icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową

Zobacz więcej Kwaśnolubne

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny zewnętrzne

Strzałka w prawo

Kwaśnolubne

Strzałka w prawo

Calluna vulgaris Twingirls P13

icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Calluna vulgaris Twingirls P13
9,98
/ szt.
z VAT 8%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Informacja

Produkt dostępny wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej.

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

Calluna vulgaris Twingirls to odmiana krzewinki ozdobnej z rodziny wrzosowatych, która efektownie prezentuje się sadzona w grupie i obficie kwitnie późnym latem i wczesną jesienią. Wrzos pospolity jest wyjątkowo popularny, bowiem jego uprawa nie wymaga troskliwej opieki. Gatunek preferuje słoneczne stanowisko i podłoże żyzne i kwaśne, co łatwo zapewnić na widnym i jasnym balkonie. Dobrze czuje się w glebie przepuszczalnej i próchniczej. Może zdobić pojemniki na balkonach i rabaty ogrodowe, więc nawet jeśli nie masz ogrodu, możesz cieszyć się pięknem wrzosów na parapecie.

  Cechy i zalety

  Jeśli szukasz rośliny, która dobrze prezentuje się sadzona w grupie i pięknie kwitnie, to koniecznie wybierz wrzos pospolity. To popularny gatunek, który lubiany jest za atrakcyjnie wybarwione, drobne kwiatki, które obficie rosną na wzniesionych pędach. Białe, różowe, czerwone lub fioletowe kwiatostany pojawiają się od września do listopada, czyli tuż po przekwitnięciu innych gatunków i przed nadejściem zimy. Szeroki wybór kolorów pozwala dobrać odmianę idealną do aranżacji balkonu. Wrzos efektownie prezentuje się sadzony w grupie czy na wrzosowisku, ale dobrze też znosi samodzielne stanowisko. Może być uprawiany w towarzystwie traw ozdobnych. Wrzos pospolity preferuje stanowisko słoneczne na podłożu próchniczym, zasobnym w składniki odżywcze i o wyraźnie kwaśnym odczynie. Należy do roślin, których hodowla nie wymaga troskliwej opieki. W sprzyjających warunkach zdrowo rośnie i obficie kwitnie, a jednocześnie pozostaje odporny na szkodniki

  • Roślina wieloletnia

  Specyfikacja techniczna

  Typ produktuCalluna
  Liczba sztuk w opakowaniu1
  Typ opakowaniaPojedynczo/Na sztuki
  Zakładana wysokość rośliny400mm
  Typ glebyŻyzna
  Kształt i pokrój roślinyKrzaczasta
  Okres kwitnieniaLato - jesień
  pH glebyKwaśna
  KolorZielony i żółty
  Kolor kwiatówOd białego po różowy, czerwony, fioletowy; odcienie pastelowe, różna intensywność barw
  Kod produktu5908241600391