Strona główna

Strzałka w prawo

Dekoracja ścian

Strzałka w prawo

Belki i listwy

Strzałka w prawo

Listwy dekoracyjne

Strzałka w prawo

Listwy dekoracyjne

Listwy dekoracyjne to bardzo ważny element wystroju każdego pomieszczenia. Dzięki nim można w prosty sposób podkreślić charakter wnętrza oraz dodać mu elegancji i stylu. Listwy dekoracyjne dostępne w Castoramie to wysokiej jakości produkty, które zadowolą najbardziej wymagających klientów.

Filtry

Listwy dekoracyjne

Listwy dekoracyjne to bardzo ważny element wystroju każdego pomieszczenia. Dzięki nim można w prosty sposób podkreślić charakter wnętrza oraz dodać mu elegancji i stylu. Listwy dekoracyjne dostępne w Castoramie to wysokiej jakości produkty, które zadowolą najbardziej wymagających klientów.

26 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Belki i listwy

Wyświetlanie 24 z 26 produktów

Załaduj więcej

Listwy dekoracyjne – ozdoba każdego wnętrza

Wykończenie wnętrza wymaga podjęcia wielu decyzji. Wybór płytek, paneli, boazerii lub innych materiałów wykończeniowych to jednak nie wszystko. Przeważnie to troska o detale świadczy o tym, jak dobrze prezentuje się dane pomieszczenie. Takimi detalami są listwy dekoracyjne.

Listwy dekoracyjne to szeroka grupa produktów. Należą do nich elementy wykonane z wielu materiałów. Również same listwy mogą mieć różny kształt, styl, a także parametry techniczne wpływające na ich zastosowanie.

Głównym zadaniem, jakie pełnią wszystkie listwy dekoracyjne, jest estetyczne wykończenie wnętrza. Montuje się je w tych miejscach, w których pojawiają się mankamenty zmniejszające estetykę całego wnętrza. Listwy są wykorzystywane przy suficie, w rogach pomieszczeń, a także miejscu łączenia się podłogi ze ścianami.

Dekoracyjne listwy doskonale prezentują się w nowoczesnych i tradycyjnych aranżacjach. Ich szeroki wybór sprawia, że możesz dopasować je do każdego wnętrza. Jeśli zatem zależy Ci na zakryciu nieestetycznych szczelin lub ukryciu źle zrobionych przejść pomiędzy dwoma różnymi materiałami, listwy dekoracyjne są właśnie dla Ciebie.

Listwy dekoracyjne na ścianę mogą nie tylko ukryć niedoskonałości, ale też zupełnie odmienić charakter danego wnętrza. Z minimalistycznego pomieszczenia są w stanie uczynić wnętrze o klasycznym charakterze. Wszystko zależy od tego, jaki produkt wybierzesz i gdzie go zamontujesz.

Sztukateria – jakie produkty możesz wykorzystać?

Sztukateria w pomieszczeniach obejmuje wykorzystanie takich elementów dekoracyjnych, których głównym zadaniem jest zwiększenie estetyki wnętrza. Dlatego też trudno oczekiwać od listwy praktycznych właściwości. Jej zadaniem jest przede wszystkim udekorowanie pomieszczenia.

Listwy ozdobne na ścianę są dostępne w wielu rozmiarach, ale też i wzorach. Obok prostych listew znajdziesz dekoracyjne, ozdobione tłoczeniami produkty. Listwa dekoracyjna ścienna może być także wykonana z przeróżnych materiałów. Dużym powodzeniem cieszą się modele ze styropianu. Nie zawsze znajdą jednak zastosowanie. Listwy dekoracyjne obejmują również modele z drewna lub materiału drewnopochodnego. Możesz także wykorzystać metalowe listwy dekoracyjne do łazienki.

Listwy na ścianę dekoracyjne z tej kategorii oferowane w wielu rozmiarach i kolorach. Znajdziesz wśród nich modele przeznaczone do różnych zastosowań. Dostępne są na przykład listwa dekoracyjna do płytek, modele podsufitowe czy też listwy dekoracyjne do montażu na panelach ściennych. Dzięki szerokiemu wyborowi możesz kupić listwę odpowiednią do każdego zastosowania i idealnie dopasować ją do materiału wykończeniowego w swoim domu.

Listwy dekoracyjne styropianowe – ozdoba sufitu

Jednymi z najchętniej i zarazem najczęściej stosowanych produktów są listwy dekoracyjne styropianowe. Ich niewielka waga sprawia, że montaż jest bardzo prosty. Wystarczy nieco kleju do styropianu, a przykleisz taką listwę w praktycznie każdym miejscu.

