Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Czyszczenie i konserwacja

Strzałka w prawo

Czyszczenie kominka

Strzałka w prawo

Czyszczenie kominka

Czyszczenie kominka to niezwykle ważna czynność, która powinna być wykonywana regularnie co najmniej raz w roku. Dzięki temu nie tylko poprawimy jakość powietrza w pomieszczeniu, ale też zabezpieczmy nasz dom przed groźbą pożaru.

Filtry

Czyszczenie kominka

Czyszczenie kominka to niezwykle ważna czynność, która powinna być wykonywana regularnie co najmniej raz w roku. Dzięki temu nie tylko poprawimy jakość powietrza w pomieszczeniu, ale też zabezpieczmy nasz dom przed groźbą pożaru.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Czyszczenie i konserwacja

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

CZYSZCZENIE KOMINKA – SPRAWDZONE PRODUKTY W KONKURENCYJNYCH CENACH

Czyszczenie kominka prawdopodobnie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. Dobranie odpowiednich akcesoriów oraz środków czyszczących spowoduje jednak, że taki obowiązek stanie się znacznie prostszy, mniej czasochłonny oraz w pełni bezpieczny dla całej instalacji grzewczej. Dzięki produktom z tej kategorii będziesz mógł zapomnieć o problemach związanych z zapchaniem komina lub zdecydowanie nieestetyczną sadzą powstającą podczas spalania opału. Pomogą Ci również sprawnie pozbyć się nadmiaru popiołu oraz innych niepożądanych odpadów.

W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne akcesoria, które usprawnią czyszczenie kominka. Do dyspozycji masz środki do czyszczenia szyb, dzięki którym będziesz mógł w pełni nacieszyć się uspokajającym widokiem palącego się drewna bukowego czy dębowego. Czekają na Ciebie także pasty, którymi wypolerujesz różnorodne części kominka, jednocześnie pozbywając się z nich sadzy. Oferujemy także różnorodne miotełki, łopatki oraz pogrzebacze czy szczypce kominkowe. Zebraliśmy tu również parawany kominkowe chroniące przed rozprzestrzenianiem się nadmiaru popiołu. Dzięki artykułom z tej kategorii z pewnością uda Ci się zgromadzić zestaw akcesoriów, który pozwoli Ci cieszyć się estetycznie wyglądającym kominkiem.

DLACZEGO NALEŻY REGULARNIE CZYŚCIĆ KOMINEK?

Regularne czyszczenie kominka jest konieczne nie tylko ze względu na jego wygląd. Przede wszystkim jest niezbędne, aby cała instalacja mogła sprawnie – a co za tym idzie: również bezpiecznie – działać przez długie lata. Jednym z celów czyszczenia przewodu kominowego jest usunięcie kreozotu, który jest łatwopalną substancją. W przypadku zgromadzenia się jego nadmiaru bardzo łatwo o samoistne wystąpienie pożaru. Koniecznie jest także pozbycie się nadmiernej ilości sadzy oraz innych smolistych substancji, które powstają w wyniku spalania. Zbyt duża ich ilość może blokować swobodny przepływ dymu w wentylacji. Kreozot należy także usuwać z wnętrza wkładu kominowego. Może tam bowiem osadzić się na uszczelkach i powodować ich korozję. Taki proces sprawi, że prędzej czy później utracą one swoje właściwości, a przez to nie będą w stanie skutecznie odcinać dymu w instalacji.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE ŚRODKI DO CZYSZCZENIA KOMINKA?

W naszym asortymencie znajdziesz wiele różnorodnych środków oraz akcesoriów do czyszczenia kominka. Skompletowanie pełnego zestawu do czyszczenia może jednak sprawić Ci trochę trudności, jeśli robisz to pierwszy raz. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami poniżej. Dzięki nim na pewno zakupisz wszystko, co niezbędne do odpowiedniej obsługi Twojego kominka.

Po pierwsze, w Twoim zestawie musi znaleźć się środek do czyszczenia kominka. Z jego pomocą szybciej oczyścisz szybkę w drzwiach kominka. W jej składzie znajdują się bowiem substancje, które ułatwiają rozpuszczanie opornej sadzy oraz innych substancji smolistych. Dzięki temu nie będziesz musiał godzinami szorować, co i tak mogłoby dać mierny efekt. Takie środki są w pełni bezpieczne dla materiału, z którego wykonana jest szyba. Nie musisz więc obawiać się, że porysujesz ją w trakcie nawet intensywnego czyszczenia.

Do sprawnego porządkowania kominka będzie Ci również potrzebny wybierak do popiołu. Z jego pomocą z łatwością pozbędziesz się tego, co zostaje po spalaniu drewna. Najlepiej jeśli będziesz używać go regularnie. Dzięki temu na pewno uda Ci się uniknąć zapchania instalacji kominowej. Zanim jednak wyjmiesz wszystkie zbędne elementy, będziesz potrzebować jeszcze je rozkruszyć. Pomoże Ci w tym długi pogrzebacz do kominka. Po usuwaniu tych elementów przyda Ci się jeszcze miotełka kominowa. Z jej pomocą szybko wymieciesz wszystkie pozostałości popiołu oraz usuniesz je z podłogi, jeśli znajdą się w okolicy paleniska.

Dużym ułatwieniem będzie na pewno separator popiołu, czyli urządzenie, które pozwala mechanicznie pozbyć się popiołu bez wpływu na działanie odkurzacza. Łączy się go z dowolnym rodzajem odkurzacza centralnego. To szczególnie wygodne rozwiązanie. Przyda Ci się, jeśli często użytkujesz swój kominek, w efekcie czego potrzebuje on częstego czyszczenia.

Sprawdź również środki do konserwacji kominka.