Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Ogrzewanie przenośne

Strzałka w prawo

Nagrzewnice elektryczne

Strzałka w prawo

Nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnice elektryczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto szuka nowoczesnego i skutecznego źródła ciepła. Dzięki swojemu prostemu i funkcjonalnemu designowi są one idealne do ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń, magazynów, hali czy warsztatów.

Filtry

Nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnice elektryczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto szuka nowoczesnego i skutecznego źródła ciepła. Dzięki swojemu prostemu i funkcjonalnemu designowi są one idealne do ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń, magazynów, hali czy warsztatów.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogrzewanie przenośne

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Nagrzewnice elektryczne – bezpieczne dogrzanie domu, warsztatu i hali

W domach instaluje się systemy centralnego ogrzewania. To zdecydowanie najbardziej ekonomiczny sposób na ogrzanie pomieszczenia. Niekiedy jednak okazuje się niewystarczający. W takiej sytuacji rozwiązaniem są urządzenia, które pozwalają szybko dogrzać wybrane pomieszczenia. Należą do nich m.in. nagrzewnice elektryczne.

Nagrzewnice elektryczne to jedne z tańszych, a zarazem bardzo skutecznych urządzeń. W ich przypadku powietrze zasysane jest przez wentylator do wnętrza urządzenia. Następnie zamontowana grzałka zasilana energią elektryczną ogrzewa powietrze, które jest wydmuchiwane na zewnątrz nagrzewnicy. Takie powietrze powoduje wzrost temperatury w pomieszczeniu.

Co bardzo ważne, nagrzewnice chociaż są mobilne, nie występują w wariancie bezprzewodowym. Moc, jakiej potrzebują do działania, sprawia, że muszą być stale podłączone do sieci elektrycznej. Takie nagrzewnice elektryczne mają różną długość przewodu. Dzięki temu możesz dopasować je do każdego wnętrza, w tym i budynków, które nie zostały jeszcze wykończone.

Nagrzewnice elektryczne nie należą do najbardziej ekonomicznych spośród wszystkich dostępnych typów nagrzewnic. Z pewnością jednak są jednymi z bezpieczniejszych, jeśli nie najbardziej bezpiecznych. W ich przypadku nie generują się żadne spaliny. Nie istnieje także płomień lub paliwo, które mogłyby się rozprzestrzenić. Co więcej, nagrzewnice są często wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Jednym z nich jest odpowiednia pozycja. Jeśli nagrzewnica się przywrócić, urządzenie samoistnie się wyłącza.

Takie elektryczne nagrzewnice doskonale sprawdzają się jako uzupełniające ogrzewanie. Możesz je wykorzystać do dogrzania łazienki w zimie. Sprawdza się również w domkach letniskowych. Nagrzewnice są także praktycznym rozwiązaniem w innych zamkniętych obiektach, w których chcesz podnieść temperaturę.

Nagrzewnice elektryczne są wyposażone w uchwyty, które ułatwiają ich przeniesienie. Inne natomiast mogą mieć dodatkowo kółka ułatwiające transport.

Nagrzewnice elektryczne dla zastosowań przemysłowych i domowych

Nagrzewnice elektryczne w tej kategorii charakteryzują się różną mocą działania. Wszystkie one jednak działają na prądzie o napięciu 220-240V. Dzięki temu mogą być bezpiecznie stosowane w klasycznych instalacjach elektrycznych w domach, warsztatach i zakładach przemysłowych.

Elektryczne nagrzewnice powietrza dostępne w asortymencie posłużą Ci zarówno w domu, jak i w obiektach użyteczności publicznej. W zależności od wybranego modelu może on dogrzać pomieszczenie o większej lub mniejszej kubaturze. Różnią się także rozmiarem, ciężarem, a tym samym i sposobem transportu ich. Cięższe modele posiadają dodatkowo kółka. Przewód w nich również będzie dłuższy.

Duży wybór dostępnych nagrzewnic pozwoli Ci dopasować je do każdego zastosowania. Czy to mała łazienka, czy wielka hala przemysłowa – nagrzewnica elektryczna może stać się odpowiednim urządzeniem do ich ogrzania.

Nagrzewnice do zastosowań przemysłowych

Nagrzewnica do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej nie może być zbyt słaba. Oznacza to, ze musi mieć maksymalną możliwa moc do uzyskania po podłączeniu do sieci o napięciu 220-240V. Profesjonalna nagrzewnica elektryczna powinna charakteryzować się moc grzewczą na poziomie 3,3kW. To maksimum, jakie można uzyskać bez wykorzystania tzw. „siły. Dlatego też, jeśli szukasz urządzenia o dużych możliwościach, sięgaj po modele o takiej mocy. Nagrzewnica warsztatowa elektryczna może być wykorzystana także na halach, zakładach przemysłowych i podobnych miejscach.

Elektryczne nagrzewnice powietrza do zastosowań przemysłowych powinny również charakteryzować się dużym przepływem powietrza. Mierzy się go w metrach sześciennych na godzinę. Parametr ten może wahać się od 90 do 3500 m3/h. Im większe pomieszczenie, tym większy powinien on być dla danego urządzenia.

Dodatkowo dobre nagrzewnice powietrza elektryczne przemysłowe powinny wykazywać również maksymalną moc powietrza (zasysania go i wydzielania) na poziomie jak najbardziej zbliżony do 40 kW. Wartość ta w przypadku nagrzewnic zaczyna się już od 2kW, co obrazuje prawdziwe możliwości dobrze dobranych nagrzewnic.

Elektryczna nagrzewnica do zastosowań przemysłowych to również dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki temu stale działająca elektryczna nagrzewnica nie wymaga ciągłej kontroli. Samoistnie się wyłączy, jeśli pojawi się ryzyko jej uszkodzenia. Przydatne są również modele wyposażone w termostat oraz grzałki chronione izolacją poliuretanową przed korozją. Szczególnie jeśli elektryczna nagrzewnica jest stosowana w miejscach narażonych na większą wilgotność.

Nagrzewnic elektryczne do zastosowań domowych

Jeśli dmuchawa-nagrzewnica elektryczna ma Ci posłużyć do ogrzania domu, jej parametry techniczne mogą być znacznie mniejsze. Przede wszystkim dopasuj je do kubatury danego miejsca. Dzięki temu będziesz w stanie skutecznie zwiększyć temperaturę do wymaganej wartości.

Nagrzewnice powietrza elektryczne stosowane w pomieszczeniach również powinny mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dodatkowo warto jeśli są zapieczone w automatyczne wyłączanie w przypadku zmiany pozycji, tj. upadku. Dzięki temu nie dojdzie do niebezpiecznego ogrzewania podłoża, co mogłoby skutkować nawet pożarem.