Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Żarówki i świetlówki

Strzałka w prawo

Świetlówki liniowe

Strzałka w prawo

Świetlówki liniowe

Świetlówki liniowe są doskonałym rozwiązaniem oświetleniowym, których główną cechą charakterystyczną jest ich długa forma. Są one szczególnie popularne w halach magazynowych, sklepach oraz salonach samochodowych. Castorama to miejsce, w którym można znaleźć szeroki wybór świetlówek liniowych różnych długości i mocy.

Filtry

Świetlówki liniowe

Świetlówki liniowe są doskonałym rozwiązaniem oświetleniowym, których główną cechą charakterystyczną jest ich długa forma. Są one szczególnie popularne w halach magazynowych, sklepach oraz salonach samochodowych. Castorama to miejsce, w którym można znaleźć szeroki wybór świetlówek liniowych różnych długości i mocy.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Żarówki i świetlówki

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Świetlówki liniowe – podłużne światło o dużej mocy

Chcesz doświetlić blat w kuchni albo miejsce robocze w swoim przydomowym warsztacie? A może w Twoim garażu nie ma imponującego oświetlenia do wykonywania drobnych napraw czy serwisowania roweru? W takich warunkach świetlówki liniowe doskonale się odnajdują. To rodzaj oświetlenia, który dobrze sprawdza się wewnątrz pomieszczeń. Jest o wiele większy od klasycznych żarówek, dlatego doświetla większą przestrzeń. Na świeżym powietrzu lampy liniowe mogą działać tylko pod warunkiem, że nie ma niskiej temperatury. 

Czym wyróżniają się świetlówki liniowe na tle innych rodzajów oświetlenia? Przede wszystkim są energooszczędne. Jeśli szukasz produktów, które będą pracować wydajnie, z dużą mocą, przy jednoczesnym niskim poborze energii elektrycznej – to jest dobry wybór. Świetlówki liniowe działają przez długi czas, nawet w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Charakteryzują się długotrwałą żywotnością, stąd też nie musisz obawiać się o ich częstą wymianę. Mają duży zasięg, dlatego mogą występować pojedynczo lub w zestawie kilku sztuk umieszczonych niedaleko siebie. 

Wiele produktów znajdziesz w sklepie Castorama. Wybierzesz je zgodnie z wymaganiami danego pomieszczenia. Sprawdź ofertę i wybierz najlepszy model dla siebie!

Szerokie oferta świetlówek liniowych

Nazwa świetlówek liniowych pochodzi od ich specyficznego kształtu. To podłużne rurki, które z reguły mają mleczne zabarwienie. Niech nie zmyli Cię subtelna budowa takiego produktu. W praktyce jest on odporny na przegrzania, energooszczędny i ma bardzo dużą skuteczność świetlną. Dzięki temu ma tak szerokie zastosowanie w przemyśle, biurach oraz w gospodarstwach domowych.

Świetlówki liniowe doskonale sprawdzają się we wszelkiego rodzaju zakładach i warsztatach. Mogą być zamontowane tam, gdzie konieczne jest dodatkowe światło. Często spotykane są również w budynkach użyteczności publicznej, czyli biurach, szkołach, przedszkolach czy szpitalach. Można je oczywiście zastosować w pomieszczeniach domowych, dobierając odpowiednią barwę światła i rozmiar. 

W sklepie Castorama możesz liczyć na duży wybór produktów, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Dzięki temu elementy oświetlenia występują w wielu wariantach i przez długi czas wydajnie pracują w pomieszczeniu. Można je zastosować nawet w przypadku mocno eksploatowanych systemów oświetleniowych. To dlatego, że mają wysoką moc i wydajność, są też przygotowane na dużą liczbę cykli włącz-wyłąc. Każdy produkt jest bardzo prosty w montażu, niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz. 

Świetlówki liniowe o różnej barwie światła

Przede wszystkim zastanów się nad tym, jakie rodzaje świetlówek liniowych będą dobrze sprawdzać się w Twoim pomieszczeniu. Do wyboru jest wiele barw światła, w tym ciepła, neutralna oraz zimna. Każda z nich nieco inaczej działa w praktyce. Przy zimnej można liczyć na lepsze skupienie i precyzję. Im cieplejsza barwa, tym w pomieszczeniu robi się przytulniej. Aby szczegółowo ocenić, jak działają dane lampy liniowe, najlepiej wziąć pod uwagę temperaturę barwową określaną w Kelwinach.

Świetlówki liniowe o różnym gwincie

Przyda się również informacja na temat tego, jaki zakres mocy żarówki przyda się w danym pomieszczeniu. Ten parametr powinien być dostosowany indywidualnie do danej instalacji świetlnej. Aby dany model był kompatybilny z innymi elementami, koniecznie zwróć uwagę na rodzaj gwintu. Przykładowo świetlówki liniowe T8 występują w popularnym wariancie G13. W ofercie znajdziesz jednak wiele innych produktów. 

Świetlówki liniowe T5 i T8

Podczas zakupu możesz dostrzec różne rodzaje świetlówek liniowych. Które z nich wybrać, aby dopasować do danego pomieszczenia? Świetlówki liniowe T5 mają średnicę 16 mm. Dzięki temu mają niewielki kształt i sprawdzą się nawet w niewielkich przestrzeniach. Świetlówki liniowe T5 charakteryzują się niskim poborem prądu oraz sporą mocą jak na swój niewielki kształt. Potrzebujesz nieco grubszych rurek do swojego systemu oświetleniowego? Świetlówki liniowe T8 emitują przyjemną barwę światła, nie potrzebują dużej ilości prądu, a ich średnica to 26 mm. Jak widzisz, masz wiele wariantów do wyboru.