Produkty

Ważna informacja

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg, kod 521280 jest wyrobem węglowym, którego sprzedaż jest zwolniona od podatku akcyzowego ze względu na przeznaczenie wyrobów węglowych do celów opałowych w przypadkach określonych w art. 31a ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U.2014.752 j.t. z dnia 2014.06.05). W szczególności zwolnieniu z akcyzy podlega sprzedaż wyrobów węglowych przeznaczonych do celów opałowych:
• przez gospodarstwa domowe, organy administracji publicznej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podmioty systemu oświaty, żłobki i kluby dziecięce, jednostki organizacyjne pomocy społecznej oraz organizacje pożytku publicznego;
• w pracach rolniczych, ogrodniczych, w hodowli ryb oraz leśnictwie.
Podana poniżej cena produktu dotyczy nabycia produktu przeznaczonego do celów opałowych w warunkach zwolnienia od akcyzy zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

Sprzedaż produktu bez akcyzy i wystawienie faktury jest możliwe wyłącznie w przypadku sprzedaży do celów opałowych wskazanych w art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

W celu zakupu wyrobu węglowego na warunkach zwolnienia z akcyzy w ilości przekraczającej 200 kg konieczne jest potwierdzenie przez kupującego podpisem nabycia tych towarów na dokumencie dostawy lub fakturze zgodnie z obowiązującymi przepisami. W takim wypadku odpowiedni dokument dostawy lub faktura zostanie wystawiony, a nabywca zobowiązany będzie do jego podpisania przed wydaniem produktu.

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg

Marka: Tani Opał

Marka: Tani Opał

Kod: 521280

|
 • brak spiekania
 • niska zawartośc popiołu i wilgotności
 • optymalne parametry spalania
Ekogroszek produkowany jest z węgla. To paliwo dostosowane do wymagań kotłów grzewczych z podajnikiem. Jest ono wydajne i wygodne, jeśli chodzi o umieszczanie w piecu dzięki odpowiedniemu kształtowi i rozmiarowi poszczególnych kawałków węgla. Wybierając go masz pewność co do odpowiedniej suchości swojego paliwa piecowego.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wymiary produktu

17 x 42 x 60 cm

Długość opakowania

60 cm

Wysokość opakowania

17 cm

Szerokość opakowania

42 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z podajnikiem

Granulacja

5 - 25 mm

Wilgotność

0 - 15%

Wartość opałowa

26 MJ/kg

Ciepło spalania

29 MJ/kg

Siarka całkowita

0 - 0,08%

Popiół

0 - 10%

Parametry indywidualne

Marka

Tani Opał

Typ/rodzaj

ekogroszek kamienny
Paląc w piecu tradycyjnym węglem trudno za każdym razem trafić na taką samą partię. W związku z tym może zdarzyć się bryłka o dużej zawartości wody, a nieregularny kształt kawałków węgla będzie utrudniał jego nakładanie. Dlatego warto do nowoczesnych pieców z podajnikiem używać raczej ekogroszek. Ma on stałe i optymalne parametry, w tym kształt i wielkość, które ułatwiają wygodne umieszczanie go na podajniku. Dodatkowym plusem jest niska zawartość popiołu, dzięki której pieca nie trzeba tak często opróżniać i czyścić. Ekogroszek to też brak spiekania. Jeśli zależy Ci na innego rodzaju paliwie do domowego pieca lub kominka, zobacz pełną ofertę brykietu i węgla, jaką możesz znaleźć na stronie internetowej sklepu budowlano-remontowego Castorama.
Ocena
37 komentarzy
18.09.2019
Zakup w Casto Poznań worki dobre, eko suchy , zaczynam palić , wyglada obiecująco , popiołu tyle co kot napłakał , płomień wysoki .
13.09.2019
W Głogowie chyba szybko schodzi, bo Pan coś mówił że mało zostało. Dobry płomień i najważniejsze, że pieca tak nie syfi. ZObaczymy jak sie przesiąde na ten 26 w zimie :)
13.09.2019
Mój Defro 30 KW bardzo polubił ten opał . Najlepsze jest to że po spaleniu 100 kg zostaje maks 5 kg popiołu .
13.09.2019
Groszek mokry. Kawalki duze -sporo powyzej 25mm. Jeszcze nie palilem otworzylem worki i czekam az przeschnie. Warszawa.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Przypominamy, że naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji w dowolnym sklepie Castorama.

11.09.2019
Dobry eko , nie spieka .
10.09.2019
Jestem bardzo zadowolony z zakupu a cena sama zachęca. Pozdrawiam
08.09.2019
Zakup w Szczecinie , testowanie na grzaniu wody i duże zaskoczenie na plus . Super eko oby nic nie kombinowali w przyszłości .
06.09.2019
daje bardzo dużo ciepła! Łatwo przesadzić na początku, ale ogólnie jest super! Jestem bardzo pozytywnie zaskocozny, spala sie na popiół, nie ma go bardzo duzo
29.08.2019
1. Worki ok
2. Eko suchy
3. Bez miału
4. Spalanie wydajne , szybko podnosi temperaturę
5. Zgodny z ustawą antysmogową ( mieszkam w Krakowie )
6. Zero spieku
7. Zero kamienia

Na minus - szkoda że nie odkryłem tego eko dwa lata wcześniej :)
19.08.2019
Eko pierwsza klasa , cena niska a jakość wysoka . Popiół jak z papierosa .
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Paliwa stałe – przegląd

 • Instalacja

  Paliwa do kotłów i różnice między nimi

 • Instalacja

  Ekogroszek – wady i zalety

Ocena i komentarz dla:

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg