Zobacz więcej Zawór bezpieczeństwa CO

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Centralne ogrzewanie

Strzałka w prawo

Zawór bezpieczeństwa CO

Strzałka w prawo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Zawór bezpieczeństwa CWU Afriso 6 bar 1/2 x 3/4 cala

Zawór bezpieczeństwa CWU Afriso 6 bar 1/2 x 3/4 cala

39,98
/ szt.
z VAT 23%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Ładowanie
Sprawdzanie dostępności...

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Zawór bezpieczeństwa to element chroniący instalację centralnego ogrzewania przed zniszczeniem. Zapobiega przekroczeniu dopuszczalnego ciśnienia w zbiorniku, a umieszcza się go na głównym ogrzewaczu wody użytkowej. Aby działał sprawnie, należy dobrać jego wielkość do konkretnej instalacji grzewczej. Wykonany z trwałych materiałów posłuży Ci przez długi czas.

   Cechy i zalety

    Zawór bezpieczeństwa to produkt, który służy do zabezpieczenia ciśnieniowych systemów wypełnianych cieczą, czyli C.O. Dzięki niemu instalacja nie ulegnie awarii pod wpływem przekroczenia dopuszczalnego ciśnienia w zbiorniku. Zawór umieszcza się na głównym, zamkniętym ogrzewaczu wody użytkowej – montaż jest bardzo prosty. Jego właściwe funkcjonowanie uzależnione jest od prawidłowego doboru względem planowanej instalacji. Urządzenie uruchamia się wówczas, gdy ciśnienie przekroczy zadaną wartość. W rezultacie zawór otwiera się i następuje wypływ czynnika, trwający do momentu obniżenia ciśnienia. Prezentowane urządzenie jest jednym z najważniejszych elementów centralnego ogrzewania, dlatego należy zamontować je bezpośrednio na źródle ciepła zgodnie ze wszystkimi normami bezpieczeństwa.

     Specyfikacja techniczna

     MarkaAfriso
     Kod produktu5902510002008