Produkty

Akcesoria do myjek przydatne przy czyszczeniu samochodów

Akcesoria do myjek przydatne przy czyszczeniu samochodów

Myjki ciśnieniowe przydają się w wielu aspektach życia – to niezastąpiony pomocnik przy pracach porządkowych, w szczególności tych wykonywanych na świeżym powietrzu. Doskonale nadają się także do mycia samochodów i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, które stracilibyśmy na myjniach. Jednak o funkcjonalności myjki ciśnieniowej decydują przede wszystkim dobrane do niej akcesoria – jakie wyposażenie wybrać, aby zyskać myjkę idealnie przygotowaną do mycia samochodów?

mycie autaZestaw szczotek do mycia samochodu

Jednymi z akcesoriów, które zawsze przydają się w czasie mycia pojazdów, są szczotki. To właśnie dzięki nim możemy osiągnąć efekt idealnej czystości – pozbyć się uciążliwych zabrudzeń czy zaschniętych ptasich odchodów. Dostępne są różne modele szczotek do mycia samochodów kompatybilnych z myjkami samochodowymi, lecz podczas ich wyboru powinniśmy się kierować jedną najważniejszą kwestią. Włosie szczotek musi być maksymalnie delikatne, aby nie zarysować delikatnej powierzchni karoserii. Warto wybrać przynajmniej 2 szczotki – jedną zwykłą, a drugą obrotową, która będzie znakomicie czyściła felgi, docierając nawet do trudno dostępnych miejsc.

Porada eksperta

Kupując szczotkę do mycia karoserii, warto zastanowić się nad modelem ze ściągaczem. Wówczas będziemy w stanie wykonywać aż 3 czynności jednocześnie – szczotka podłączona do myjki będzie czyściła i spłukiwała, a ściągacz usunie wodę z okien i karoserii, i ułatwi wysychanie samochodu.

Lance – jeszcze wygodniejsze czyszczenie pojazdów

szczotka do myjkiLance, czyli długie rurki zakończone dyszami sprawdzają się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim mogą pełnić rolę przedłużenia ręki – warto wyposażyć się w modele teleskopowe, aby móc samodzielnie ustawiać jej długość. Te większe lance są niezastąpione przy myciu sporych pojazdów, ale też przydają się w czasie czyszczenia dachów zwykłych samochodów osobowych. Dostępne są także lance o specjalnie wygiętym profilu, dzięki którym możliwe staje się mycie trudno dostępnych miejsc auta, na przykład podwozia. Wystarczy, że ustawimy pożądany strumień wody, a następnie skierujemy lancę pod nasz samochód. Auto będzie czyste jak nigdy, nawet w najbardziej zapomnianych zazwyczaj miejscach.

Dodatkowe akcesoria – węże i pianownice

myjka do autaPrzydatnym akcesorium okazuje się być wąż, który zwiększa zasięg mycia za pomocą myjki ciśnieniowej. Nie musimy już przenosić całego urządzenia, aby umyć drugi bok auta, jeśli wybierzemy wąż o odpowiedniej długości. Nie zapominajmy także zaopatrzyć się w pianownicę, która będzie dostarczała nam detergentów do myjek ciśnieniowych w gotowej już do mycia formie piany. Możliwość wygodnego dozowania środków czystości pozwala zminimalizować ich zużycie, co będzie korzystne nie tylko dla naszej kieszeni, ale również dla środowiska. Zaopatrzmy się także w zestaw dysz, które generują mocne, lecz delikatne strumienie wody, bezpieczne dla karoserii.

Posiadając pełne wyposażenie myjki ciśnieniowej, możemy samodzielnie podjąć się umycia samochodu z profesjonalnym efektem końcowym. A wszystko to przy maksymalnej oszczędności czasu, pieniędzy i zachowaniu idealnej precyzji i dokładności.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking

Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking
Nie ma drugich tak uniwersalnych narzędzi czyszczących jak myjki ciśnieniowe. Ranking ułatwi Ci wybranie najlepszego modelu spośród dziesiątek ...
Czytaj więcej

Macallister 2100 W w akcji – recenzja myjki ciśnieniowej

Macallister 2100 W w akcji – recenzja myjki ciśnieniowej
Myjka ciśnieniowa MACALLISTER 2100W to potężny sprzymierzeniec podczas wiosennych porządków. Kompaktowy korpus i komplet końcówek pomaga...
Czytaj więcej

Top 3 sposoby na czyszczenie elewacji

Top 3 sposoby na czyszczenie elewacji
Elewacja domu jest jednym z pierwszych jego elementów, który widzą Twoi goście i domownicy. Pełni funkcję ochronną, izoluje i zabezpiecz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Akcesoria do myjek przydatne przy czyszczeniu samochodów