LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Kominy

Strzałka w prawo

Kominy i elementy kominów

Strzałka w prawo

Kominy i elementy kominów

W ofercie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie rozmaite elementy wyposażenia komina. Od daszków i nasad, aż po przyłącza i szybery kominowe.

Filtry

Kominy i elementy kominów

W ofercie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie rozmaite elementy wyposażenia komina. Od daszków i nasad, aż po przyłącza i szybery kominowe.

99 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kominy

Wyświetlanie 24 z 99 produktów

Załaduj więcej

KOMIN, CZYLI NIEZBĘDNA CZĘŚĆ ODPROWADZANIA SPALIN

W tej kategorii oferujemy elementy potrzebne do budowy komina stalowego: od podstaw, aż po daszek. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wykonać przewód wentylacyjny do kominka, kotła C.O. czy komin innego rodzaju – posiadamy części, które będą do tego przydatne. Dostępne są tutaj rury proste kominowe przeznaczone do odprowadzania spalin na zewnątrz. Posiadamy również wyczystki do czyszczenia instalacji kominowej z sadzy. Pamiętaj, że odpowiednie czyszczenie zapobiega pożarom.

Jeśli potrzebujesz dostosować komin do zagięć muru oraz do wentylacji, oferujemy kolanka, trójniki i czwórniki zagięte pod różnymi kątami. Dostępne są również kolana nastawne, które można odchylić w zależności od indywidualnych potrzeb. Za pomocą uchwytów mocujących przytwierdzisz zaś stabilnie komin w wybranym miejscu. Obejmy mogą stabilizować go na kilku wysokościach, aby połączenie było jeszcze mocniejsze.

Znajdziesz u nas również kilka modeli daszków kominowych, będących zwieńczeniem konstrukcji. W tej kategorii dostępne są także pustaki wentylacyjne do budowy grawitacyjnych systemów wentylacyjnych w zabudowie jedno i wielorodzinnej.

W ofercie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie rozmaite elementy wyposażenia komina. Od daszków i nasad, aż po przyłącza i szybery kominowe. Każdy produkt znajdziesz w wielu wariantach, dzięki czemu z łatwością odnajdziesz ten najwłaściwszy. Bloczki kominowe okażą się przydatne, jeśli będziesz chciał wymurować i postawić na swoim dachu solidny komin.

JAKIE AKCESORIA DO KOMINÓW WARTO MIEĆ?

Rura kominowa to niezbędny element instalacyjny, który przeznaczony jest do mocowania w przewodach wentylacyjnych. Rury wykonywane są z materiałów charakteryzujących się wysokim stopniem odporności. Ze względu na obojętność na niekorzystny wpływ temperatur oraz ciśnienia, mogą być stosowane w kotłach grzewczych na paliwo stałe, gazowe oraz olejowe. Odprowadzają spaliny, co czyni pracę całego systemu bezawaryjną przez długi czas.

Dzięki prostej budowie elementu montaż możesz wykonać samodzielnie, bez konieczności korzystania ze specjalistycznych narzędzi. W ofercie sklepów Castorama czeka na Ciebie szeroki wybór rur kominowych w różnych rozmiarach, a także o zróżnicowanych parametrach.

Przyłącze kominowe jest to odcinek, który łączy wkład kominkowy lub inne urządzenie grzewcze z kominem. Jego głównym zadaniem jest bezpieczne i skuteczne odprowadzanie produktów spalania paliwa do komina. Następnie przez komin produkty spalania odprowadzane są na zewnątrz budynku.

Przyłącze kominka może być wykorzystane również jako dodatkowe źródło ciepła poprzez zwiększenie powierzchni grzewczej. Dodatkowy efekt cieplny sprawdza się doskonale w każdym domu, a dopalające się w przewodzie podłączeniowym gazy mogą osiągać temperaturę znacznie wyższą niż w samym wkładzie kominkowym.

Pustaki kominowe sprawdzą się, jeśli chcesz wykonać obudowę komina systemowego. Dzięki temu nie zagrażają mu niesprzyjające czynniki zewnętrzne, a co za tym idzie, znacznie wydłuża się żywotność takiej konstrukcji. Pustaki stanowią solidny trzon, który umożliwia przewodzenie produktów spalania przez przewody kominowe i komin.

JAKIE ELEMENTY WYPOSAŻENIA TRZEBA UWZGLĘDNIĆ PODCZAS INSTALACJI KOMINA?

Nasada kominowa to element zakończenia komina, który występuje w dwóch wariantach: statecznym i obrotowym. Wykorzystywany jest przy kominach do odprowadzania zanieczyszczeń na zewnątrz budynku. Sprawdza się zarówno w budynku mieszkalnym, jak i też budynkach użytku publicznego.

Modele obrotowe prezentują się wysoce elegancko i stylowo. Doskonale sprawdzą się na dachach zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych domów. W proponowanym przez nas asortymencie znajdziesz również inne akcesoria przydatne w czasie tworzenia systemów wentylacyjnych, dlatego w łatwy sposób skompletujesz przedmioty spełniające Twoje potrzeby.

Daszek na komin stosowany jest jako zakończenie przewodu kominowego. Dodatkowo chroni wnętrze instalacji przed opadami atmosferycznymi. Produkt wykonany jest zazwyczaj z solidnej stali, która jest odporna na trudne warunki atmosferyczne. Daszek zabezpiecza wewnętrzne powierzchnie przewodów kominowych, które odprowadzają mokre spaliny z urządzeń grzewczych. W ofercie sklepów Castorama czeka na Ciebie szeroki wybór daszków kominowych. Sprawdź, który najbardziej sprosta Twoim oczekiwaniom.

Szyber kominowy montuje się w czasie wykonywania systemów kominowych. Element umożliwia prawidłowe odprowadzanie spalin i jest przeznaczony do samodzielnego ustawiania siły ciągu. Ma to bezpośredni wpływ na wydajność pracy urządzeń grzewczych.

Element z blachy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego będziesz cieszył się jego idealnym stanem technicznym przez długi czas. Szyber możesz zamontować samodzielnie lub z pomocą specjalisty, jeśli nie posiadasz doświadczenia w tego typu pracach. W bogatym asortymencie skompletowaliśmy dla Ciebie również inne akcesoria, które mogą okazać się przydatne podczas wykonywania systemów kominowych.