icon
Najbliższa niedziela 1.10 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 1.10 jest niedzielą niehandlową

Zobacz więcej Kwaśnolubne

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny zewnętrzne

Strzałka w prawo

Kwaśnolubne

Strzałka w prawo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Rośliny wrzosowate mix P11

Rośliny wrzosowate mix P11

6,98
/ szt.
z VAT 8%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Ładowanie
Sprawdzanie dostępności...

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

Rośliny wrzosowate to różne gatunki i odmiany roślin z rodziny wrzosowatych, które nadają się do hodowli ogrodowej i w pojemnikach na balkonie. Kolorowe zabarwienie kwiatostanów atrakcyjnie zdobi przestrzeń balkonu, a zgrupowane sadzonki tworzą malownicze połacie o przeróżnych barwach. Wrzosowate preferują stanowisko słoneczne i podłoże kwaśne, próchnicze i przepuszczalne. Są łatwe i przyjemne w hodowli, dlatego nie może ich zabraknąć na rabatach początkującego ogrodnika.

  Cechy i zalety

  W prezentowanej ofercie znajdują się różne odmiany i gatunki roślin wrzosowatych, których wspólną cechą jest podobny okres kwitnienia, przypadający od września do listopada. Rośliny wrzosowate zwiastują koniec lata, trudno więc wyobrazić sobie początek jesieni bez kwitnących wrzosów w ogrodzie. Drobne kwiaty obficie porastające pędy dostępne są w różnych kolorach, od bieli i różu po czerwień i purpurę. Subtelne odcienie idealnie wpisują się w stonowaną aranżację tarasu, natomiast żywe, intensywne kolory pasują do nowoczesnego, zdecydowanego stylu. Gatunek jest łatwy i przyjemny w hodowli. Dobrze czuje się w pojemnikach, więc można to wykorzystać i ozdobić przestrzeń balkonów i tarasów. Rośliny wrzosowate preferują stanowisko słoneczne i podłoże zasobne w składniki odżywcze. Najlepiej, by gleba była próchnicza, przepuszczalna, o odczynie kwaśnym. Rośliny wrzosowate dobrze rosną w grupie lub towarzystwie innych gatunków, dlatego można je sadzić wśród traw i bylin

  • Roślina wieloletnia

  Specyfikacja techniczna

  Typ produktuWrzos
  Liczba sztuk w opakowaniu1
  Typ opakowaniaPojedynczo/Na sztuki
  Zakładana wysokość rośliny1000mm
  Typ glebyŻyzna
  Kształt i pokrój roślinyWzniesiona
  pH glebyKwaśna
  Wilgotność glebyŻyzna i wilgotna
  Kod produktu5908241600025