Produkty

Ważna informacja

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg, kod 521280 jest wyrobem węglowym, którego sprzedaż jest zwolniona od podatku akcyzowego ze względu na przeznaczenie wyrobów węglowych do celów opałowych w przypadkach określonych w art. 31a ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U.2014.752 j.t. z dnia 2014.06.05). W szczególności zwolnieniu z akcyzy podlega sprzedaż wyrobów węglowych przeznaczonych do celów opałowych:
• przez gospodarstwa domowe, organy administracji publicznej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podmioty systemu oświaty, żłobki i kluby dziecięce, jednostki organizacyjne pomocy społecznej oraz organizacje pożytku publicznego;
• w pracach rolniczych, ogrodniczych, w hodowli ryb oraz leśnictwie.
Podana poniżej cena produktu dotyczy nabycia produktu przeznaczonego do celów opałowych w warunkach zwolnienia od akcyzy zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

Sprzedaż produktu bez akcyzy i wystawienie faktury jest możliwe wyłącznie w przypadku sprzedaży do celów opałowych wskazanych w art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

W celu zakupu wyrobu węglowego na warunkach zwolnienia z akcyzy w ilości przekraczającej 200 kg konieczne jest potwierdzenie przez kupującego podpisem nabycia tych towarów na dokumencie dostawy lub fakturze zgodnie z obowiązującymi przepisami. W takim wypadku odpowiedni dokument dostawy lub faktura zostanie wystawiony, a nabywca zobowiązany będzie do jego podpisania przed wydaniem produktu.

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg

Marka: Tani Opał

Marka: Tani Opał

Kod: 521280

|
 • brak spiekania
 • niska zawartośc popiołu i wilgotności
 • optymalne parametry spalania
Ekogroszek produkowany jest z węgla. To paliwo dostosowane do wymagań kotłów grzewczych z podajnikiem. Jest ono wydajne i wygodne, jeśli chodzi o umieszczanie w piecu dzięki odpowiedniemu kształtowi i rozmiarowi poszczególnych kawałków węgla. Wybierając go masz pewność co do odpowiedniej suchości swojego paliwa piecowego.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Dostawa kurierem w sobotę

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wymiary produktu

17 x 42 x 60 cm

Długość opakowania

60 cm

Wysokość opakowania

17 cm

Szerokość opakowania

42 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z podajnikiem

Granulacja

5 - 25 mm

Wilgotność

0 - 15%

Wartość opałowa

26 MJ/kg

Ciepło spalania

29 MJ/kg

Siarka całkowita

0 - 0,08%

Popiół

0 - 10%

Parametry indywidualne

Marka

Tani Opał

Typ/rodzaj

ekogroszek kamienny
Paląc w piecu tradycyjnym węglem trudno za każdym razem trafić na taką samą partię. W związku z tym może zdarzyć się bryłka o dużej zawartości wody, a nieregularny kształt kawałków węgla będzie utrudniał jego nakładanie. Dlatego warto do nowoczesnych pieców z podajnikiem używać raczej ekogroszek. Ma on stałe i optymalne parametry, w tym kształt i wielkość, które ułatwiają wygodne umieszczanie go na podajniku. Dodatkowym plusem jest niska zawartość popiołu, dzięki której pieca nie trzeba tak często opróżniać i czyścić. Ekogroszek to też brak spiekania. Jeśli zależy Ci na innego rodzaju paliwie do domowego pieca lub kominka, zobacz pełną ofertę brykietu i węgla, jaką możesz znaleźć na stronie internetowej sklepu budowlano-remontowego Castorama.
Ocena
48 komentarzy
03.11.2019
Używam już drugi miesiąc i jestem zadowolony. Nie spieka się, mała ilość popiołu i kaloryczność jak najbardziej adekwatna do tego co na opakowaniu. Granulacja też ok, jest drobny. Jedyny minus taki że jest trochę wilgotny. Ale na dwa dni przed wrzuceniem otwieram worki i suszę i nie widać skropleń w podajniku. Cena w porządku.
02.11.2019
Co prawda cena do jakości jest bardzo dobra, co do zawartości wody raczej mniej niż więcej w stosunku do innych producentów.
Ale..Osobiście zmuszony zostałem do wymiany ślimaka po spalonych 20 workach tego ekogroszku, miał on niby już 8 lat ale czy to jego wiek zawinił nie do końca...często zdarza się zbyt duża granulacja i słychać mocno jak ślimak mieli, po wyciągnięciu ślimaka mnóstwo zbitego miału.

