Przejdź do głównej treści
Castorama
Inspiracje i porady
Gazetki, katalogi, okazje
GazetkaGazetki, katalogi, okazje
Koszyk

Zobacz więcej Nasiona kwiatów

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Nasiona

Strzałka w prawo

Nasiona kwiatów

Strzałka w prawo
Strzałka w lewo
Strzałka w prawo

Nasiona bratek Verve czarny

Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca: Castorama Polska

2,98
/ szt.

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Ładowanie
Sprawdzanie dostępności...

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

    Nasiona bratek Verve czarny tak jak pozostałe odmiany dobrze znoszą mrozy i zimowe warunki. Wiosną kiełkują do roślin o krzaczastym pokroju z kwiatami o oryginalnej, czarnej barwie. Bratek jest rośliną jadalną oraz leczniczą, nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, by zakwitnąć na rabatach, balkonach i w ogrodach. Wystarcza mu nasłonecznienie, nawodnienie, nawożenie oraz przewiewna gleba.

      Cechy i zalety

        Nasiona bratek Verve czarny kiełkują do rośliny jednorocznej o wyjątkowych kwiatach w kolorze czarnym. Tak jak pozostałe odmiany, ta jest odporna na mrozy w chłodniejsze dni. Dobrze znosi nawet temperaturę do -10°C. W okresie zimowym warto jednak zadbać o dodatkową osłonę przed zimnem. Bratek jest rośliną jadalną o właściwościach leczniczych. Nasiona bratek Verve czarny wyrastają na wysokość nie większą niż 10-20 cm w krzaczastej formie. Roślina stanowi przepiękną dekorację parapetów, balkonów, rabat i ogrodów. Jest chętnie wybierany nawet przez mało doświadczonych ogrodników, gdyż jego uprawa i związana z nią pielęgnacja jest wyjątkowo prosta. Roślinie wystarczy zapewnić dostęp do światła, regularne podlewanie i nawożenie, by odwdzięczyła się pięknym kwitnieniem w letnich miesiącach.

        • Roślina o wyróżniających się kolorach, do uprawy w pojemnikach i koszach
        • Jest to roślina jednoroczna, co oznacza, że jej barwne kwiaty utrzymają się tylko przez jeden sezon.
        • Najlepszy wybór do uprawy w pojemnikach, koszach lub na przednich częściach rabat.

        Informacje prawne

        • Sprzedawca zobowiązał się do oferowania wyłącznie produktów zgodnych z mającymi zastosowanie przepisami prawa Unii Europejskiej.

        Specyfikacja techniczna

        Typ produktuNasiona
        Liczba sztuk w opakowaniu1
        Rodzaj opakowaniaOpakowanie
        Gwarancja producentaBrak gwarancji, tylko rękojmia
        MarkaVerve
        Zakładana wysokość rośliny200mm
        SeriaNasiona kwiatów
        Typ glebyGleba dobrze przewiewna
        Typ roślin/kwiatówBratek
        Atrakcyjny dla owadów zapylającychNie
        Długość życiaJednoroczny
        Kształt i pokrój roślinyWzniesiona
        Nazwa łacińskaViola x wittrockiana
        OdmianaBlack King
        Okres kwitnieniaOd kwietnia do października
        Okres sadzeniaOd czerwca od sierpnia
        PachnącyNie
        Rodzina roślinBratek
        Waga produktu0.05g
        Wilgotność glebyWilgotna i dobrze przepuszczalna
        Grupa kolorystycznaCzarny
        KolorCzarny
        Kolor kwiatówCzarny
        Instrukcje dotyczące pielęgnacji po posadzeniuOgławiać roślinę, aby pobudzać ją do dalszego kwitnienia.
        Instrukcje dotyczące podlewaniaUtrzymywać wilgotność podłoża w okresie kiełkowania i później. Obficie podlewać w okresie suszy.
        Instrukcje dotyczące przechowywaniaPrzed użyciem przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Wysiać przed upływem terminu siewu podanego na opakowaniu
        Instrukcje dotyczące sadzeniaWysiewać w pomieszczeniach, na tacach wypełnionych podłożem do wysiewu, na głębokość 0,5 cm. Ustawić na ciepłym parapecie i utrzymywać wilgoć. Sadzonki przenieść do tac do wysiewu, zachowując 5-centymetrowe odstępy. Uprawiać na stanowisku słonecznym bez ryzyka przymrozków. Siewki zwykle pojawiają się w ciągu 14–28 dni. Przyzwyczajać do warunków zewnętrznych przez 2 tygodnie. Gdy minie ryzyko przymrozków, wysadzić w rozstawie co 15 cm do przepuszczalnej gleby na słonecznym stanowisku.
        Kod EAN3663602517733