Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Osłony i maty balkonowe

Strzałka w prawo

Akcesoria do osłon

Strzałka w prawo

Akcesoria do osłon

Akcesoria do osłon balkonowych to niezbędne elementy w aranżacji balkonów oraz tarasów. Dzięki nim można cieszyć się prywatnością, chronić się przed wiatrem oraz ograniczyć wpływ słonecznego światła. Wszystkie akcesoria są dostępne w sklepie Castorama - jednym z największych dystrybutorów elementów budowlanych oraz dekoracyjnych w kraju.

Filtry

Akcesoria do osłon

Akcesoria do osłon balkonowych to niezbędne elementy w aranżacji balkonów oraz tarasów. Dzięki nim można cieszyć się prywatnością, chronić się przed wiatrem oraz ograniczyć wpływ słonecznego światła. Wszystkie akcesoria są dostępne w sklepie Castorama - jednym z największych dystrybutorów elementów budowlanych oraz dekoracyjnych w kraju.

1 produkt

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Osłony i maty balkonowe

Wyświetlanie 1 z 1 produktów

Akcesoria do osłon balkonowych – elementy, które zapewnią Ci prywatność

Nawet na balkonie możesz zapewnić sobie prywatność. Wystarczy, że wykorzystasz osłony balkonowe. Produkty te są oferowane w wielu wzorach, kolorach, a także wymiarach. Same osłony jednak nie wystarczą. Duże znaczenie mają także akcesoria do osłon balkonowych. Dzięki nim wykonasz prawidłowy montaż osłon i zyskasz większą prywatność na balkonie.

Akcesoria do osłon balkonowych obejmują wiele produktów. Należą do nich elementy montażowe. Tymi natomiast mogą być opaski zaciskowe lub uchwyty. Ich celem jest zamontowanie osłony, czyli przytwierdzenie jej do barierki.

W kategorii tej znajdziesz również łącznik do maty balkonowej. Ten niewielki element pozwala na spójne i wytrzymałe połączenie dwóch lub większej liczby mat. Ogranicza to powstawanie prześwitów, a także zwiększa prywatność. Zapewnia też większą estetykę wykonanej w ten sposób przesłony.

W skład akcesoriów wchodzą także taśmy. Stanowią uzupełnienie osłony, jaką możesz wykonać. Takie taśmy posłużą Ci także do wykonania zasłony na siatce. Te produkty charakteryzują się dużą uniwersalnością stosowania. To, w jaki sposób je wykorzystasz, zależy w pewnym stopniu od Ciebie i Twojej pomysłowości.

Skuteczny montaż zapewnią Ci akcesoria do osłon balkonowych

Akcesoria do osłon balkonowych pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim jednak umożliwiają zamontowanie mat w sposób trwały i wytrzymały. Takie akcesoria do osłon balkonowych pozwolą Ci przymocować osłony tak, aby nie uległy uszkodzeniu w czasie deszczu lub silnego wiatru. Dodatkowo dobre akcesoria mocujące przyspieszają sam montaż. Opaski zaciskowe są bardzo praktycznymi produktami, które przyspieszają instalację osłon. Dzięki nim możesz szybko uporać się z tym zadaniem. Równocześnie ich elastyczność sprawia, że osłona będzie przymocowana szczelnie.

Akcesoria do osłon balkonowych mają za zadanie przede wszystkim umożliwić montaż o dużej wytrzymałości, ale też estetyce. Wśród tych produktów znajdują się elementy mocujące różnego typu. Łączniki i uchwyty to tylko niektóre z produktów.

Wszystkie oferowane akcesoria ułatwiają pracę podczas tworzenia osłon balkonowych. Umożliwiają także zachowanie większej prywatności na balkonie przy równocześnie mniejszych nakładach czasu i pracy. Dzięki tym produktom nawet osoba bez doświadczenia poradzi sobie z montażem maty. Co więcej, wykona go w sposób nieinwazyjny.

Takie akcesoria mogą być również uzupełnieniem osłony w miejscach, w których pierwotny produkt nie będzie wystarczający.

Osłony balkonowe – jakie akcesoria będą Ci potrzebne?

