Produkty

Czy warto stosować okładziny ścienne z sidingu?

Czy warto stosować okładziny ścienne z sidingu?

Siding to materiał, który poprzez swoje właściwościami zdecydowanie wyróżnia się na tle innych produktów do wykańczania elewacji. Wewnątrz płyty z sidingu znajduje się wełna mineralna, która kwalifikuje się jako produkt nierozprzestrzeniający ognia, a sam materiał uznawany jest za bardzo odporny na działanie warunków zewnętrznych, a także pleśń oraz grzyby.

sidingBudynki wykończone sidingiem dosyć mocno kojarzą się nam z kulturą amerykańską. Te białe lub różnokolorowe panele mogą pojawiać się w tym kraju na niemal wszystkich domach w obrębie osiedla mieszkaniowego. Coraz częściej możemy je spotkać również u nas, co cieszy fanów solidnych i trwałych rozwiązań.

Siding, czyli materiał, który może posłużyć jako zewnętrzna okładzina ścienna, będzie także dobrym rozwiązaniem szczególnie dla tych osób, które chciałyby pokryć ściany swojego budynku listwami, których nie trzeba konserwować ani malować. Sprawdzi się jako okładzina trwała, przez długi czas wytrzymująca trudne warunki pogodowe. Co jeszcze warto wiedzieć o sidingu?

Kilka informacji o produkcie

Siding, czyli inaczej oblicówka, to materiał stosowany jako ochronne oraz dekoracyjne wykończenie ścian zewnętrznych budynku. Wygląda niezwykle, a w dodatku jest także bardzo wytrzymały. Siding, dzięki materiałom, z których jest wykonany, może ochronić ścianę przed działaniem wody, jak również silnym wiatrem.

Jedną z części okładziny z sidingu stanowią panele drewniane, metalowe lub wykonane z rozmaitych tworzyw sztucznych. Panele tego typu układa się pionowo lub poziomo w równe rzędy. Szerokość pojedynczego produktu nie przekracza zwykle kilkunastu centymetrów.

Cały system mocowania sidingu opiera się na drewnianym ruszcie, do którego przymocowuje się specjalne klamry.

Elewacja PCV Vox 7,5 m2 dąb bagiennyZalety sidingu – o czym warto wiedzieć?

Siding to jedno z częściej polecanych rozwiązań w zakresie wykończenia elewacji budynku. Jest łatwy w montażu, powszechnie dostępny, a dodatkowo również łatwo się go czyści. Dzięki niemu można wykonać bardzo solidną izolację budynku.

Materiał tego typu nie obciąża budynku, a jednocześnie chroni ściany przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Montaż tego produktu nie wymaga właściwie żadnych prac na mokro. Wystarczy ułożyć panele na wspomnianym rusztowaniu i przytwierdzić mocno kołkami rozporowymi.

Uwaga! Najpowszechniejszą okładziną tego typu jest siding winylowy. Składa się on z dwóch warstw PCW. Wierzchnia warstwa jest odpowiednio barwiona, druga – wewnętrzna – ma kolor szary.

Do paneli można dobrać listwy maskujące, narożne i inne elementy ozdobne, tworzące w zestawie piękny komplet wykończeniowy. Dom wykończony sidingiem jest niezwykle oryginalny i nieco rustykalny, zatem powinny się na niego zdecydować osoby, którym taka stylistyka szczególnie trafia do gustu.

Data publikacji: 20.10.2016
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Siding elewacyjny – powrót w wielkim stylu

Siding elewacyjny – powrót w wielkim stylu
Siding to technika wykańczania elewacji domów, która powstała w latach 50. XX wieku w USA. W Polsce stała się bardzo popularna w latach 90. Jest to ok...
Czytaj więcej

Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna
Elewacja domu to pierwsze, na co zwracamy uwagę, kiedy zbliżamy się do danego budynku. Estetycznie wykończony budynek nie tylko dobrze się prezentuje,...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - montaż elewacji drewnianej

Instrukcja wideo - montaż elewacji drewnianej
Drewniane elewacje stanowią elegancki i nowoczesny sposób na wykończenie domu. Po zakończeniu prac ociepleniowych możemy samodzielnie zamontować jej o...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Czy warto stosować okładziny ścienne z sidingu?