Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Puszki elektryczne

Strzałka w prawo

Puszki natynkowe

Strzałka w prawo

Puszki natynkowe

Puszki natynkowe to niezbędny element w instalacjach elektrycznych. W Castoramie znajdziesz bogaty wybór pudełek natynkowych, które świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji. Ich łatwa i szybka montaż oraz funkcjonalność to atuty, które zachęcają do ich zakupu.

Filtry

Puszki natynkowe

Puszki natynkowe to niezbędny element w instalacjach elektrycznych. W Castoramie znajdziesz bogaty wybór pudełek natynkowych, które świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji. Ich łatwa i szybka montaż oraz funkcjonalność to atuty, które zachęcają do ich zakupu.

24 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Puszki elektryczne

Wyświetlanie 24 z 24 produktów

Puszki natynkowe – element instalacji elektrycznej w budynku

Instalacje elektryczne w budynku to bardzo złożone systemy. Nie ma przy tym większego znaczenia, czy są one tworzone w obiektach prywatnych, czy też użyteczności publicznej. W każdym przypadku takie instalacje mają pewne cechy i elementy wspólne. Do jednych z nich należą puszki natynkowe.

Puszki natynkowe to elementy, które są wykonane z tworzywa sztucznego różnego typu. Co bardzo ważne, zastosowany w nich materiał nie może przewodzić prądu. Dlatego też obudowa jest pozbawiona właściwości przewodzących dla zachowania niezbędnych względów bezpieczeństwa. Dodatkowo musi być trwała i wytrzymała. Dzięki temu dobrze chroni kable, które łączy w sobie puszka natynkowa.

Puszki natynkowe pełnią kilka funkcji. Przede wszystkim umożliwiają podłączenie przewodów osprzętu elektrycznego. Mowa np. o gniazdkach. Dodatkowo pozwalają także na rozgałęzienie tych przewodów.

Drugą z funkcji jest zabezpieczenie połączenia przewodów przed zewnętrznymi czynnikami. Jest to zarazem sposób na ochronę osób, które przebywają w danym obiekcie. Puszka stanowi barierę dla przewodów, którymi płynie prąd. Dlatego też nawet w przypadku otarcia się o nią lub dotknięcia jej, nie istnieje ryzyko porażenia prądem.

Puszki natynkowe chowają również elementy gniazdek elektrycznych i włączników. Pozwalają na dobre osadzenie. W miejscach wilgotnych lub zapylonych warto montować gniazdka z klapką zabezpieczającą, która skutecznie chroni ich wnętrze.

Puszki natynkowe są montowane bezpośrednio na ścianie. Nie wymagają tym samym ingerencji w strukturę budynku. Są widoczne, dlatego też takie rozwiązanie stosuje się w miejscach, w których estetyka nie odgrywa aż tak dużej roli. Puszki natynkowe są tym samym stosowane w magazynach i obiektach przemysłowych. Mogą być też montowane w budynkach mieszkalnych, ale w częściach typu garaże podziemne lub pomieszczenia wspólne.

Puszki natynkowe są bardzo dobrym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na łatwy dostęp. Dlatego też ewentualne modernizacje przyłączy elektrycznych czy przebudowy nie wymagają kucia ścian.

Puszka natynkowa – dopasowana do potrzeb tworzonej instalacji

Puszki natynkowe elektryczne to istotne elementy każdej instalacji elektrycznej. Występują w wielu formatach, dlatego konieczne jest dopasowanie puszki do tworzonego systemu. W ramach tej kategorii znajdziesz wiele puszek natynkowych. Mogą się różnić pod wieloma względami, a także samym rozmiarem. Najpopularniejsza jest puszka natynkowa symetryczna. To pojedynczy model, który montuje się w obiektach mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Puszki mogą być także podwójne lub poczwórne. Takie modele mają prostokątny kształt dopasowany do liczby wolnych gniazd.

Puszki natynkowe elektryczne są wyposażone w pokrywy bądź ich pozbawione. Ciekawym wyborem są puszki natynkowe z pokrywą samo zatrzaskującą.

Duży wybór dostępnych puszek natynkowych pozwoli Ci dostosować je do każdego miejsca, a także do każdej tworzonej instalacji elektrycznej.

Puszka natynkowa symetryczna

Puszka natynkowa symetryczna to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów puszek elektrycznych. Jej prosta budowa, a także duża funkcjonalność sprawia, że montuje się ją zdecydowanie najczęściej. Taka puszka elektryczna natynkowa ma obudowę w kształcie kwadratu. Może być wyposażona w pokrywę lub jej pozbawiona. Pojedyncze gniazdo natomiast zapewnia ograniczoną przestrzeń do łączenia ze sobą przewodów lub do montażu gniazdka elektrycznego.

Puszki natynkowe podwójne i potrójne

Niektóre obiekty przemysłowe wymagają szczególnie złożonego systemu elektrycznego. Taka instalacja może być wykonana w sposób, który zapewnia łatwy dostęp do niej. Jednak częścią systemu na pewno nie stanie się puszka instalacyjna natynkowa symetryczna z powodu bardzo ograniczonego miejsca dostępnego w jej wnętrzu. Zamiast zatem decydować się na kilka umieszczonych obok siebie puszek, lepiej wybrać modele skonstruowane specjalnie pod bardziej złożone instalacje.

Puszka podwójna i potrójna to elementy, które są wyposażone w odpowiednio dwa oraz trzy gniazda. Dzięki temu możesz łączyć w nich znacznie więcej przewodów. Taka puszka nadaje się także do zamontowania większej liczby gniazdek elektrycznych obok siebie.

Puszka natynkowa z pokrywą samo zatrzaskującą

Puszka natynkowa z pokrywą to produkt, który jest ceniony ze względu na swoją funkcjonalność. Pokrywa sama w sobie zapewnia większą funkcjonalność i zarazem większe bezpieczeństwo stosowania. Model z pokrywą samo zatrzaskującą natomiast jest bardzo wygodny w użytkowaniu. To również element, który doskonale sprawdza się we wszystkich tych miejscach, w których często jest potrzebny dostęp do zawartości puszki.

Puszki natynkowe hermetyczne

Spośród puszek montowanych na ścianie bardzo ciekawym rozwiązaniem jest puszka natynkowa hermetyczna. To produkt, który jest wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Tym, co odróżnia ten element od innych, jest poziom zapewnianej ochrony. Taka puszka charakteryzuje się dużą szczelnością. Dzięki temu może być stosowana w miejscach narażonych na działanie wilgoci, deszczu czy też śniegu.

Puszka natynkowa hermetyczna jest wyposażona w pokrywę, której przymocowanie zapewnia bardzo dużą szczelność.