Montaż osłony balkonowej nie należy do trudnych zadań. Jednak aby wykonać go dobrze, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Które z nich zapewnią Ci szczelną i zarazem estetycznie wykonaną osłonę?

Przede wszystkim będziesz potrzebował akcesoriów mocujących. Od nich zależy w głównej mierze trwałość wykonanej na balkonie osłony. Takie akcesoria przytwierdzają ją do balustrady balkonu. Aby jednak zrobić to poprawnie, muszą być dopasowane do specyfiki danej balustrady.

Akcesoria montażowe obejmują opaski zaciskowe i uchwyty. Oba rozwiązania mają wiele zalet. Opaski zaciskowe są przede wszystkim uniwersalnym rozwiązaniem. Sprawdzą się podczas montażu do praktycznie każdego typu balustrady. Mają niewielkie rozmiary pod względem szerokości i grubości. Do tego można zacisnąć je na dowolnej średnicy. Dzięki temu osłony balkonowe szczelnie przylegają do balkonu.

Gdy wybierasz opaski zaciskowe, zwróć uwagę na ich długość. Jeśli balustrada jest gruba, krótkie opaski mogą okazać się niewystarczające. Odpowiednio dobrane natomiast umożliwią Ci szybkie wykonanie montażu. Co więcej, po wszystkim możesz je przyciąć. W ten sposób sprawisz, że staną się niemal niewidoczne.

Uchwyty do maty balkonowej mogą być wykonane z innego, wytrzymałego materiału. Jeśli montaż z wykorzystaniem opasek zaciskowych jest utrudniony, uchwyty powinny rozwiązać Twój problem. Sposób ich stosowania wygląda nieco inaczej. Z tego powodu sprawdzą się tam, gdzie opaski zaciskowe są niewystarczające.

Trudno idealnie dopasować matę do każdego balkonu. Przeważnie musisz skorzystać z nie jednej, ale z kilku części. W takich sytuacjach wykorzystaj łącznik do maty balkonowej. Te akcesoria pozwalają na skuteczne i niemal niewidoczne połączenie ze sobą mat. Łącznik do maty balkonowej zapewnia nie tylko estetyczne wykonanie osłony. Jego zadaniem jest także zwiększenie ochrony i Twojej prywatności. Jeśli pozbędziesz się ewentualnych prześwitów, osłona będzie spójna i kompletna. Zapewni to estetyczny wygląd i zarazem osłoni Cię przed ciekawskimi spojrzeniami.

Czasem mata nie rozwiązuje problemu z prywatnością na balkonie. Jej wygląd czy też właściwości nie muszą Ci odpowiadać. Jeśli borykasz się z podobnym problemem, postaw na taśmy PCV. Takie taśmy możesz wykorzystać na kilka sposobów. Nadają się do balustrad żakardowych i żebrowych. Mogą być stosowane na balkonach wykończonych balustradami imitującymi układem siatkę.

Taśmy znajdą również zastosowanie, jeśli nad osłoną chcesz zaryć jeszcze wąski pasek prześwitu. Dzięki taśmie zrobisz to z łatwością. Nie będziesz musiał przycinać nowej osłony. Takie rozwiązanie będzie ekonomiczniejsze, ale też i estetyczniejsze niż stosowanie dwóch mat balkonowych.

Zależy Ci na osłonie balkonowej bardziej dopasowanej do indywidualnych potrzeb? W takiej sytuacji możesz wykorzystać taśmy PCV, które możesz układać w dowolny sposób. Dzięki nim stworzysz bardzo ciekawe przesłony. Możesz tworzyć dowolne sploty. Ukształtować taśmy zgodnie z własnym pomysłem lub układem samej barierki balkonowej.

Takie taśmy występują zarówno jako osobny produkt, jak i dodatek do głównych mat balkonowych. Pamiętaj jedynie, aby szerokość taśmy dopasować do wzoru, jaki chcesz wykonać. Zbyt wąskie taśmy wydłużają czas ich montażu. Z kolei zbyt szerokie taśmy będą mało elastyczne pod względem miejsc czy sposobów ich zastosowania. Podczas ich montażu wielokrotne będziesz musiał je docinać lub zawijać, co również wydłuży czas pracy.