Zobacz więcej Zakończenia kominów

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Kominy

Strzałka w prawo

Zakończenia kominów

Strzałka w prawo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Daszek 180 mm PT-OC

Daszek 180 mm PT-OC

108
/ szt.
z VAT 23%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.

Sprawdź wysokość rat w systemie

eRaty
Ładowanie
Sprawdzanie dostępności...

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Daszek stosowany jest jako osłona przewodu kominowego – dzięki niej do instalacji nie przedostaną się opady deszczu oraz śniegu. Pozwala też na wykorzystywanie wiatru do wspomagania ciągu w instalacji, a także zapobiega powstawaniu zjawiska ciągu wstecznego. Jednocześnie stanowi atrakcyjne zwieńczenie dachu – estetyczne wykończenie i metaliczna barwa doskonale skomponują się z Twoim domem.

   Cechy i zalety

    Daszek to jeden z elementów potrzebnych do samodzielnego stworzenia prawidłowo działającej instalacji grzewczej. Produkt przystosowany jest do montażu na kominach ceramicznych metodą wcisku – z łatwością poradzisz sobie z jego własnoręcznym przymocowaniem. Zadaniem produktu jest zapewnienie przewodowi kominkowemu odpowiedniego ciągu niezbędnego w czasie spalania, a także właściwa ochrona konstrukcji. Daszek posiada bowiem taki kształt, który uniemożliwia przedostawanie się do komina deszczu oraz śniegu, a także zapobiega powstawaniu zjawiska ciągu wstecznego. Wykorzystana podczas produkcji daszku blacha ocynkowana charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych, dlatego posłuży Ci przez długi czas, zachowując swoje właściwości.

    • Łatwy montaż bez użycia narzędzi
    • Nitowane połączenia
    • Otwierany daszek

    Specyfikacja techniczna

    Grubość arkusza materiału0.5mm
    Średnica produktu180mm
    Typ deflektora kominowegoNasada zabezpieczająca przed czynnikami atmosferycznymi
    Maksymalna temperatura robocza250°C
    KolorSrebrny
    MateriałStal
    PowłokaOcynkowany
    Kod produktu5907587910843