Produkty

Akcesoria do narzędzi i maszyn ogrodniczych - co może się przydać?

Akcesoria do narzędzi i maszyn ogrodniczych - co może się przydać?

Oprócz akcesoriów, które umożliwiają nam korzystanie z rozmaitych sprzętów i narzędzi oraz wykonywanie za ich pomocą różnych prac w ogrodzie, możemy również potrzebować wybranych części zamiennych. Zobaczmy, co może nam się przydać na naszej działce lub posesji.

akcesoria do podkaszarkiBezpieczne i efektywne koszenie trawy

W czasie prac związanych z utrzymaniem trawnika w prawidłowej kondycji możemy potrzebować nie tylko samej kosiarki czy grabi i taczki, ale także pewnych akcesoriów i części zamiennych. Mogą przydać nam się w sytuacjach losowych, ale i podczas normalnego użytkowania sprzętu. Są to takie akcesoria, jak:

- pasek klinowy do kosiarki,

- włącznik do kosiarek elektrycznych,

- piasta noża,

- pasek napędu,

- uchwyt rozrusznika – do kosiarek spalinowych,

- osłona głowicy,

- szelki do kosy.

Wśród podobnych elementów i części zamiennych znajdują się jeszcze inne akcesoria. Jeśli któreś z nich ulegnie zniszczeniu, będziemy mogli łatwo wymienić je na nowe, bez konieczności kupowania nowego sprzętu. Podstawowym akcesorium, które musimy mieć do podkaszarek to odpowiednie noże lub żyłka – te elementy zużywają się najszybciej i często musimy je wymieniać. W przypadku noża możemy także naostrzyć go specjalnym narzędziem.

Wśród rozmaitych akcesoriów do maszyn ogrodowych znajduje się także wałek i pasek klinowy do wertykulatora.

Ogród zimą – nie dajmy się zaskoczyćłańcuch do opon

Jeśli posiadamy traktorek, który służy nam do odśnieżania posesji, powinniśmy zaopatrzyć się również w niektóre części zamienne oraz elementy dodatkowe, dzięki którym wykonamy pracę bezpiecznie i efektywnie. Na koła traktorka możemy założyć łańcuch, zyskując w ten sposób możliwość korzystania z niego nawet w najcięższych warunkach. Dzięki niemu nie zakopie się w śniegu i będzie mieć odpowiednią przyczepność nawet na pochyłym i śliskim terenie.

Również zapasowy pojemnik do zamiatarki (czy też odśnieżarki) może przydać się w wypadku awarii czy zniszczenia tego elementu. Dzięki temu, że będziemy go mieli, unikniemy konieczności jechania do sklepu (co może być również niemożliwe, jeśli nie odgarniemy śniegu z podjazdu).

Części i akcesoria do piły

Do cięcia drewna, np. na opał, potrzebujemy także odpowiednio przygotowanych narzędzi. Jeśli korzystamy z pilarki spalinowej, może przydać się nam dopasowana prowadnica. Warto także abyśmy w szopie czy garażu mieli zapasowy łańcuch. Akcesorium, które często przyda się w ogrodzie i zabezpieczy naszą twarz przed odpryskującymi cząstkami, jest osłona siatkowa zakładana na głowę.

Do wszelkich maszyn i narzędzi zasilanych akumulatorem możemy też dokupić zasilanie zapasowe, które umożliwi nam dalszą pracę, gdy baterie zbyt szybko się rozładują.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Konserwacja ogrodowych sprzętów przed zimą

Konserwacja ogrodowych sprzętów przed zimą
Wszelkie ogrodowe maszyny i elektronarzędzia, które służyły nam wielokrotnie podczas sezonu wiosenno-letniego, wymagają po jego zakończeniu odpowiedni...
Czytaj więcej

Jak uruchomić kosiarkę i dbać o jej silnik?

Jak uruchomić kosiarkę i dbać o jej silnik?
Kosiarka jest najważniejszym narzędziem w dużych ogrodach – bez niej utrzymanie reprezentatywnego trawnika w dobrej kondycji jest niemożliwe. Wy...
Czytaj więcej

Osprzęt do kosiarek spalinowych i elektrycznych

Osprzęt do kosiarek spalinowych i elektrycznych
Perfekcyjnie utrzymany trawnik, szczególnie na dużym terenie, wymaga pracy odpowiednio wybranej kosiarki. Czy będzie to standardowe urządzenie, czy po...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Akcesoria do narzędzi i maszyn ogrodniczych - co może się przydać?