Produkty

Efektowna przecierka czyli użycie techniki laserunkowej w malowaniu ścian

Efektowna przecierka czyli użycie techniki laserunkowej w malowaniu ścian

Oryginalna przecierka, cienka warstwa przeźroczystej farby, która zmienia zabarwienie malowanej powierzchni? Zdecydujmy się na laserunek, czyli sposób na to, by przy niewielkim nakładzie pracy i odrobinie bejcy stworzyć wspaniałe kompozycje ścienne.

przecierka na scianie, laserunekMetoda przecierania ścian – laserunek, znana była już w starożytności, od XVI wieku stosowana jest także w malarstwie olejnym. Dawniej znacznie trudniej było uzyskać takie efekty aranżacyjne, jak dzisiaj. Obecnie, przy pomocy dobrych produktów do laserunku, możemy pokusić się o stworzenie bardzo oryginalnych przecierek.

Przetrzyj wewnętrzną ścianę, a będzie wyglądała jak dzieło sztuki

Efekt pięknych wnętrz uzyskamy za pomocą kilku elementów. Wpływ na całokształt oceny aranżacji naszego domu mają podłogi, ściany oraz wyposażenie. Te drugie mogą być pomalowane tradycyjną farbą w różnych kolorach.

Dlaczego by jednak nie pójść o krok dalej i nie pokusić się o dodanie do całkowitego efektu delikatnej przecierki utworzonej przy pomocy bejcy?

Dobra bejca, czyli sposób na stworzenie oryginalnej przecierki

Idealne bejce do wykonywania ściennych przecierek to produkty akrylowe i wodorozcieńczalne. Możemy je nakładać bezpośrednio na pomalowaną ścianę. Uwaga! Przecierki możemy także stosować na metalowych i drewnianych elementach wyposażenia.

Efekt przecierki będzie różny w zależności od tego, czy użyjemy bejcy przeźroczystej czy kolorowej. Bejcę możemy pędzel aluminiowy, malarskinakładać w jej oryginalnej postaci bezpośrednio na ścianę lub po jej wymieszaniu z farbą kolorową.

Czym nakładać bejcę?

Aby uzyskać ciekawy, pożądany efekt, naszą bejcę najlepiej nakładać na ścianę za pomocą gąbki,  pędzla malarskiego, wałka lub szmatki.

Oczywiście im bardziej będziemy kreatywni, tym lepiej dla naszej ściany.

Bejcę możemy nakładać na krzyż albo za pomocą pędzla zataczać koła. Bądźmy konsekwentni, a z pewnością będziemy zadowoleni.

Dlaczego laserunek jest ciekawą formą dekoracji ściennej? Ponieważ przy teoretycznie niewielkich kosztach oraz wysiłku możemy stworzyć nietypowe efekty „przebić” na ścianie, których nie da nam żaden inny sposób nakładania farby.

 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Rodzaje farb kredowych

Rodzaje farb kredowych
Farby kredowe są stosowane w celu odnowienia przedmiotów wykonanych z drewna. Na korzyść tego rodzaju emalii przemawia przede wszystkim to, że ...
Czytaj więcej

Co to jest farba kredowa?

Co to jest farba kredowa?
Farba kredowa doskonale sprawdza się podczas odnawiania drewnianych mebli. Łatwość aplikacji i brak konieczności szlifowania starych powłok to bezsprz...
Czytaj więcej

Malowanie sypialni – jakie rodzaje i kolory farb wybrać?

Malowanie sypialni – jakie rodzaje i kolory farb wybrać?
Dobrze urządzona sypialnia jest wnętrzem, w którym chętnie odpoczywamy. Dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz kolorystyki sprawia, że w p...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
25.08.2015
Widziałam ten efekt u mojej koleżanki. Niesamowity, ale całe mieszkanie wykańczał fachowiec. Zastanawiam się, czy można takie coś zrobić na własną rękę. Z artykułu wynika że nie, nie wiem, zawsze piszą że łatwo, a ja i tak sobie z tym nie radzę. Tym niemniej sprobuje i tak - zobaczymy, co z tego wyjdzie ;)
21.06.2015
wow, ludzie znają tę metodę od średniowiecza, a ja się teraz o niej dowiedziałem :P no ale podoba mi się sama idea, chyba się pokuszę i spróbuję u siebie w domu. ;pokoje wymagają mocnych zmian, więc czemu nie

Ocena i komentarz dla:

Efektowna przecierka czyli użycie techniki laserunkowej w malowaniu ścian