Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Zobacz więcej Krzewy owocowe

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny zewnętrzne

Strzałka w prawo

Krzewy owocowe

Strzałka w prawo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Porzeczka czerwona Verve w doniczce C2

Porzeczka czerwona Verve w doniczce C2

9,98
/ Szt.
z VAT 8%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Informacja

Produkt dostępny wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej.

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Porzeczka czerwona Verve w doniczce to mało wymagający w pielęgnacji krzew owocowy, którego wysokość wynosi ok. 1-1,5 m. Owocuje w pełni lata, a zbiory mogą być bardzo obfite. Wystarczy dobrze nawodniona gleba i umiejętne przycinanie, aby osiągać takie rezultaty. Pamiętaj, że optymalne pH gleby dla tego krzewu zamyka się w przedziale 5,5-6,2.

   Cechy i zalety

    Porzeczka czerwona Verve w doniczce C2 wcześnie owocuje. Najlepiej wzrasta na glebie bogatej w próchnicę, miałkiej i lekkiej. Bardzo duże znaczenie ma odpowiednie przycinanie krzewu. Zaraz po posadzaniu należy skrócić pędy nad 3-4 oczkiem od ziemi. Następny taki zabieg należy wykonać po piątym roku od posadzenia. W każdym roku na krzewie powinny pozostać 3-4 pędy, ponieważ krzak owocuje na 1-2 letnich i 5-6 letnich pędach oraz krótkopędach. Porzeczka czerwona Verve ma duże owoce, z których możesz przyrządzić pyszne przetwory, kompoty czy soki. Jest ona mniej podatna na choroby niż porzeczka czarna, a ponadto cechuje ją większa mrozoodporność. W naszym sklepie znajdziesz różne odmiany porzeczki czarnej oraz inne krzewy owocowe, które ozdobią Twój ogród i obrodzą słodkimi owocami.

    • Wcześnie owocuje
    • Doskonała na przetwory
    • Duże owoce

    Specyfikacja techniczna

    Typ opakowaniaSzt.
    MarkaVerve
    Zakładana wysokość rośliny2000mm
    Nazwa łacińskaRibes ruburym
    OdmianaJonkheer van Tets
    Instrukcje dotyczące sadzeniaDobrze rośnie niemal na wszystkich glebach z wyjątkiem bardzo wapiennych; idealne podłoże powinno być lekkie, miałkie, głęboko uprawione oraz bogate w materię organiczną; optymalne ph powinno zawierać się w przedziale między 6,2 – 6,7
    Kod produktu5059340168067