Produkty

Czyść auto łatwo i szybko – poznaj działanie aktywnej piany

Czyść auto łatwo i szybko – poznaj działanie aktywnej piany

Mycie samochodu za pomocą myjki ciśnieniowej jest szybkie, ale można je udoskonalić, stosując odpowiednią chemię. Produkty zwane aktywną pianą ułatwiają zadanie. Na czym polega ich działanie?

preparaty do czyszczenia samochoduMycie ręczne czy w myjni

Z usługi mycia aktywną pianą możemy skorzystać w myjniach samochodowych. Ale jeśli mamy w domu nawet najzwyklejszą myjkę ciśnieniową z odpowiednią dyszą, mycie samochodu będzie znacznie tańsze i wygodniejsze – możemy to zrobić o każdej porze. Sposób ten jest też znacznie szybszy niż mycie ręczne. Myjka z aktywną pianą pozwala wygodnie umyć każdego rodzaju pojazd – od motocykla po samochód dostawczy.

Zalety bezdotykowego mycia

Bezdotykowe mycie samochodu aktywną pianą to skuteczna metoda na pobycie się drogowych zabrudzeń bez ryzyka uszkodzenia lakieru. Środki nie matują go, ani nie odbarwiają. Możemy jej używać do mycia zarówno karoserii, jak i elementów z plastiku czy chromu. Dodatkowo, składniki zawarte w aktywnej pianie zabezpieczają karoserię przed ponownym osadzaniem się na niej kurzu i zabrudzeń. Lakier staje się lepiej zabezpieczony przed promieniami ultrafioletowymi. Regularne stosowanie preparatów ułatwia więc utrzymanie karoserii w dobrym stanie na długo.

Czy wiesz, że?

Aktywna piana dociera do trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu łatwo usuniesz ze szczelin, spojlerów czy błotników takie zabrudzenia, jak piach, błoto oraz tłuste osady. Samochód będzie perfekcyjnie czysty!

Co jest potrzebne do mycia samochodu aktywną pianą?akytwna piana

Oprócz myjki ciśnieniowej potrzebujemy akcesorium zwane pianownicą. Składa się ze zbiornika i pistoletu lub piany, które podłącza się do lancy lub kompresora. Niezbędne mogą okazać się specjalne złączki z gwintem – wszystko zależy od konstrukcji posiadanej przez nas myjki. Zwykle intensywność pienienia się środka czyszczącego można regulować, zmieniając jego ilość oraz kąt nachylenia pianownicy.

Do mycia oczywiście niezbędna jest też sama chemia. Jak wybrać dobry preparat do czyszczenia auta aktywną pianą?

Wybieramy aktywną pianę

Najlepiej jeśli środki są wyposażone w dodatki. Składniki antykorozyjne ochronią nasze auto przed rdzą. Delikatnie nabłyszczający wosk sprawi natomiast, że karoseria będzie pięknie lśniła. Dostępne są środki uniwersalne, odpowiednie do każdego auta, jak i preparaty specjalistyczne do samochodów osobowych czy ciężarowych. Skuteczną chemię do myjek znajdziemy tutaj: kosmetyki do samochodu.

czyszczenie autaJak myć auto aktywną pianą?

Samochód powinien być suchy, zanim nałożymy na jego powierzchnię aktywną pianę. Aplikujmy ją od dołu do góry, co pozwala zniwelować problem powstawania zacieków. Odczekujemy kilka minut, nie dopuszczając piany do wyschnięcia. Następnie spłukujemy auto czystą wodą, tym razem odwrotnie – od góry do dołu. W dalszej kolejności możemy nałożyć za pomocą opryskiwacza lub pianownicy na karoserię wosk na mokro. Po wytarciu auta ściereczkę (np. z mikrofibry, która nie zostawia smug), możemy dodatkowo zaaplikować nabłyszczacz i wypolerować.

Więcej na temat wyposażenia myjek piszemy w poradniku Akcesoria do myjek – w co warto się wyposażyć?

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Szampon w sztyfcie do myjek. Czy działa?

Szampon w sztyfcie do myjek. Czy działa?
Mycie auta myjką ciśnieniową jest dużo szybsze niż mycie ręczne. Woda działająca pod wysokim ciśnieniem nie niszczy karoserii i pozwala pozbyć się bru...
Czytaj więcej

Chemia do myjek ciśnieniowych

Chemia do myjek ciśnieniowych
Wśród myjek ciśnieniowych znajdziemy zarówno urządzenia do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Ich popularność wynika z wygody użytkowania i wielo...
Czytaj więcej

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Jak działa myjka ciśnieniowa?
W artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak działa myjka ciśnieniowa. Dowiesz się także, jaka jest budowa myjki ciśnieniowej oraz gdzie możesz wyk...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Czyść auto łatwo i szybko – poznaj działanie aktywnej piany