Produkty

5 nieoczywistych akcesoriów, pomocnych podczas remontu i majsterkowania

5 nieoczywistych akcesoriów, pomocnych podczas remontu i majsterkowania

Na wyposażeniu niemal każdego przydomowego warsztatu możemy znaleźć takie narzędzia jak wiertarka, młotek czy komplet płaskich kluczy. Jednak aby nasza pracownia była w pełni funkcjonalna, warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych elementów, o których mało kto by pomyślał, że przydadzą się podczas prac remontowych. Oto 5 akcesoriów, które koniecznie powinny znaleźć się w naszej skrzynce na narzędzia.

zestaw markerów1. Flamastry

Flamastry kojarzą nam się z czasami szkolnymi, kiedy zaznaczaliśmy za ich pomocą najważniejsze fragmenty notatek. Tymczasem są to akcesoria, bez których nie obejdzie się żaden majsterkowicz, a już tym bardziej taki, który ceni sobie dokładność wykonywanej przez siebie pracy. Do czego przede wszystkim możemy wykorzystać flamaster? Przede wszystkim do wyraźnego zaznaczenia linii, wzdłuż której będziemy ciąć dany materiał. Tusz markera utrzymuje się na większości tworzyw, a jego zastosowanie pozwala uzyskać równe cięcie. Na rynku dostępnych jest wiele wersji kolorystycznych flamastrów. Możemy je stosować również do segregowania narzędzi, oznaczając za ich pomocą pudełka i szuflady.ołówek zaznaczanie

2. Ołówek stolarski

Osoby, które często zajmują się obróbką drewna, z pewnością docenią użyteczność ołówka stolarskiego. Za jego pomocą można wyznaczyć linie cięcia, obrysować kształt, jaki później będzie wykonany na powierzchni płytki, albo po prostu zanotować planowane kroki. Przyda się także do wyznaczania miejsca łączeń w panelach podłogowych. Dużą zaletą wykorzystania ołówka jest łatwość jego zmywania. Pamiętajmy, aby razem z nim zakupić odpowiedniego rozmiaru temperówkę i przydatną gumkę do mazania.

pistolet do klejenia na gorąco3. Pistolet do klejenia na gorąco

Pistolet na gorący klej przydaje się nie tylko w rękodziele. Wykorzystamy go do szybkiego naprawienia pękniętych płytek, wypełnienia ubytków w niemal dowolnych przedmiotach i sklejenia rozerwanych kabli. Obszar zastosowania kleju na gorąco jest równie duży, jeśli nawet nie większy, niż popularnej szarej taśmy. Warto wykorzystać jego potencjał.

4. Latarka „czołówka”

Można pomyśleć, że nie potrzebujemy latarki, jeśli posiadamy dobrze naświetloną przestrzeń do majsterkowania. Tymczasem urządzenie to okaże się niezbędne w wielu sytuacjach, zwłaszcza wtedy, gdy naszą pracę musimy przenieść w inne rejony domu albo doświetlić elementy, nad którymi pracujemy. Latarkę czołową szczególnie docenimy przy naprawianiu zatkanego odpływu w zlewie czy też podczas poszukiwania innych narzędzi w ciemnej szafce.

Porada eksperta

Latarki często bywają urządzeniami zawodnymi, a o przepalonej żarówce łatwo jest zapomnieć. Aby móc z niej korzystać zawsze wtedy, kiedy jest potrzebna, warto zakupić czołówkę LED, która posłuży przez znacznie dłuższy czas.

5. Szczotka druciana

Szczotka druciana przyda się do czyszczenia płytek, zardzewiałych narzędzi i felg. Do wykonywania precyzyjnych prac na niewielkich powierzchniach warto mieć kilka szczotek o różnej wielkości. Alternatywą dla tego narzędzia może być zwykły drucik kuchenny, choć nie jest on równie wytrzymały.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Piórnik majsterkowicza – co może się przydać?

Piórnik majsterkowicza – co może się przydać?
Choć piórnik nieodłącznie kojarzy nam się z dziećmi uczącymi się w szkołach, to może być również przydatny podczas samodzielnego majsterkowania, p...
Czytaj więcej

Montaż podkładu pod panele

Montaż podkładu pod panele
Decydując się na wykończenie posadzki przy użyciu paneli podłogowych, nie możemy zapominać o bardzo ważnej roli, jaką pełni podkład. Umieszczony pod w...
Czytaj więcej

Gdzie i jak przechowywać przetwory?

Gdzie i jak przechowywać przetwory?
Domowe przetwory nie mają sobie równych – dostępne w sklepach dżemy i konfitury nie są ani tak zdrowe, ani równie pyszne co te przygotowane włas...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

5 nieoczywistych akcesoriów, pomocnych podczas remontu i majsterkowania