Co warto wiedzieć o wannie z hydromasażem

Wanna z hydromasażem zamienia zwykłą łazienkę w miejsce relaksu. Warto uwzględnić jej obecność tym bardziej, że ucieszy ona dzieci, uatrakcyjniając ich codzienną kąpiel, a także osoby cierpiące na różne dolegliwości, którym przyniesie wyraźną ulgę. Jak przedstawia się sposób działania takiego urządzenia i jaką wannę wybrać, by w jak największym stopniu spożytkować jej właściwości?

Do (prawie) każdej łazienki

Istnieje tylko jedno ograniczenie, które uniemożliwi nam wygodne korzystanie z wanny z hydromasażem – jest to brak miejsca. Małe łazienki co prawda zmieszczą w sobie pokaźnych nieraz wymiarów wanny tego typu, ale odbędzie się to ze szkodą dla wygospodarowania wystarczającej ilości wolnej przestrzeni wokół tego sprzętu, umożliwiającej swobodne korzystanie z pomieszczenia łazienkowego. Warto wziąć pod uwagę również względy dekoracyjne – obecność wanny z hydromasażem w niewielkim metrażu zdominuje wygląd całego pomieszczenia, przytłoczy je i przyczyni się do spotęgowania wrażenia ciasnoty. Jeśli dysponujemy łazienką o niewielkiej powierzchni, nasz wybór skierujemy ku kabinie prysznicowej z hydromasażem.

Masaż wykonywany nie tylko za pomocą strumienia wody

Nazwa hydromasaż sugeruje nam, że wyróżnikiem takiej wanny jest funkcja oddziaływania na nasze ciało za pomocą strumieni wody. To tylko połowa prawdy, ponieważ niektóre z urządzeń nie używają do tego celu wody, ale powietrza. Rozróżniamy więc wanny:

- z masażem wodnym,

- z masażem powietrznym,

- łączące obie powyższe funkcje, które możemy również załączać osobno, niezależnie od siebie.

Wanna z hydromasażem dla najmłodszych

Chociaż nie wyposażamy naszej łazienki w wannę z hydromasażem tylko dla uciechy najmłodszych mieszkańców domu, warto i ich potrzeby wziąć pod uwagę w planowaniu zakupu urządzenia. Małe dzieci nie będą korzystać ani z leczniczego oddziaływania strumieni wody, ani z wanny wypełnionej po brzegi wodą. Będą za to zachwycone powietrznymi bąbelkami, które dobywać się będą z jej dna. Jeśli więc z urządzenia tego typu będą korzystały dzieci, zadbajmy o to, by mechanizm jego działania uwzględniał bezawaryjną pracę powietrznych dysz przy niewielkim stopniu wypełnienia wanny wodą.

wanna z hydromasażem

Ulga w dolegliwościach – jakiego typu?

Lecznicze i rehabilitacyjne właściwości działania wanny z hydromasażem docenią przede wszystkim osoby, które w zależności od sposobu rozmieszczenia w jej powierzchni dysz poddadzą się oddziaływaniu masujących prądów niwelujących objawy schorzeń:

- oddechowych,

- reumatologicznych,

- układu krążenia,

- narządu ruchu,

- układu oddechowego,

- kręgosłupa.

Oprócz relaksu i odpoczynku, jakie towarzyszą kąpieli z hydromasażem, skorzystać mogą z jej dobroczynnego oddziaływania również osoby świeżo po treningu, których mięśnie po wysiłku potrzebują odprężenia, a także chcące pozbyć się cellulitu, nadwagi, problemów z zasypianiem, stresem i napięciem nerwowym.

wanna z hydromasażem