Zobacz więcej Zawór bezpieczeństwa CO

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Centralne ogrzewanie

Strzałka w prawo

Zawór bezpieczeństwa CO

Strzałka w prawo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Zawór bezpieczeństwa CWU Afriso 6 bar 3/4 x 1 cal

Zawór bezpieczeństwa CWU Afriso 6 bar 3/4 x 1 cal

49,98
/ szt.
z VAT 23%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Ładowanie
Sprawdzanie dostępności...

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Zawór bezpieczeństwa służy do zamontowania w systemach ciśnieniowych wypełnionych cieczą. Dzięki niemu ochronisz instalację przed niekontrolowaną awarią. Umieszcza się go na zamkniętym ogrzewaczu wody. Aby działał sprawnie, należy go dobrać do wielkości instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki wykonaniu z trwałych materiałów będzie działał sprawnie przez długi czas.

   Cechy i zalety

    Zawór bezpieczeństwa to produkt, który służy do zabezpieczenia ciśnieniowych systemów wypełnianych cieczą. Chroni je przed niekontrolowaną awarią, której naprawa jest zwykle bardzo kosztowna dla właścicieli mieszkania. Zawór umieszcza się na głównym, zamkniętym ogrzewaczu wody użytkowej, a jego montaż powinien przebiegać zgodnie ze wszystkimi normami bezpieczeństwa. Jego działanie uzależnione jest przede wszystkim od prawidłowego doboru względem planowanej instalacji. Zasada działania urządzenia jest prosta – zawór uruchamia się w momencie, gdy ciśnienie przekroczy zadaną wartość. Otwiera się i powoduje wypływ czynnika – trwa to do chwili, aż poziom ciśnienia osiągnie bezpieczną wartość. Prezentowane urządzenie jest jednym z najważniejszych elementów centralnego ogrzewania, dlatego należy je zamontować bezpośrednio na źródle ciepła.

     Specyfikacja techniczna

     MarkaAfriso
     Kod produktu5902510002039