Produkty

Dom czysty jak łza - odkurzacze piorące i przemysłowe

Dom czysty jak łza - odkurzacze piorące i przemysłowe

Nikt z nas nie wyobraża sobie domu bez odkurzacza, ale usuwanie kurzu na sucho nie likwiduje brudu i plam na dywanie, potrzebny jest wtedy odkurzacz z dodatkową funkcją piorącą.

Jeśli w domu jest duża ilość dywanów i podłóg pokrytych wykładzinami dywanowymi oraz sofy i krzesła pokryte tkaninami-pranie tych elementów wystroju jest niezbędne aby utrzymać czystość. Nie trzeba kupować dodatkowego odkurzacza piorącego bo obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które łączą 2 funkcje: tradycyjnego odkurzacza oraz mają wspomagające działanie piorące. Za jego pomocą można efektywnie wyczyścić wykładzinę jak i zabrudzoną kanapę. Z powodzeniem produkt ten wykorzystywany może być także w przypadku tapicerki samochodowej.

odkurzacz Kress castoramaOdkurzacze piorące są produktami, które są w sprzedaży już od wielu lat, lecz większość z nas odkryło je dopiero niedawno. Do niedawna klienci sklepów AGD byli przekonani,że są to produkty ekskluzywne, przeznaczone dla osób, które uwielbiają efektowne sprzęty gospodarstwa domowego. Teraz rodziny, które mają małe dzieci często brudzące domowe sprzęty a do tego uczulone na rozmaite alergeny doceniają komfort posiadania odkurzacza piorącego, bo ma on często filtr wodny, który jest dobrodziejstwem dla alergików. Pojemnik z wodą wewnątrz odkurzacza zastępuje i worek i filtr a bakterie, pyłki i grzyby są zatapiane w wodzie.

Wśród odkurzaczy z filtrem wodnym wyróżniamy:

-Odkurzacz piorący, który zbiera zanieczyszczenia, ale także posiada funkcję prania wykładzin i dywanów, zbierania rozlanej wody bądź czyszczenia tapicerek. Możliwie jest również normalne odkurzanie przy użyciu filtra wodnego.

-Odkurzacz parowy - wytworzona w nim para kierowana jest pod ciśnieniem w kierunku czyszczonej powierzchni, gdzie rozpuszcza ona zanieczyszczenia i likwiduje roztocza, a także zarodki pleśni. Potem zaś para wodna zasysana jest z powrotem do odkurzacza. Podczas tego rodzaju odkurzania nie używa się środków chemicznych. Ponadto usuwane są alergeny w postaci kurzu.

odkurzacz przemysłowyIstnieją również odkurzacze warsztatowe lub jeszcze większe i bardziej wyspecjalizowane odkurzacze przemysłowe służące do oczyszczania dużych obiektów np. korytarzy, hal fabrycznych lub innych dużych pomieszczeń, a oprócz wsysania kurzu mogą także służyć np. do zbierania wody, piany, chemikaliów, wiórów. Odkurzacze przemysłowe są używane niemal w każdym przedsiębiorstwie czy firmie. Producenci tych urządzeń oferują urządzenia do każdego rodzaju prowadzonej działalności. Jednych używa się w przemyśle budowlanym, a innych w kosmetycznym lub farmaceutycznym czy motoryzacyjnym. Odkurzacze takie w zależności od zapotrzebowania pełnią różne funkcje. Profesjonaliści wykorzystujący na co dzień odkurzacze przeznaczone do zastosowań w przemyśle podkreślają, że najważniejsze jest właściwe dobranie sprzętu do wykonywanych zadań - Trzeba wiedzieć do jakiego rodzaju zbieranego materiału będzie służyć urządzenie- w postaci sypkiej lub cieczy (zaolejone opiłki metalu, gorące pyły, azbest, woda, olej, ale i płynne chemikalia, rtęć itp.)

Ze względu na sposób zasilania odkurzaczy dzieli się je na kilka typów: spalinowe, akumulatorowe oraz pneumatyczne. Oferta na rynku jest bardzo szeroka. Każdy może wybrać i zakupić odpowiedni do swoich potrzeb oraz do potrzeb przedsiębiorstwa, odkurzacz przemysłowy, który umożliwi zadbać o należytą, a niejednokrotnie wręcz obowiązkową czystość, która jest wizytówką naszej firmy i sprawia, że klienci chętnie do nas wracają.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?
Po każdej budowie i każdym remoncie następuje czas porządków. Podłogę najszybciej i najwygodniej oczyszcza się przy użyciu odkurzacza. Należy j...
Czytaj więcej

Jaki odkurzacz wybrać do domu i warsztatu?

Jaki odkurzacz wybrać do domu i warsztatu?
Wybór odpowiedniego odkurzacza do zastosowań domowych zaoszczędzi nam czas na pracach porządkowych w każdym z pomieszczeń mieszkalnych i warsztatowych...
Czytaj więcej

Czyszczenie parowe dywanów

Czyszczenie parowe dywanów
Czyszczenie parą tapicerki oraz powierzchni dywanów daje niewiarygodne efekty. Ciśnienie dostarczane przez dane urządzenie wydmuchuje bowiem zanieczys...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
29.10.2015
Przydatny artykuł. Potrzebuje takiego sprzętu do zakładu i musze poczytać co najlepsze. Chyba taki dwufunkcyjny odkurzacz.
13.06.2015
Mam myjkę parową i polecam wszystkim! Świetnie myje wszystkie brudy, podłoga liśni, nie ma brudu w fugach i kątach, jest higienicznie czysto. Bardzo dobre jest myć myjką, jesli się ma małe dzieci, bo zbiera wszystko z podłogi i maluch może sobie bezpiecznie raczkować:).

Ocena i komentarz dla:

Dom czysty jak łza - odkurzacze piorące i przemysłowe