Zyskaj do 10% rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
Najbliższa niedziela 24.09 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 24.09 jest niedzielą niehandlową

Strona główna

Strzałka w prawo

Wentylacja i klimatyzacja

Strzałka w prawo

Wentylatory

Strzałka w prawo

Wentylatory podłogowe

Strzałka w prawo

Wentylatory podłogowe

Wentylatory podłogowe są urządzeniami, które wytwarzają przepływ powietrza wewnątrz pomieszczeń. Są one niezwykle przydatne szczególnie w okresie letnim, gdyż pozwalają na ochłodzenie pomieszczeń bez potrzeby korzystania z klimatyzacji, co może być kosztowne.

Filtry

Wentylatory podłogowe

Wentylatory podłogowe są urządzeniami, które wytwarzają przepływ powietrza wewnątrz pomieszczeń. Są one niezwykle przydatne szczególnie w okresie letnim, gdyż pozwalają na ochłodzenie pomieszczeń bez potrzeby korzystania z klimatyzacji, co może być kosztowne.

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wentylatory

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Wentylatory podłogowe – sposób na upały w domu, w biurze i w warsztacie

Upalne dni dają się we znaki w każdym miejscu. Czy to podczas pracy, czy podczas relaksu w domu wysoka temperatura negatywnie wpływa na samopoczucie i zdolność do odpoczynku lub wykonywania obowiązkowych zadań. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na klimatyzację, wentylatory podłogowe mogą być jej alternatywą.

Wentylatory podłogowe to urządzenia wolnostojące. Oznacza to, że wystarczy postawić je w wybranym miejscu w budynku. Może być to podłoga w pokoju lub posadzka w warsztacie. Niezależnie od rodzaju podłoża, wentylatory podłogowe będą działały tak samo skutecznie.

Wśród tych modeli możesz znaleźć urządzenia na nóżce, wentylatory kolumnowe lub wentylatory o bardziej zwartej budowie i małej wysokości. Okrągły wiatrak jest umieszczony w metalowym koszu z siatki ze względnie niewielkimi otworami. Ta siatka stanowi zabezpieczenie. Chroni przed przypadkowym wciągnięciem do wiatraka przedmiotów lub urazami nieostrożnych osób.

Wentylatory podłogowe są dodatkowo wyposażone w stelaż, na którym się opierają. Jego budowa pozwala na regulację kąta nachylenia wiatraka. Dzięki temu wentylatory te mogą chłodzić dokładnie tę przestrzeń, na której Ci zależy.

Wentylatory podłogowe mają zwartą budowę. Są odporne na wywrócenie i wygodne w stosowaniu. Niskie modele sprawdzają się również na nierównych płaszczyznach. Dodatkowo niektóre z tych urządzeń nadają się również do zastosowań przemysłowych.

Wentylator podłogowy jest idealny do domu, ale też do biura i warsztatu. Może chłodzić powietrze w zakładach przemysłowych lub niewielkich zakładach pracy. Nadaje się do stosowania tam, gdzie klimatyzacja mogłaby szybko ulec uszkodzeniu w wyniku np. zapchania. Wentylatory podłogowe są znacznie bardziej wytrzymałe i trwałe.

Wentylatory podłogowe do domów i zakładów przemysłowych

Wentylator podłogowy może mieć różną budowę i różną moc. Od tej drugiej natomiast zależy to, gdzie będzie mógł być stosowany. Wentylatory podłogowe do domów przeważnie charakteryzują się mocą na poziomie kilkudziesięciu watów. W zależności od modelu wartość ta może oscylować od czterdziestu do nawet osiemdziesięciu watów.

Moc w dużym stopniu zależy do rodzaju wiatraka. Wentylator kolumnowy będzie miał mniejszą moc niż wentylator podłogowy niski. Z kolei modele na nóżce mogą być jeszcze słabsze lub pod względem mocy zbliżać się do modeli kolumnowych.

Wentylatory podłogowe dostępne w tej kategorii obejmują wiele modeli różniących się nie tylko mocą. Możesz wybierać spośród sprzętu o wielu opcjach, z dostępem do regulacji prędkości, rotacji, kątów nachylenia i wielu innych. Dzięki temu możesz dopasować urządzenie, które nadaje się do każdego miejsca. Wyposażysz dom, biuro, a także warsztat lub zakład przemysłowy.

Domowe wentylatory podłogowe

Domowe wentylatory podłogowe są bardzo praktycznymi urządzeniami. Wśród nich możesz znaleźć niejeden wentylator stojący na nóżce. Wentylatory kolumnowe natomiast zajmują niewiele miejsca i dobrze wtapiają się w każde otoczenie.

Jeśli chcesz jednak schłodzić duży salon lub inny rozległy obszar np. w biurze, niskie wentylatory podłogowe będą lepszym wyborem.

Ich konstrukcja jest zwarta. Dzięki temu ryzyko przewrócenia takiego urządzenia spada do absolutnego minimum. Takie wentylatory wyróżniają się także dużą mocą oraz wysoką skutecznością działania. Dzięki temu nadają się do pomieszczeń o dużej powierzchni.

Wiatraki podłogowe są również wyposażone w regulację prędkości działania oraz kąta nachylenia. Zapewnia to jeszcze większą elastyczność podczas ich stosowania. Możesz nie tylko nakierować strumień powietrza w wybrane miejsce, ale też zwiększyć lub zmniejszyć jego moc. Ograniczeniem takich wiatraków jest jednak brak rotacji. Oznacza to, że nie mają możliwości obracania się. Z drugiej jednak strony doskonale sprawdzają się na różnych, nawet niestabilnych podłożach.

Wentylator podłogowy do zastosowań przemysłowych

Wentylator podłogowy do zastosowania w przemyśle wyróżnia się kilkoma parametrami. Przede wszystkim jest wykonany z wytrzymałego materiału. Dzięki temu jego obudowa jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Takie wentylatory są również wyposażone w potężne łopaty, które dobrze mieszają powietrze.

Ze względu na zwiększoną wagę tego urządzenia, wentylator podłogowy jest wyposażony w uchwyt do przenoszenia i kółka do transportu. Nie musisz tym samym przenosić go za każdym razem ręcznie. Wystarczy lekko pchnąć lub pociągnąć wentylator, aby chłodził wybrane przez Ciebie miejsce.

Wentylatory stojące przemysłowe wyróżniają się również dużą mocą. Oscyluje ona w granicy 330 W. W porównaniu do wentylatorów domowych robi to ogromne wrażenie.

Wentylator przemysłowy ma przy tym specyficzną budowę kosza na wiatrak. Jego boki są zamknięte, dzięki czemu cały strumień powietrza jest nakierowywany przez wiatrak. Nie dochodzi do żadnych, najmniejszych nawet strat w mocy działania tego urządzenia. Dzięki temu taki wentylator może doskonale chłodzić każdą, nawet największą przestrzeń hali lub warsztatu.