LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Zobacz więcej Zawór bezpieczeństwa CO

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Centralne ogrzewanie

Strzałka w prawo

Zawór bezpieczeństwa CO

Strzałka w prawo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Zawór bezpieczeństwa CO Afriso 3 bary 1/2 x 3/4 cala

Zawór bezpieczeństwa CO Afriso 3 bary 1/2 x 3/4 cala

29,98
/ szt.
z VAT 23%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Ładowanie
Sprawdzanie dostępności...

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Zawór bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych elementów składających się na instalację centralnego ogrzewania. Zapobiega wystąpieniu niekontrolowanych awarii, do których może dojść podczas przekroczenia ciśnienie wody w zbiorniku. Zawór uruchamia się zawsze wtedy, gdy ciśnienie przekroczy zadaną wartość. Produkt powinien być dobrany do wielkość systemu centralnego ogrzewania.

   Cechy i zalety

    Zawór bezpieczeństwa to urządzenie niezwykle ważne, jeśli chodzi o zabezpieczenie ciśnieniowych systemów wypełnianych cieczą, inaczej C.O. Produkt uniemożliwia wystąpienie niekontrolowanej awarii mogącej pojawić się na skutek przekroczenia dopuszczalnego ciśnienia w zbiorniku. Takie wzrosty ciśnienia zdarzają się w instalacjach bardzo często, a bez sprawnie działającego zaworu mogą skutkować zalaniem mieszkania. Zawór umieszcza się na głównym, zamkniętym ogrzewaczu wody użytkowej, ale przed jego montażem należy upewnić się, że jest dobrany prawidłowo do paramentów Twojej instalacji. Zawór uruchamia się wówczas, gdy ciśnienie przekroczy zadaną wartość. Otwiera się i powoduje wypływ czynnika, co trwa tak długo, aż ciśnienie wody w zbiorniku obniży się do bezpiecznego poziomu.

     Specyfikacja techniczna

     MarkaAfriso
     Kod produktu5902510001971