Listwy ścienne dekoracyjne styropianowe są wykorzystywane przede wszystkim jako elementy podsufitowe. Oznacza to, że możesz ją zamontować w miejscu łączenia się ściany z sufitem.

Ozdobne listwy na ścianę styropianowe zawsze są utrzymane w białym kolorze. Jest on uniwersalną barwą, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć go z innymi odcieniami np. ścian. Takie listwy dekoracyjne sufitowe mogą być tym samym zestawione zarówno z pastelowymi kolorami, jak i bardzo intensywni ścianami.

Listwy ścienne dekoracyjne styropianowe są dostępne w wielu rozmiarach. Dotyczy to nie tylko ich długości. Również pod względem szerokości czy grubości możesz natknąć się na bardzo różne modele. Proste listwy dekoracyjne będą dyskretnym dodatkiem do pomieszczenia. Jeśli chcesz się wyróżniać, wybierz szerokie i bogato zdobione modele.

Takie listwy ozdobne na ścianę prezentują się najlepiej w wysokich pomieszczeniach. Wzór na nich imituje nierzadko ornamenty charakterystyczne dla klasycznego stylu. Takie listwy będą zatem idealne szczególnie do tradycyjnych wnętrz. Ich niewątpliwie estetyczne wykonanie będzie przyciągało spojrzenia.

Listwy dekoracyjne na ścianę styropianowe nie wymagają pomocy przy montażu. Z łatwością uporasz się z tym samodzielnie, o ile tylko zakupisz odpowiedni klej.

Listwy kątowe – estetyczne wykończenie boazerii

Wprawdzie moda no boazerie na ścianie zdecydowanie osłabła, jednak nadal są miejsca, w których znajdzie zastosowanie. Również panele ścienne występują dość często jako materiał wykończeniowy do ścian. Każdorazowo jednak będą Ci potrzebne do nich akcesoria, które umożliwią estetyczne wykończenie, w tym niejedna listwa dekoracyjna ścienna.

Listwy dekoracyjne w tym przypadku można zamontować na rogu danego pomieszczenia. W miejscu tym nie da się idealnie dopasować listew. Z tego powodu powstaje nieestetyczna i zarazem problematyczna szpara. Mogą się w niej gromadzić zanieczyszczenia. W takiej sytuacji właśnie stosuje się listwy kątowe.

Produkty te mogą być wykonane z drewna. Częściej jednak stosuje się materiał drewnopochodny. Zapewnia on estetyczny wygląd, który jest spójny z zamontowanymi listwami.

Listwy drewniane mocuje się również z wykorzystaniem kleju. Powinien być on jednak dopasowany do rodzaju powierzchni, do której jest klejony element.

Listwy drewniane płaskie – ciekawe wykończenie pod sufitem i przy podłodze

Listwy drewniane stosowane są zazwyczaj jako listwy przypodłogowe wraz z panelami drewnianymi. Tymczasem dostępne w tej kategorii listwy drewniane możesz zamontować również pod sufitem. Ich niewątpliwie estetyczny wygląd, a także duża uniwersalność sprawiają, że elementy te możesz zastosować w wielu miejscach.

Takie listwy doskonale sprawdzają się w rustykalnych wnętrzach. Za ich pomocą możesz stworzyć ciekawe drewniane ozdoby. W tym celu możesz wykorzystać również konsolę. W połączeniu z listwami stworzą absolutnie niepowtarzalny i oryginalny wygląd przestrzeni pod sufitem.

Takie listwy drewniane są dostępne w wielu kolorach. Różnią się także pod względem drzewa, które zostało wykorzystane do budowy tego elementu. Te parametry mają znaczenie podczas zakupu. W ramach tych listew znajdziesz także konsole. 

Konsole – oryginalny i ponadczasowy element dekoracyjny

Konsole wprawdzie nie są listwami samymi w sobie, ale doskonale spełniają ich zadanie. Chętnie są łączone wraz z drewnianymi listwami w celu stworzenia oryginalnego wykończenia sufitu.

Konsole to niewielkie elementy. Mają jeden róg ułożony pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Ich montaż jest tym samym bardzo prosty i nie wymaga ani umiejętności, ani specjalnych narzędzi czy też preparatów.

Konsole drewniane, jak i listwy do nich to rozwiązanie, które warto poznać. Nadaje się szczególnie do wnętrz minimalistycznych i industrialnych. Koniecznie dopasuj konsole do pozostałego wyposażenia i dekoracji, które będą się znajdowały w wykańczanym wnętrzu.

Konsole wraz z deskami ozdobnymi mogą stworzyć rustykalną aranżację w każdym wnętrzu. Dzięki nim przestrzeń pod sufitem będzie wyglądała naturalnie i klasycznie. W rustykalnym wnętrzu oba te produkty są bardzo cennym dodatkiem.