Mimo wszystko polecam ale radzę uważać.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za przekazanie nam tych informacji. Przykro nam, jeśli spotkała Pana tego rodzaju sytuacja. Opisana sugestia związana z wilgotnością produktu oraz jego granulacją zostanie przekazana osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanych w sklepie artykułów w celu weryfikacji.

31.10.2019
Węgiel mokry i sporo miału. Znajdują się w nim kawałki drewna oraz wielkie bryły. Nawet wysuszony zapycha ślimak miałem. Cena korzystna jednak ilość problemów nie jest tego warta. Nie polecam w ogóle. Castorama jako sprzedawca bierze odpowiedzialność za ten towar.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za tę opinię. Przykro nam, jeśli opał nie spełnił Pańskich oczekiwań. Prosimy o kontakt z dowolnym sklepem Castorama celem złożenia reklamacji.

27.10.2019
Opal tragiczny złamał grzebień na ślimaku a raczej kawałek stalowego pręta grubosc 10okolo i dlg40mm i nakrętką wielkości wieka od puszki kolorze zołtym dodaja gratis do opału czas nie rozpisywać się dziękujemy za informację tylko coś z tym zrobić bo to Wy drodzy Państwo jesteście odpowiedzialni za to co sprzedajcie mimo iż nie jesteście producentem tego czegoś, towar już zareklamowalem.Pozdrawiam
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy uprzejmie za tę opinię. Przykro nam, jeśli ekogroszek nie spełnił Pana oczekiwań. Przyjrzymy się bliżej opisanym w jej treści kwestiom, mamy również nadzieję, że reklamacja przebiegnie po Pańskiej myśli.

22.10.2019
palę tym węglem od ponad roku ale tylko w sezonie letnim. ani razu nie udało mi się kupić suchego (Gorzów Wlkp) wody 50/50
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za informację. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Jej opis został przekazany osobom odpowiedzialnym za funkcjonowanie sklepu. Przypominamy również o możliwości złożenia reklamacji w dowolnej Castoramie, gdzie zostanie rozpatrzona.


 

09.10.2019
W naszym "nieszczęśliwym kraju" panuje powszechny brak kultury sprzedaży węgla. Nasze dobro narodowe zwyczajowo występuje w pakiecie z wodą i wszystkim co udało się pozamiatać z placu. Niestety Castorama nie wyróżnia się w tym zakresie. Mimo, że tuż obok stoją kotły na ekogroszek z wyraźnym ostrzeżeniem na zasobniku: "tylko suchy opał!", leje się z worków niczym z warszawskiej "Czajki". ( ͠° ͟ʖ ͡°)
Tymczasem Czesi - mimo, że węgiel mają beznadziejny - przechowują go na zadaszonych placach lub sprzedają prosto z suchych silosów. Można?
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się z nami tą informacją. Przykro nam, jeśli zakupiony węgiel okazał się być mokry. Przekazaliśmy już te kwestię osobom odpowiedzialnym za funkcjonowanie sklepu celem weryfikacji i podjęcia stosownych kroków. Przypominamy o przysługującym Panu prawie do złożenia reklamacji, z którego skorzystać można w dowolnym sklepie Castorama.


 

02.10.2019
Eko godny polecenia , nie widzę różnicy używając bardziej kalorycznych produktów .
Niebieski niedźwiadek daje radę :)
02.10.2019
Pali się bardzo dobrze, piec trzyma temperaturę i nie spieka się. Niestety trochę mokry, ale wystarczy kilka dni podsuszyć w otwartych workach przed wsypaniem do zasobnika i jest OK.
28.09.2019
Bardzo dobrze się pali, brak spieków opał prawie suchy w workach. Miłe i pozytywne zaskoczenie. Polecam
26.09.2019
Właśnie skończyłem 15 worek i jestem mega zadowolony, że nie będę musiał spędzać całego dnia na czyszczeniu pieca. ;-) Spieki małe lub wcale. Wilgotność ok., myślę, że to kwestia magazynowania. :-)
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Paliwa stałe – przegląd

 • Instalacja

  Wybieramy opał do kotła centralnego ogrzewania

 • Instalacja

  Paliwa do kotłów i różnice między nimi

Ocena i komentarz dla:

Ekogroszek Tani Opał Niedźwiedź 26 MJ/kg 20 kg