Do czego służy tektura falista?

Tektura falista jest jednym z rodzajów podkładów podłogowych, na który możemy się obecnie zdecydować. Tworzona jest w procesie prasowania kilkunastu warstw masy papierniczej, co przekłada się na jej wysoką sztywność, zdolność amortyzacji i odporność na uszkodzenia. Dzięki temu doskonale zabezpiecza i przygotowuje warstwę wykończeniową podłogi do użytku.

Ważne zadanie

Rolą tektury falistej jako podkładu podłogowego jest przede wszystkim wyrównanie posadzki. Jej sztywna, a zarazem zdolna do amortyzacji struktura skutecznego niweluje zagłębienia, jak również wszelkie zarysowania. To wszystko sprawia, że z tego zadania wywiązuje się idealnie.

 Dodatkowe funkcje

Poza tym, że tektura falista pozwala wyeliminować nierówności wpływające negatywnie na późniejszy komfort użytkowania warstwy wykończeniowej, to dodatkowo stanowi świetny izolator akustyczny i termiczny. Użycie takiego podkładu sprawia, że każdy krok jest zdecydowanie mniej słyszalny na piętrze znajdującym się poniżej zaizolowanej nim podłogi. Większa jest również wygoda użytkowa, a to ze względu na to, że warstwa podkładowa oddziela wykończenie od zimnej betonowej posadzki.

tektura_falistatektura_falistatektura_falistatektura_falista

 Zakres zastosowania

Tektura falista to wyrób, który znajduje zastosowanie na wielu płaszczyznach. Po pierwsze jako podkład nadaje się do wszystkich typów podłóg, dzięki czemu tak samo dobrze sprawdzi się podczas wykańczania posadzki za pomocą paneli, parkietu, jak i płytek ceramicznych. Po drugie może być też wykorzystywana poza obszarem budowlano-remontowym. Doskonale sprawdza się bowiem jako forma zabezpieczenia przesyłanych towarów – głównie ze względu na to, że jest w stanie skutecznie eliminować wstrząsy.

 Wybór

Podczas wyboru tektury falistej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej grubość. To właśnie ten parametr powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Należy pamiętać, że materiał ten stanowi składową warstw papieru – im jest ich więcej, tym większa może być grubość tektury falistej. Im większa jest z kolei grubość, tym skuteczniejsze jej działanie. Tektura falista dostępna jest w rolkach, które należy docinać do odpowiednich długości – ze względu na to, że materiał ten jest łatwo podzielny, z zadaniem tym poradzimy sobie bardzo komfortowo.

SMALL_tekturaSMALL_tekturaSMALL_tekturaSMALL_tektura