icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową

Zobacz więcej Kwaśnolubne

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny zewnętrzne

Strzałka w prawo

Kwaśnolubne

Strzałka w prawo

Calluna vulgaris Trio Girls P13

icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Calluna vulgaris Trio Girls P13
9,98
/ szt.
z VAT 8%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Informacja

Produkt dostępny wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej.

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

Calluna vulgaris Trio Girls to popularny gatunek krzewinki o charakterystycznych, wzniesionych pędach, które w okresie od września do listopada pokrywają się drobnymi kwiatostanami w kolorze białym, różowym lub czerwonym. Duży wybór kolorów pozwala dobrać odmianę idealną do aranżacji balkonu czy tarasu. Wrzos pospolity dobrze czuje się na stanowisku słonecznym, w podłożu żyznym, umiarkowanie wilgotnym, o wyraźnie kwaśnym odczynie. Najlepiej prezentuje się sadzony w grupie, ale dobrze znosi samodzielne stanowisko w pojemniku balkonowym.

  Cechy i zalety

  Jednym z najpopularniejszych gatunków ozdobnych, które późno kwitną, jest wrzos pospolity. Przeznaczony jest do hodowli doniczkowej oraz bezpośrednio w gruncie, na rabatach i wrzosowiskach, dlatego nawet jeśli nie masz działki, możesz zdecydować się na jego uprawę w warunkach domowych. Calluna vulgaris zasługuje na szczególną uwagę, bowiem jego krzaczasty, gęsty pokrój w okresie kwitnienia może być prawdziwą ozdobą balkonu i ogrodu. Wrzos obficie kwitnie od września do listopada, na jego wzniesionych pędach pojawiają się drobne kwiaty w kolorze białym, różowym, czerwonym lub fioletowym. Gatunek jest łatwy w hodowli, dlatego po sadzonki sięgają także początkujący ogrodnicy. Roślina preferuje słoneczne stanowisko i podłoże zasobne w składniki odżywcze, o wyraźnie kwaśnym odczynie. Najlepiej wybrać glebę próchniczą i przepuszczalną o umiarkowanej wilgotności. Wrzos pospolity pięknie prezentuje się sadzony w grupie. Dobrze czuje się w towarzystwie traw ozdobnych i bylin. Może być sadzony samodzielnie w donicy.

  • Nadaje się do nowoczesnych kompozycji florystycznych

  Specyfikacja techniczna

  Typ opakowaniaszt.
  Zakładana wysokość rośliny400mm
  Kształt i pokrój roślinyKrzaczasta
  Okres kwitnienialato - jesień
  pH glebyKwaśna
  Kolorzielony i żółty
  Kolor kwiatówod białego po różowy, czerwony, fioletowy; odcienie pastelowe, różna intensywność barw
  Kod produktu5908241600360