświetlanie 23 z 23 produktów

KAMERY – MONITORING ZAPOBIEGAJĄCY WŁAMANIOM

Żeby czuć się naprawdę dobrze i komfortowo w swoim domu, konieczne jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Niestety często nawet dobrej jakości ogrodzenie nie wystarczy, aby uchronić się przed nieproszonymi gośćmi na swojej posesji. Żeby jeszcze bardziej podnieść poczucie bezpieczeństwa i odstraszyć potencjalnych włamywaczy i złodziei, warto zainstalować urządzenia, które zniechęcą ich do wtargnięcia na Twoją działkę.

Dostępne w naszej ofercie kamery pomogą Ci uchronić się przed utratą lub zniszczeniem mienia na skutek włamania. Oferowane przez nas atrapy kamer to produkty, które do złudzenia przypominają prawdziwe urządzenia i dlatego skutecznie odstraszają intruzów. Nieproszeni goście, z obawy przed zarejestrowaniem ich wizerunku, zaniechają kradzieży lub włamania, a Ty będziesz mógł czuć się bezpieczniej w swoim domu.

KOMPLEKSOWA OCHRONA TWOJEGO DOMU

Podstawowym urządzeniem, które pomaga w ochronie posesji przed wtargnięciem na jej teren nieproszonych gości, są alarmy przeciwwłamaniowe. Za ich sprawą w całej okolicy rozlega się głośny i ciągły sygnał urządzenia, który alarmuje domowników, sąsiadów oraz płoszy włamywaczy.

Jednak może się okazać, że sam alarm dźwiękowy będzie niewystarczającym zabezpieczeniem. Tym bardziej, że złodzieje mają swoje metody na jego ominięcie lub dezaktywację. Niestety, nie każdy zaalarmowany hałasem sąsiad ruszy z pomocą lub zawiadomi odpowiednie służby. Niektórzy mogą wręcz uznać, że alarm włączył się przez pomyłkę. A co z mieszkańcami domów wolnostojących, oddalonych od innych posesji na wiele kilometrów? Alarm dźwiękowy nie zda się wówczas na nic.

Dlatego warto wyposażyć swoją posesję w kompleksowy system zabezpieczeń, który obejmuje także monitoring.

JAK MONITORING OCHRONI TWÓJ DOM PRZED WŁAMANIEM?

Kamery – monitoring na miarę XXI wieku pozwoli Ci dokładnie zobaczyć, co dzieje się w obrębie Twojej posesji, a także przed jej bramą. W tym celu nawet nie musisz opuszczać domu. Wszystko obejrzysz na ekranie swojego laptopa lub telefonu.

W sklepach Castorama znajdziesz dyskretną kamerę sufitową, która monitoruje wszystko, co dzieje się poza murami Twojego domu. Zaprojektowana została w taki sposób, by nie rzucać się w oczy. Dlatego charakteryzuje się niewielkim rozmiarem oraz białą barwą, która wtopi się w kolor elewacji.

Kamera powinna mieć możliwość połączenia z siecią Wi-Fi, która umożliwi oglądanie na żywo tego, co dzieje się na zewnątrz budynku. W taką funkcje są zazwyczaj wyposażone profesjonalne urządzenia stosowane przez firmy ochroniarskie. Dzięki temu możesz natychmiast reagować na zagrożenie. Najlepiej, gdy taka kamera jest wspomagana dodatkowo przez urządzenie z alarmem. Wówczas głośny dźwięk wezwie Cię, by spojrzeć na ekran monitora i sprawdzić, co dzieje się na zewnątrz.

Kamera zewnętrza bezprzewodowa Wi-Fi do niedawna była jednym z nowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Jednak powoli staje się standardem, zwłaszcza w miejscach publicznych – galeriach handlowych, biurach, zakładach pracy i urzędach.

GDZIE UMIEŚCIĆ KAMERY?

To pytanie stanowi klucz do stworzenia sprawnego systemu ochrony przed złodziejami. Kamery do monitoringu powinny być umieszczone w różnych miejscach posesji, a nie tylko przed jej drzwiami. Kamery zewnętrzne dobrze umieścić już przy ogrodzeniu posesji, zarówno przy bramie, jak i na tyłach domu. W tym celu nieoceniona okaże się kamera bezprzewodowa, którą bez problemu zamontujesz i uruchomisz bez konieczności podłączania do prądu.

Kamery do monitoringu domowego powinny umożliwiać obserwowanie z wnętrza domu całego terenu posesji, w tym – dachu. Warto więc upewnić się, ze kamery zamontowane na posesji dają także obraz tego, co dzieje się na szczycie budynku.

CZY KAMERA POWINNA RZUCAĆ SIĘ W OCZY?

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda z opcji ma swoich zwolenników i przeciwników. Z jednej strony ukryta kamera pozwala nakryć złodzieja na gorącym uczynku. Dlatego nierzucające się w oczy kamery przemysłowe lepiej sprawdzą się w sklepach i galeriach handlowych albo innych miejscach użyteczności publicznej, w których grasują kieszonkowcy.

Natomiast widoczna z daleka kamera może także pełnić rolę prewencyjną, tzn. odstraszać potencjalnych złodziei. W ten sposób włamywacze mogą obawiać się rejestracji ich sylwetek lub twarzy na nagraniu i w skutek tego zrezygnować z rabunku. Dlatego w sklepach Castorama znajdziesz nie tylko nowoczesne kamery rejestrujące obraz, ale także ich atrapy, które maja wyłącznie odstraszać potencjalnych złodziei.

JAKA KAMERĘ WYBRAĆ?

Wybór kamery uzależniony jest więc od Twoich potrzeb. Jeśli chcesz ochronić prywatne osiedle, urząd lub biuro, najlepszym rozwiązaniem będzie dyskretna kamera. Monitoring Wi-Fi pozwoli na stałe obserwowanie z ukrycia, co dzieje się w ochranianym miejscu. Jednak w takich przestrzeniach warto dodatkowo umieścić kilka atrap kamer, by wzmocnić funkcję prewencyjną monitoringu.

Podobne rozwiązanie zaleca się dla prywatnych posesji. Jednak ze względu na brak ochroniarza, który przez całą dobę monitoruje, co dzieje się na nagraniu, warto uzupełnić monitoring o zestaw alarmów dźwiękowych.