Produkty

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg

Marka: Tani Opał

Marka: Tani Opał

Kod: 521280

|
 • brak spiekania
 • niska zawartośc popiołu i wilgotności
 • optymalne parametry spalania
Ekogroszek produkowany jest z węgla. To paliwo dostosowane do wymagań kotłów grzewczych z podajnikiem. Jest ono wydajne i wygodne, jeśli chodzi o umieszczanie w piecu dzięki odpowiedniemu kształtowi i rozmiarowi poszczególnych kawałków węgla. Wybierając go masz pewność co do odpowiedniej suchości swojego paliwa piecowego.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wymiary produktu

17 x 42 x 60 cm

Długość opakowania

60 cm

Wysokość opakowania

17 cm

Szerokość opakowania

42 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z podajnikiem

Granulacja

5 - 25 mm

Wilgotność

0 - 15%

Wartość opałowa

26 MJ/kg

Ciepło spalania

29 MJ/kg

Siarka całkowita

0 - 0,08%

Popiół

0 - 10%

Parametry indywidualne

Marka

Tani Opał

Typ/rodzaj

ekogroszek kamienny
Paląc w piecu tradycyjnym węglem trudno za każdym razem trafić na taką samą partię. W związku z tym może zdarzyć się bryłka o dużej zawartości wody, a nieregularny kształt kawałków węgla będzie utrudniał jego nakładanie. Dlatego warto do nowoczesnych pieców z podajnikiem używać raczej ekogroszek. Ma on stałe i optymalne parametry, w tym kształt i wielkość, które ułatwiają wygodne umieszczanie go na podajniku. Dodatkowym plusem jest niska zawartość popiołu, dzięki której pieca nie trzeba tak często opróżniać i czyścić. Ekogroszek to też brak spiekania. Jeśli zależy Ci na innego rodzaju paliwie do domowego pieca lub kominka, zobacz pełną ofertę brykietu i węgla, jaką możesz znaleźć na stronie internetowej sklepu budowlano-remontowego Castorama.
Ocena
63 komentarze
14.03.2020
Palę tym węglem już 3 sezon i nic innego nie kupuje. Dobra cena i dobre spalanie. Polecam
28.02.2020
Węgiel zakupiony 27.02.2020 , cała paleta czyli toną węgiel mokry , tragedia może w tych plastikowych wiekach wyschnie do następnego sezonu grzewczego , dlatego ciężko ustalić parametry soalania
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśłi spotkała Pana taka sytuacja. Przypominamy, że wszystkim naszym Klientom przysługuje prawo do zareklamowania produktu wadliwego, z którego skorzystać można w dowolnym sklepie Castorama na terenie całej Polski. Jednocześnie zapewniamy, że przyjrzymy się bliżej przyczynom opisanego przez Pana stanu rzeczy wraz z osobami odpowiedzialnymi za produkty z tego segmentu i dołożymy wszelkich starań, by tego rodzaju sytuacja się więcej nie powtórzyła.

24.02.2020
Wielu użytkowników pisze ze w worku jest dużo wody, ze dużo miału. Ja kupiłem na próbę i szczerze to węgiel był wilgotny jak każdy inny (węgiel sprzedawany luzem przez kopalnie także jest wilgotny) ale na pewno nie było tam nie wiadomo ile wody. Super się spala. Spieków nie zauważyłem. Popiołu mało. Kocioł się szybko nie brudzi (przy węglu bezpośrednio z kopalni drzwiczki potrafiły być po 2-3 dniach oblepione sadzą). Na pewno kupię ponownie.
18.02.2020
Najlepszy eko jakim do tej pory paliłem !!!
Bylem przeciwnikiem zakupu węgla w sieciach teraz zmieniam zdanie .
28.01.2020
Dobry węgiel za tą cenę.
16.01.2020
Gdy kupowałem jeszcze w ubr. nie miałem do niego zastrzeżeń,lecz już od listopada jakość się pogorszyła, dużo miału,o wodzie już nie wspomnę, piec bardzo szybko jest zawalony . Przecież to nie śmieciuch by tak wyglądał po 4 dniach !!??
Więcej już go nie kupię, poczekam na lepsze czasy, mam go jeszcze 1 tone i muszę się jeszcze z nim pomęczyć.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za komentarz. Przykro nam, jeśli spotkała Pana opisana sytuacja, a opał nie spełnił Pańskich oczekiwań po ostatnim zakupie. Przekażemy odpowiednim osobom, aby bliżej przyjrzały się opisanym w treści tej opinii kwestiom i zweryfikowały przyczyny tego stanu rzeczy. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku produktów objętych gwarancją naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji, czego można dokonać w dowolnym sklepie Castorama na terenie całego kraju.

30.12.2019
Wczesną jesienią była i dobra cena i dobry węgiel. Teraz wystarczy popatrzeć jak stoi paleta Niedźwiedzia przy palecie innej marki. Palety Niedźwiedzia są średnio 20cm niższe od konkurencji. Tu kupujesz tonę i tu kupujesz tonę a w rzeczywistości dostajesz mniej Niedźwiedzia.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za tę opinię. Przykro nam, jeśli spotkała Pana opisana sytuacja. Jeśli dobrze rozumiemy, potwierdził Pan różnicę w wadze, ważąc opał na palecie, która miała mieć tonę? Jeśli tak, to uprzejmie prosimy o kontakt ze sklepem celem wyjaśnienia opisanych kwestii. Jednocześnie informujemy, że wysokość palety stwierdzona "naocznie" nie ma przełożenia na jej wagę. W razie wątpliwości pracownicy sklepu odpowiedzą na wszelkie Pana pytania. Numery kontaktowe do naszych sklepów znajdzie Pan pod poniższym linkiem: www.castorama.pl/sklepy Zachęcamy serdecznie do kontaktu. Chętnie służymy swoją pomocą.

13.12.2019
Był dobry ale zaczyna w workach pojawiać się coraz więcej miału, a tani opał sprzedaje również miał węglowy tak że wszystko jasne.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za opinię. Jest nam bardzo przykro, jeśli jakość produktu przestała Panu odpowiadać. Przyjrzymy się bliżej opisanej przez Pana kwestii miału, celem przekazania tej informacji producentowi.

07.12.2019
Pale tym weglem juz miesiac I wmiare dobry po osuszeniu jedynie cena mogla by byc troszke mniejsza
02.12.2019
Cena węgla do przyjęcia ale jakoś ...... Węgiel ma tyle wody ,płaci się za węgiel a nie za wodę ,dobrze że kupiłem kilka worków,ktoś powinien sprawdzić co jest w worku przed wystawieniem do sprzedaży.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Uprzejmie dziękujemy za komentarz. Miło nam, że cena węgla w pełni Panu odpowiada. Kwestię związaną z wodą w workach przekażemy do osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie sklepu celem weryfikacji stanu pozostałych produktów. Przypominamy również, że naszym Klientom przysługuje prawo do zwrotu oraz reklamacji produktów.

 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. ...
 8. 7
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Wybieramy opał do kotła centralnego ogrzewania

 • Instalacja

  Paliwa do kotłów i różnice między nimi

 • Instalacja

  Paliwa stałe – przegląd

Ocena i komentarz dla:

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg