LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Grzejniki

Strzałka w prawo

Grzejniki olejowe

Strzałka w prawo

Grzejniki olejowe

Grzejniki olejowe są urządzeniami, które służą do ogrzewania pomieszczeń. Ich działanie opiera się na pobieraniu energii z oleju, który jest nagrzewany w obrębie urządzenia i następnie rozprzestrzenia się po powierzchni radiatora, emitując ciepło do otoczenia.

Filtry

Grzejniki olejowe

Grzejniki olejowe są urządzeniami, które służą do ogrzewania pomieszczeń. Ich działanie opiera się na pobieraniu energii z oleju, który jest nagrzewany w obrębie urządzenia i następnie rozprzestrzenia się po powierzchni radiatora, emitując ciepło do otoczenia.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Grzejniki

Wyświetlanie 10 z 10 produktów

GRZEJNIK, KTÓRY ZADBA O CIEPŁO W TWOIM DOMU

Grzejniki olejowe to ciekawe urządzenia, które z wyglądu przypominają tradycyjne kaloryfery, jakie montuje się w domach i w mieszkaniach. Są to urządzenia o różnym kształcie, mocy i wielkości. Bardzo często są również wyposażone w kółka, które umożliwiają wygodne przenoszenie urządzenia z miejsca na miejsce. Wiele modeli jest wyposażonych w regulację mocy, co umożliwia dozowanie ciepła w zależności od potrzeb. Z ciekawych funkcji warto wspomnieć o wbudowanych termostatach i czujnikach włączania oraz wyłączania, w które są wyposażone niektóre modele.

Piecyki olejowe są wypełnione olejem. Tym różnią się od modeli montowanych w tradycyjnym ogrzewaniu CO, które wypełnia się gorącą wodą. Olej nagrzewany jest elektrycznymi grzałkami. Następnie oddaje ciepło obudowie, która emituje je do pomieszczenia. Ciepło rozchodzi się równomiernie, nie jest wydmuchiwane z urządzenia. Chociaż samo nagrzewanie zajmuje nieco czasu, to grzejnik po wyłączeniu jeszcze przez kilka godzin może oddawać ciepło, a tym samym ogrzewać pomieszczenie.

Grzejnik olejowy może mieć dwojaką konstrukcję: żeberkową lub panelową. Ta pierwsza przypomina wizualnie stare żeliwne kaloryfery. Żeberka są jednak mniejsze i prezentują się estetyczniej. Konstrukcja panelowa natomiast upodabnia piecyk do nowoczesnych grzejników. Są często umieszczane tam, gdzie nie występuje sieć CO.

DOGRZANIE CZY SAMODZIELNIE GRZANIE?

Kaloryfer olejowy może być wykorzystany w wielu miejscach. Najczęściej używa się go tam, gdzie nie została podciągnięta sieć CO. Mowa np. o altankach, domkach letniskowych, strychach lub warsztatach. Wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp do sieci elektrycznej. Modele te są również przydatne w przypadku awarii sieci CO lub gdy w budynku jeszcze nie zostało zamontowane centralne ogrzewanie.

Ich eksploatacja należy do wyjątkowo prostych. Nie musisz dokupować oleju, nie generują spalin i nie grożą samozapłonem. Potrzebujesz jedynie gniazda elektrycznego, by cieszyć się ciepłem. Co więcej, modele te emitują ciepło jeszcze na długo po odłączeniu od prądu. Mowa nawet o kilku godzinach.

Grzejniki olejowe są również dobrym rozwiązaniem dla alergików. Nie powodują ruchów powietrza, a tym samym przemieszczania się alergenów. Ciepło, które emitują urządzenia, nie wysusza również powietrza.

Jeśli musisz dogrzać większe pomieszczenie, grzejnik olejowy będzie dobrym wyborem. Skutecznie radzi sobie nawet w pomieszczeniach o metrażu 40–60 metrów kwadratowych. Modele te możesz stosować przez dłuższy czas, dlatego z powodzeniem zastąpią niedziałającą sieć CO. Ich mobilność i cicha praca to dodatkowe zalety grzejników olejowych. Kusząca jest również niska cena tych urządzeń.

GŁADKIE CZY ŻEBERKOWE? NA CO JESZCZE ZWRACAĆ UWAGĘ, GDY WYBIERASZ GRZEJNIK OLEJOWY?

Grzejniki olejowe najogólniej dzieli się na modele żeberkowe i gładkie. Czy ich budowa ma wpływa na coś więcej niż estetykę wykończenia? Jak najbardziej. Grzejniki żeberkowe mają znacznie większą powierzchnię grzewczą niż ich gładkie odpowiedniki. Co więcej, im większa ilość żeber, tym większa ilość oddawanego ciepła. Oznacza to większą efektywność tych modeli od rozwiązań panelowych. Jednak te drugie również mają zalety. Przede wszystkim są lżejsze, a tym samym bardziej poręczne. Po drugie, zajmują mniej miejsca. Grzejniki panelowe możesz także montować na ścianie, dlatego stanowią estetyczną część aranżacji wnętrza.

Moc urządzenia to kolejny parametr, który powinieneś wziąć pod uwagę. Standardowo produkuje się modele od 700 W do aż 2500 W. Moc dobierz do powierzchni, która ma zostać ogrzana. Weź również pod uwagę czy budynek jest dobrze ocieplony, czy też jego izolacja cieplna jest niewystarczająca. Potrzebną moc oblicz zgodnie ze wzorem, według którego na ogrzanie jednego metra kwadratowego potrzebujesz 100 W. Dotyczy to budynków ocieplonych w stopniu przynajmniej średnim.

W przypadku grzejników olejowych moc urządzenia decyduje przede wszystkim o tym, jak szybko olej zostanie nagrzany. A tym samym to moc określa, kiedy zaczniesz odczuwać ciepło płynące z urządzenia. Im jest większa, tym szybciej ogrzeje pomieszczenie.

Gdy wybierasz grzejnik olejowy, warto sprawdzić, czy ma przydatne dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest regulacja mocy. Wtedy łatwiej dostosować temperaturę wnętrza do panujących warunków. Zapewnia to również oszczędność prądu, bo nie grzejesz więcej, niż jest to realnie potrzebne.

Drugim istotnym elementem tych modeli jest termostat. Grzejnik olejowy z termostatem jest wyposażony w elektroniczne sterowanie. To bardziej zaawansowane modele, które regulują moc, a także stabilizują temperaturę zgodnie z Twoimi potrzebami. System ten wyłącza grzałki, gdy zostanie osiągnięta docelowa temperatura. Rozwiązanie to sprawdza się np. gdy chcesz zostawić urządzenie na noc w innym pomieszczeniu. Z pewnością znajdziesz dla niego również inne zastosowania.

Pamiętaj, by grzejnik był dostosowany do pomieszczenia, które ma ogrzewać. Jeśli szukasz modelu do łazienki, upewnij się, że materiały, z których jest zbudowany, dostosowane są do pomieszczeń o dużej wilgotności. W przeciwnym razie uszkodzisz urządzenie lub nawet stworzysz zagrożenie dla domu albo domowników.

Jeśli ten produkt Cię zainteresował, warto zobaczyć, co jeszcze mamy w tej kategorii.