LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

6 sposobów na nowoczesny i funkcjonalny przedpokój

Przedpokój to najlepsza wizytówka Twojego domu. To właśnie on jako pierwszy ukazuje się oczom Twoich gości i to w nim będą przebywać, zanim przeniosą się do salonu lub kuchni. Coraz częściej zastanawiasz się, jak urządzić przedpokój? Sprawdź 6 metod, które pozwolą Ci przemienić go w miejsce piękne, nowoczesne i funkcjonalne.

Zadbaj o wizytówkę Twojego domu

Nie unikniesz pokazywania przedpokoju. To właśnie on jest pierwszym miejscem, w którym znajdą się Twoi goście. Stanowi wizytówkę domu, dlatego zadbaj o to, by przedpokój był miejscem, które prezentuje się jak najlepiej.

Nie rzucaj się jednak w wir szaleńczej pracy, by zmienić wszystko naraz. Zaplanuj swoje działania. Dzięki temu będzie Ci łatwiej stworzyć funkcjonalny i nowoczesny przedpokój. Pamiętaj, że wizytówka to nadal część Twojego domu czy mieszkania. Zmieniając aranżację przedpokoju zadbaj o to, by nie oznaczała się stylistycznie od reszty wnętrz. 

Zrób miejsce. Niech przyjdzie nowe! Zanim jednak to nastąpi, musisz wymieść wszystko to, co stare. Zastanów się, z czym możesz się pożegnać bez żalu, i zrób to. Koniecznie też posprzątaj. W uporządkowanym pomieszczeniu lepiej zobaczysz jego wady, ale też zalety.

Przedpokoje to zwykle małe pomieszczenia. Często są długie i wąskie, niejednokrotnie też ciemne, poprzez brak okien. To sprawia dość ponure wrażenie. Pomyśl o oświetleniu, które sprawi, że przedpokój nie będzie tak ciemny i ponury. W rozświetleniu wnętrza pomoże Ci również odpowiednia farba do wnętrz. 

 

nowoczesny przedpokójnowoczesny przedpokójnowoczesny przedpokójnowoczesny przedpokój

Sprawdzone sposoby na funkcjonalny przedpokój

Twoim marzeniem jest funkcjonalny przedpokój? Jednak nie za bardzo masz pomysł, jak się za to zabrać? Nie możesz też pochwalić się dużym, reprezentacyjnym hallem, który najczęściej jest ozdobą samą w sobie?

 

jak urządzić przedpokójjak urządzić przedpokójjak urządzić przedpokójjak urządzić przedpokój

Sprawdź 6 sposobów na to, jak urzeczywistnić swoje marzenie:

  1. Kolory ścian – odpowiednio dobrane kolory zdziałają prawdziwe cuda! Są w stanie nawet skorygować kształt pomieszczenia. Myślisz, że w małych przedpokojach możesz pozwolić sobie tylko na jasne, pastelowe barwy? Nieprawda! Śmiało sięgaj po brązy, grafit, a nawet klasyczną czerń – po prostu używaj ich rozsądnie. Ciemne kolory będą też Twoim wielkim sprzymierzeńcem na ścianie przy wieszaku. Wybierz farbę do wnętrz odporną na zmywanie i ścieranie. W razie potrzeby za pomocą odpowiednich kolorów możesz optycznie skrócić długi przedpokój.

  2. Podłoga – nowoczesny przedpokój to pomieszczenie, które zachowuje jednolitą podłogę, dlatego furorę robią duże płytki. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zdecydował się na drewno. Po prostu wybierz drewno egzotyczne – ono przejawia naturalną odporność na wilgoć.

  3. Światło – nawet najpiękniejszy przedpokój nie zrobi absolutnie żadnego wrażenia, jeśli będzie pogrążony w mroku. Nie ograniczaj się tylko do światła na suficie. To często za mało. Postaw na dodatkowe, bardzo nowoczesne rozwiązania. Doskonale sprawdzi się oświetlenie kinkietowe, na przykład umieszczone po obu stronach lustra.

  4. Meble – zmieniłeś już podłogę i pomalowałeś ściany. Nadeszła pora na wstawienie odpowiednich mebli. Które najlepiej sprawdzą się w przedpokoju? Postaw na minimalizm. Nie zagracaj przestrzeni, nawet jeśli możesz się pochwalić dużym, reprezentatywnym hallem – mniej znaczy więcej. Podstawą jest miejsce na przechowywanie ubrań. Najlepiej sprawdzi się szafa wbudowana w ścianę, bo pozwoli Ci zaoszczędzić przestrzeń. Zastanawiasz się, jak zaaranżować przedpokój tak, by niczego w nim nie brakowało? Poza szafą pomyśl też o szafce na buty, wieszaku i wygodnym siedzisku. Tyle w zupełności wystarczy. Lustro – to coś, bez czego trudno wyobrazić sobie przedpokój. Dzięki niemu będziesz mógł zerknąć na siebie tuż przed wyjściem, ale też powiększy optycznie pomieszczenie, rozjaśni je i będzie wielką ozdobą.

  5. DIY – kreatywne rozwiązania są dzisiaj w modzie! Postaw na rękodzieło, które uświetni Twój przedpokój. Jak urządzić doskonałą szafkę na buty? Wystarczą zwykłe, oszlifowane i w razie konieczności pomalowane skrzynki z jasnego drewna. Własnoręcznie zrobione meble czy ozdoby dodają aranżacji przedpokoju niepowtarzalnego charakteru.

 

Nowoczesny przedpokój w zasięgu ręki

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni to podstawa. Nieważne czy masz mały przedpokój, czy wielki hall. Jeśli nie zadbasz o odpowiednią organizację, każdy z nich będzie prezentował się nie tak, jak powinien.

Jak zaaranżować przedpokój tak, by być z niego dumnym? Po prostu uważaj, żeby go nie zagracać. Przedpokój to nie schowek, ale wizytówka Twojego domu. Może zamiast dwóch starych szaf wystarczy jedna wielka, w której zmieścisz większość garderoby? A zamiast stylowej, choć wielkiej i nieporęcznej toaletki z lustrem, równie stylowe lustro wiszące?

Staraj się nie mieszać stylów aranżacyjnych. Pozwoli Ci to uniknąć wrażenia chaosu. Urządzając przedpokój w jednym, określonym stylu sprawisz, że będzie on spójny, uporządkowany, a przy tym funkcjonalny.

jak zaaranżować przedpokójjak zaaranżować przedpokójjak zaaranżować przedpokójjak zaaranżować przedpokój