Zobacz więcej Kwiaty rabatowe

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny zewnętrzne

Strzałka w prawo

Kwiaty rabatowe

Strzałka w prawo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Trawa pampasowa Pumila 13 cm

Trawa pampasowa Pumila 13 cm

19,98
/ szt.
z VAT 8%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Informacja

Produkt dostępny wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej.

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Trawa pampasowa Pumila jest rośliną wieloletnią. Jest odporna na mrozy. Osiąga maksymalną wysokość do 200 cm. Pięknie prezentuje się nad brzegiem oczka wodnego. Można ją wykorzystać do bukietów. Kwiatostany utrzymują się nawet do późnej jesieni. Roślina powinna rosnąć w umiarkowanie wilgotnej glebie. Lepiej unikać ciężkich i gliniastych gleb. Zimą jest wrażliwa na nadmiar wody.

   Cechy i zalety

    Szukasz oryginalnej rośliny, która zaakcentuje wystrój Twojego ogrodu? Z pomocą przyjdzie Ci trawa pampasowa Pumila 13 cm. Należy do roślin wieloletnich. Jej zaletą są duże, ozdobne pióropusze. Kwitnie od sierpnia do października. Dorosła roślina osiąga wysokość do 200 cm. Wśród wszystkich odmian trawa pampasowa jest najbardziej odporna na mrozy. Roślina pasuje do różnych stylów aranżacyjnych. Preferuje wilgotną i żyzną glebę. Zimą bylina nie lubi nadmiaru wody, ponieważ powoduje to gnicie korzeni. Należy ją wtedy odpowiednio zabezpieczyć. Lubi rosnąć w ciepłych, słonecznych lub lekko zacienionych miejscach. Roślina pięknie prezentuje się zarówno w kolorowych kompozycjach, jak i na letnio-jesiennych rabatach. W sklepie Castorama dostępne są także inne odmiany traw ozdobnych.

    • Roślina wieloletnia

    Specyfikacja techniczna

    OdmianaPumila
    Nazwa łacińskaCortaderia selloana
    KolorZielony
    Kształt i pokrój roślinyWzniesiona
    Okres kwitnieniaV - XI
    Typ glebyNapowietrzone i żyzne
    Stanowisko do uprawyStanowisko słoneczne lub półcieniste
    Kod produktu5902738996486