Produkty

Czym pomalować kwietnik z opony?

Czym pomalować kwietnik z opony?

Zużyte opony to wdzięczny materiał, który możemy wykorzystać ponownie w naszym ogrodzie, gdzie doskonale sprawdza się w roli kwietnika. Jak ozdobić taką oponę, aby nadać jej nieco bardziej dekoracyjny charakter?

malowane oponyKwietnik z opony – prosty sposób na dekorację ogrodu

Moda na wykorzystywanie starych przedmiotów nie ustaje, więc kwietniki wykonane z opon, o których pisaliśmy w tym miejscu, wciąż stanowią świetny pomysł na urozmaicenie ogrodu. Choć w najprostszej wersji opony pozostawiamy w ich oryginalnym, czarnym kolorze, o wiele ciekawszy efekt da przemalowanie ich na wybrany kolor. Wielobarwne opony posłużą do dekoracji ogrodu, ale jednocześnie estetycznie wydzielą przestrzenie rabat lub wyznaczą na działce poszczególne strefy. Jakie farby nadają się do malowania opon?

Farby do malowania kwietników z opon

Nawet niezmodyfikowana opona, w jej naturalnej formie, może stać się ogrodową dekoracją. W praktyce mamy możliwość nadać jej niemal dowolny kolor, a który wybierzemy, zależy jedynie od naszego pomysłu. Do malowania opon możemy wykorzystać np. farbę akrylową przeznaczoną do użytku zewnętrznego. Istnieje jednak ryzyko, że pod wpływem działania czynników atmosferycznych, szczególnie opadów, będzie ulegała stopniowemu zmywaniu. Lepiej więc zastosować farbę olejną, której nie powinny zaszkodzić żadne opady i która zachowa swój kolor na dłuższy czas.

Emalia akrylowa Colours waniliowa 0,5 lPomalowane na jednolity kolor opony możemy także ozdobić wzorami – najłatwiej wykonamy je przy użyciu gotowych szablonów. Warto przy tej okazji wypróbować farby w sprayu do zastosowań dekoracyjnych, które skutecznie pokrywają powierzchnie wykonane z różnych materiałów, w tym wielu tworzyw sztucznych. Są odporne na działanie czynników zewnętrznych, więc możemy oczekiwać, że skutecznie ozdobią oponę na długi czas (zanim ich użyjemy, sprawdźmy, czy nie wymagają wcześniejszego zastosowania specjalnego podkładu).

Bardzo ważną kwestią, o której podczas malowania starych opon nie można zapominać, jest ich uprzednie przygotowanie. Tylko czysta, odtłuszczona i sucha opona nadaje się do malowania – jeśli nie zadbamy o te aspekty, istnieje ryzyko, że farba, której użyjemy, nie będzie się dobrze trzymała.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Stare meble w nowych aranżacjach - zmieniamy wystrój z farbami Viva Home!

Stare meble w nowych aranżacjach - zmieniamy wystrój z farbami Viva Home!
Planując zmianę wystroju domu często myślimy o nowych meblach. Jednak nie zawsze mamy możliwość wymiany starych szafek na nowe, a sentyment powstrzymu...
Czytaj więcej

Wady i zalety farby tablicowej

Wady i zalety farby tablicowej
Używając farby tablicowej, możemy uzyskać spersonalizowaną dekorację wnętrza. Zastosowanie takiej emalii pozwoli nam na zostawianie na ścianie notatek...
Czytaj więcej

Wiosenny remont łazienki – jak szybko zmienić aranżację?

Wiosenny remont łazienki – jak szybko zmienić aranżację?
Wiosna to doskonały czas na remont łazienki, bez względu na to, jak szeroki będzie zakres wykonywanych prac. Nie musimy przeprowadzać generalnego remo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Czym pomalować kwietnik z opony?